× Strona główna Ogłoszenia Intencje Grupy duszpasterskie Msze św. i Nabożenstwa Galeria Dekanat Nowy Staw Kapituła Kolegiacka Polecane strony

Serdecznie witamy na stronie parafii pw. św. Mateusza Apostoła w Nowym Stawie!

Aktualności
DRODZY PARAFIANIE, MILI GOŚCIE!
Za nami doniosłe wydarzenia duszpasterskie, mające niewątpliwy wpływ na całą wspólnotę parafii św. Mateusza Apostoła w Nowym Stawie.
W minioną niedzielę, dzieci trzecich klas Szkoły Podstawowej po raz pierwszy w pełni uczestniczyły w Mszy świętej. Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej po brzegi wypełniła się wiernymi, a zwłaszcza rodzinami dzieci pierwszokomunijnych. Przez cały tydzień uczestniczyły one w wieczornych Mszach świętych oraz nabożeństwach majowych i czerwcowych w ramach tzw. Białego Tygodnia.
W czwartek, 31 maja z Najświętszym Sakramentem uczestniczyliśmy w tradycyjnej procesji Bożego Ciała. Po Mszy świętej sprawowanej o godz. 10:00 i nabożeństwie majowym wyruszyliśmy ulicami Nowego Stawu. W uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, to Jezus w Najświętszym Sakramencie odwiedza miejsca naszej pracy, odpoczynku; te w których załatwiamy sprawy życia codziennego. W ten właśnie sposób Chrystus uosobiony w Najświętszym Sakramencie namacalnie wkracza do naszego życia. Trasa tegorocznej procesji wiodła z Kolegiaty Żuławskiej przez Rynek Kościuszki, ul. Jana Pawła II, ul. Gdańską, ul. Wita Stwosza, Rynek Pułaskiego do kościoła parafialnego. Pomimo wysokiej temperatury procesja zgromadziła wielu parafian i gości. Co niezwykle cieszy, licznie zgromadziły się dzieci sypiące kwiatki, niosące proporczyki i ozdoby procesyjne. Starsi parafianie nieśli feretrony i chorągwie. Trasę swoim śpiewem upiększył chór parafialny, zaś grą miejska orkiestra dęta. W tym roku ołtarze przygotowały następujące grupy i osoby: Parafialny Zespół Caritas (I), Grupa Modlitewna „Przemiana” (II), mieszkańcy ulicy Wita Stwosza, w szczególności Państwo Zakrzewscy z rodziną i przyjaciółmi (III), Grupa Biblijna (IV). Po raz pierwszy piękny ołtarz, u zbiegu ulic Gdańskiej i Wita Stwosza przygotowała Grupa „Przemiana”. Wszystkim Parafianom i Gościom za uczestnictwo oraz osobom zaangażowanym w przygotowanie Bożego Ciała składamy z serca płynące „Bóg zapłać”. Zachęcamy do wzięcia udziału w oktawie Bożego Ciała. Codziennie po Mszy świętej o godz. odbędzie się procesja wokół kościoła z Najświętszym Sakramentem. Podczas przejścia będziemy śpiewać litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
Zachęcamy do obejrzenia bogatej galerii zdjęciowej z uroczystości Bożego Ciała, dostępnej na facebookowym profilu parafii.
Niewątpliwie historycznym momentem w życiu parafii św. Mateusza Apostoła była Msza święta prymicyjna ks. neoprezbitera Marka Sadłochy. Ks. Marek sprawował swą pierwszą Mszę świętą w Kolegiacie Żuławskiej 27 maja 2018 r. o godz. 13:00. Eucharystia zgromadziła rodzinę Neoprezbitera, jego przyjaciół i znajomych oraz całą społeczność naszej parafii. Msza święta zakończyła się błogosławieństwem udzielonym indywidualnie przez ks. Marka. Dekretem ks. Biskupa, od 1 lipca 2018 r. ks. Marek Sadłocha będzie wikariuszem parafii pw. św. Urszuli Ledóchowskiej w Malborku.
Przypomnienia wymaga, iż w piątek 25 maja alumn Piotr Chmura przyjął święcenia diakonatu z rąk biskupa seniora ks. Jana Styrny. Przed księdzem diakonem pozostał ostatni rok formacji teologicznej w Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji Elbląskiej w Elblągu.
W czerwcu zachęcamy do jak najliczniejszego udziału w nabożeństwach ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe będą sprawowane codziennie w Kolegiacie Żuławskiej o godz. 17:30.
Wszystkim Czytelnikom Tygodnika Parafialnego oraz Gościom spędzającym czas w naszej parafii życzymy obfitych łask Bożych w kolejnym tygodniu pracy i nauki.
ŚWIĘCENIA KAPŁAŃSKIE KS. MARKA SADŁOCHY, ŚWIĘCENIA DIAKONATU KS. DIAKONA PIOTRA CHMURY ORAZ BOŻE CIAŁO
W OBIEKTYWIE (FOT. JACEK SKROBISZ I AGATA BRUCHWALD)
Dodano 05 Jun 2018 przez Redaktor
Powered by CuteNews


Kancelaria parafialna


Poniedziałek

800 - 1000

Wtorek i czwartek

1600 - 1700

Środa i piątek

800 - 1000
1600 - 1700

Msze święte


Dni powszednie:

630, 1800

Niedziele i święta:

700, 800, 1000, 1130, 1300, 1800

Liturgia dnia


Kontakt


82-230 Nowy Staw
Plac Kardynała Wyszyńskiego 1
55 271 51 68
www.kolegiatans.pl