× Strona główna Ogłoszenia Intencje Grupy duszpasterskie Msze św. i Nabożenstwa Galeria Dekanat Nowy Staw Kapituła Kolegiacka Polecane strony

Serdecznie witamy na stronie parafii pw. św. Mateusza Apostoła w Nowym Stawie!

Aktualności
DRODZY PARAFIANIE, MILI GOŚCIE!
pielgrzymi Elbląskiej Pielgrzymki Pieszej na Jasną Górę. Jako pierwsi – pątnicy grupy „Żuławy”, formowanej przez dekanaty Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański i Krynica Morska. Z innych miejscowości naszej diecezji wyruszą grupy: „Katedra” – Elbląg, „Pomezania” Malbork, „Pogezania” Pasłęk-Morąg, „Pomezania” Kwidzyn, „Pomezania” Iława, „Północ” Elbląg, „Adalbertus” Prabuty, „Zantyr” Sztum, „Salvator – Redemptor” Elbląg. Hasłem tegorocznej pielgrzymki, która 11 sierpnia dotrze na Jasną Górę jest „Ciebie Boga wysławiamy” – „Te Deum Laudamus”. Wczoraj pielgrzymi z Nowego Dworu Gdańskiego przechodzili przez Nowy Staw, w którym krótko odpoczywali, po modlitwie w kościele.

Wszystkim pielgrzymom, którzy z różnych zakątków Polski i zagranicy wyruszyli bądź wkrótce wyruszają do Częstochowy – życzymy obfitości łask Bożych, siły oraz opieki Matki Bożej Jasnogórskiej, Królowej Polski.
W minioną niedzielę podczas każdej Mszy świętej modliliśmy się w intencji pasażerów i kierowców, w związku z przypadającym 25 czerwca liturgicznym wspomnieniem ich patrona – św. Krzysztofa męczennika. Po Mszy świętej kapłani święcili pojazdy wiernych.

1 sierpnia przypada 75. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. O godzinie 17:00 zatrzymajmy się, czcząc pamięć bohaterskich mieszkańców naszej Stolicy. W całym kraju, w godzinie „W” zawyją syreny. W ten symboliczny sposób Polska wspomni Warszawę, która przez 63 dni walczyła i oczekiwała na pomoc „sojusznika” nacierającego od Wschodu.

Zapewne niewielu z naszych Parafian wie, że w parafii Świętej Rodziny w Ryjewie od lat istnieje Pomezańskie Sanktuarium Świętej Rodziny. Już 18 sierpnia w sanktuarium odbędą się uroczystości odpustowe. Mszy św. o godz. 13:00 przewodniczył będzie i homilię wygłosi bp Wojciech Skibicki, biskup pomocniczy diecezji elbląskiej.
Każdego roku do sanktuarium przybywają rzesze wiernych z parafii dekanatów kwidzyńskiego oraz sztumskiego. Być może również wierni z naszej parafii wyruszą na Powiśle i wezmą udział w ryjewskim odpuście.

Na Żuławach rozpoczął się okres intensywnych prac polowych. Na czas żniw życzymy błogosławieństwa Bożego, sił oraz opieki Matki Bożej. Niech tegoroczne zbiory będą bezpieczne i spokojne.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy łask Bożych w nadchodzącym tygodniu pracy i wakacyjnego odpoczynku.
Dodano 28 Jul 2019 przez Redaktor
Powered by CuteNews


Kancelaria parafialna


Poniedziałek

800 - 1000

Wtorek i czwartek

1600 - 1700

Środa i piątek

800 - 1000
1600 - 1700

Msze święte


Dni powszednie:

630, 1800

Niedziele i święta:

800, 1000, 1130, 1300, 1800

Liturgia dnia


Kontakt


82-230 Nowy Staw
Plac Kardynała Wyszyńskiego 1
55 271 51 68
www.kolegiatans.pl