× Strona główna Ogłoszenia Intencje Grupy duszpasterskie Msze św. i Nabożenstwa Galeria Dekanat Nowy Staw Kapituła Kolegiacka Polecane strony

Serdecznie witamy na stronie parafii pw. św. Mateusza Apostoła w Nowym Stawie!

Aktualności
ŻYCZENIA BOŻONARODZENIOWE
„Oto zwiastuję Wam radość wielką, dziś narodził się Wam Zbawiciel, którym jest Jezus Chrystus!”


Kochani Parafianie i mili Goście!

Anioł powiedział do pasterzy: ”Zwiastuję Wam radość wielką: dziś narodził się Wam Zbawiciel, którym jest Mesjasz Pan”. Niech Święta Bożego Narodzenia, pozwalają każdemu z nas odkrywać prawdę o tym, że Bóg przyszedł pomiędzy nas po to, aby ludzie znowu stali się podobni do Niego. Niech miłość promieniująca na świat z Betlejem, przenika naszą codzienność: rodzinną, społeczną i zawodową. Niech dar czasu, który daje każdemu z nas Bóg w postaci kolejnego roku, zostanie przez nas wypełniony troską o człowieczeństwo i świętość.

proboszcz parafii ks. kanonik Jerzy Pawelczyk


Kochani Parafianie!

Uroczystość Narodzenia Pańskiego to święto naszej wiary, nadziei i miłości. Z tej okazji, życzę wszystkim wspaniałych Świąt i dobrych przeżyć, płynących ze spotkań z drugim człowiekiem. Życzę też obfitego Bożego błogosławieństwa, głębokiej, świątecznej radości, prawdziwego pokoju serca, dobrego zdrowia oraz wiele ludzkiej życzliwości. Niech Matka Boża pełna łaski, wstawia się za nami przez wszystkie dni Roku Pańskiego 2019.

ks. wikariusz Jerzy Piątkowski


Kochani Parafianie!

Przyjmijcie życzenia jak najlepszego przeżycia Świąt Bożego Narodzenia. Niech Święta Bożego Narodzenia będzie dla Was okazją do zatrzymania się i pochylenia nad tą wielką Tajemnicą, jaką jest przyjście na świat Bożej Dzieciny. Niech Jezus obdarzy Was wszelkimi nadchodzącymi łaskami w nadchodzącym 2019 roku.

ks. wikariusz Paweł Wisła


Drodzy Czytelnicy i Mili Goście!

Niech Narodzona Dziecina otwiera ludzkie serca na: wiarę, która dodaje sił, na nadzieję, która rozjaśnia mroki, na miłość, która wszystko wzmacnia. Wspólnych chwil spędzonych w łączności z Bogiem i bliskimi przy świątecznym stole w jedności, zgodzie i z kolędą na ustach życzy administracja parafialnej strony internetowej.
Dodano 23 Dec 2018 przez Redaktor
Powered by CuteNews


Kancelaria parafialna


Poniedziałek

800 - 1000

Wtorek i czwartek

1600 - 1700

Środa i piątek

800 - 1000
1600 - 1700

Msze święte


Dni powszednie:

630, 1800

Niedziele i święta:

700, 800, 1000, 1130, 1300, 1800

Liturgia dnia


Kontakt


82-230 Nowy Staw
Plac Kardynała Wyszyńskiego 1
55 271 51 68
www.kolegiatans.pl