× Strona główna Ogłoszenia Intencje Grupy duszpasterskie Msze św. i Nabożenstwa Galeria Dekanat Nowy Staw Kapituła Kolegiacka Polecane strony

Serdecznie witamy na stronie parafii pw. św. Mateusza Apostoła w Nowym Stawie!

PROŚBA O POMOC - ZBIÓRKA OFIAR NA ZABEZPIECZENIE I ODBUDOWĘ DOMU PARAFIALNEGOplebania

Przed nami ogrom prac związanych ze wstępnym zabezpieczeniem budynku domu parafialnego oraz jego zabezpieczeniem po pożarze (w tym rozbiórką zniszczonej kondygnacji). Wskutek tego tragicznego zdarzenia doszło do bardzo poważnych uszkodzeń budynku, który w znacznym zakresie na długo będzie wyłączony z użytkowania.

Prace te wymagają od nas dużej wytrwałości i niestety, poniesienia kolejnych, znacznych kosztów finansowych. Procedura likwidacji szkody może jeszcze potrwać. Dlatego też uruchomiliśmy możliwość przekazywania darowizn na ten cel.

Ofiary można składać na konto parafii św. Mateusza Apostoła w Nowym Stawie, 02 8304 0005 0000 4037 2000 0010, z dopiskiem: „pomoc po pożarze”.

Już dzisiaj wszystkim Ofiarodawcom składamy serdeczne "Bóg zapłać" za okazaną pomoc. O przebiegu prac porządkowych i zabezpieczających będziemy informować na bieżąco.

fot. Radosław Konczyński
Aktualności
DRODZY PARAFIANIE, MILI GOŚCIE!
Za nami pierwszy tydzień okresu zwykłego przypadającego po okresie Bożego Narodzenia. Zgodnie z polską tradycją, do święta Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej) w naszych kościołach śpiewane są kolędy i zachowane zostają bożonarodzeniowe ozdoby, w tym stajenki. Te namacalne nawiązania do Świąt Narodzenia Pańskiego niewątpliwie sprzyjają duchowemu przeżywaniu tajemnicy z Betlejem.
Miniony tydzień, a przede wszystkim nasze myśli i zachowania wyznaczały w dużej mierze tragiczne wydarzenia z Gdańska. Śmierć Pawła Adamowicza, niezależnie od przekonań i poglądów politycznych powinna skłonić do refleksji nie tylko polityków i dziennikarzy, ale przede wszystkim nas – będących odbiorcami treści przez nich prezentowanych. Z pewnością w takich chwilach – zaledwie kilkanaście godzin po zakończeniu uroczystości pogrzebowych gdańskiego polityka, łatwo wygłaszać uroczyste, choć często niezbyt głębokie deklaracje. Być może zdarzenia z ostatniej niedzieli pozwolą nam inaczej spojrzeć na linię podziałów, jaka od blisko piętnastu lat istnieje w naszym społeczeństwie. Czy różnice poglądów, potrzeba wymiany opinii, rozbieżne oceny działalności osób publicznych muszą prowadzić do prostych wniosków i stworzenia ostrych kwalifikacji – na zasadzie „my” i „oni”? Brak szacunku do drugiej osoby nie ma barw politycznych. Pierwszym krokiem niech będzie osobisty rachunek sumienia.
Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego tygodnia pracy i nauki. Rodzinom, które w minionym tygodniu przyjęły kapłana podczas wizyty duszpasterskiej, składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ciepłe przyjęcie, rozmowy oraz złożone ofiary.
Dodano 20 Jan 2019 przez Redaktor
Powered by CuteNews


Kancelaria parafialna


Poniedziałek

800 - 1000

Wtorek i czwartek

1600 - 1700

Środa i piątek

800 - 1000
1600 - 1700

Msze święte


Dni powszednie:

630, 1800

Niedziele i święta:

700, 800, 1000, 1130, 1300, 1800

Liturgia dnia


Kontakt


82-230 Nowy Staw
Plac Kardynała Wyszyńskiego 1
55 271 51 68
www.kolegiatans.pl