× Strona główna Ogłoszenia Intencje Grupy duszpasterskie Msze św. i Nabożenstwa Galeria Dekanat Nowy Staw Kapituła Kolegiacka Polecane strony

Serdecznie witamy na stronie parafii pw. św. Mateusza Apostoła w Nowym Stawie!

Aktualności
DRODZY PARAFIANIE, MILI GOŚCIE!
Przypadająca dzisiaj 80. rocznica wybuchu drugiej wojny światowej nakazuje nam zwrócić swoje myśli i modlitwę ku ofiarom tego największego i najkrwawszego konfliktu w dziejach świata. Pierwszą ofiarą niemieckiego nazizmu oraz sowieckiego komunizmu była Polska. 1 września 1939 roku nasz naród poniósł pierwszą ofiarę w walce ze zbrodniczym totalitaryzmem. Bomby, które spadły na Wieluń, ofiara bohaterskich żołnierzy na Westerplatte oraz kolejarzy i celników w Szymankowie przypomina, że wolność i pokój nie są wartościami danymi raz na zawsze. Dziś podczas wszystkich Mszy świętych będziemy modlić się w intencji poległych i pomordowanych w latach 1939-1945.
Winietę tygodnika parafialnego zdobi zdjęcie Pana Antoniego Ulatowskiego z Malborka, który uczestniczył w obchodach 50. rocznicy wybuchu II wojny światowej w Szymankowie. 1 września 1939 roku – kilka miesięcy po częściowo wolnych wyborach parlamentarnych, po raz pierwszy od 1945 roku odbyła się tam uroczystość religijno-patriotyczna. Mszę świętą z udziałem Wojska Polskiego, pracowników PKP, funkcjonariuszy Głównego Urzędu Ceł oraz przedstawicieli organizacji społecznych, harcerstwa, dzieci i młodzieży sprawował ówczesny biskup pomocniczy diecezji gdańskiej ks. Zygmunt Pawłowicz. Od tego czasu każdego roku w miejscowym kościele św. Floriana sprawowane są Msze święte w intencji kolejarzy i celników pomordowanych przez Niemców we wrześniu 1939 roku.

Jutro dzieci i młodzież rozpoczną rok szkolny i katechetyczny 2019/2020. O godz. 8:00 w naszym kościele parafialnym będzie sprawowana Msza święta w intencji uczniów, nauczycieli i wychowawców – o dary Ducha świętego i błogosławieństwo Boże w nowym roku wytężonej nauki.

W kolejnym wydaniu tygodnika parafialnego opublikujemy listę wspólnot funkcjonujących w naszej parafii. Podamy zaktualizowane godziny spotkań, w których będą mogli uczestniczyć dotychczasowi i nowi członkowie wspólnot duszpasterskich.

W minioną niedzielę w kościołach naszej diecezji odczytano list pasterski biskupa elbląskiego ks. Jacka Jezierskiego. Biskup ordynariusz zwrócił się z apelem do diecezjan – zwłaszcza tych młodych, stojących u progu wyborów życiowych – o rozpoznanie swojego powołania i rozpoczęcie studiów na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Kościół i szkoła potrzebuje nowych kadr katechetycznych. Ks. biskup zwrócił się także do młodych mężczyzn o podjęcie nauki w Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji Elbląskiej. Być może nowe powołanie dojrzewa w naszej wspólnocie parafialnej?

Przypominamy, że już po raz piąty odbędzie się Żuławska Pielgrzymka Piesza od ujścia Wisły do Gietrzwałdu . Organizatorem pielgrzymki jest Dom Formacyjny św. Wojciecha w Mikoszewie. Do udziału w pielgrzymowaniu zachęca ks. Marek Witkowski - dyrektor domu. Dane kontaktowe: Mikoszewo, ul. Leśna 7, 82-103 Stegna, telefon: +48/55 245 08 05, kom.: +48/602 158 092, e-mail: domform@domformacyjny.pl, mikoszewiak@wp.pl, Dyrektor Ks. Marek Witkowski.

Wszystkim Parafianom i Gościom, a zwłaszcza uczniom rozpoczynającym nowy rok szkolny – życzymy obfitych łask Bożych i darów Ducha Świętego.
Dodano 31 Aug 2019 przez Redaktor
Powered by CuteNews


Kancelaria parafialna


Poniedziałek

800 - 1000

Wtorek i czwartek

1600 - 1700

Środa i piątek

800 - 1000
1600 - 1700

Msze święte


Dni powszednie:

630, 1800

Niedziele i święta:

700, 800, 1000, 1130, 1300, 1800

Liturgia dnia


Kontakt


82-230 Nowy Staw
Plac Kardynała Wyszyńskiego 1
55 271 51 68
www.kolegiatans.pl