× Strona główna Ogłoszenia Intencje Grupy duszpasterskie Msze św. i Nabożenstwa Galeria Dekanat Nowy Staw Kapituła Kolegiacka Polecane strony

Serdecznie witamy na stronie parafii pw. św. Mateusza Apostoła w Nowym Stawie!

Aktualności
DRODZY PARAFIANIE, MILI GOŚCIE!
Rozpoczął się listopad – miesiąc, w którym szczególną modlitewną pamięcią otaczamy naszych Zmarłych. W tych dniach liczniej odwiedzamy cmentarze, dając wyraz tego widocznego, namacalnego szacunku do osób, które odeszły już do Domu Ojca.

Pamiętajmy również o modlitwie za naszych bliskich zmarłych, przyjaciół, znajomych. W listopadzie codziennie o godzinie 17:30 odprawiane jest nabożeństwo różańcowe połączone z wypominkami za zmarłych. Za poleconych zmarłych modlimy się także w Mszy świętej gregoriańskiej, sprawowanej codziennie o godzinie 18:00 (do 2 grudnia). W każdą niedzielę zachęcamy do modlitwy za zmarłych w wypominkach rocznych.

Dzisiaj i jutro w całym kraju odbędą się uroczystości związane z upamiętnieniem 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W niedzielę Ministerstwo Obrony Narodowej organizuje pikniki „Służymy Niepodległej”. Jutro o godz. 12:00 na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego odbędzie się uroczysta odprawa wart przed Grobem Nieznanego Żołnierza.

W naszej wspólnocie parafialnej głównym elementem Narodowego Święta Niepodległości będzie Msza święta w intencji Ojczyzny sprawowana w Kolegiacie Żuławskiej. Eucharystia z udziałem władz samorządowych, przedstawicieli szkół i organizacji społecznych będzie sprawowana o godz. 15:00. Po Mszy świętej przejdziemy pod pomniki pamięci, gdzie złożone zostaną kwiaty i zatrzymamy się na wspólnej modlitwie. 11 listopada zawieśmy biało-czerwone flagi. Niech nasze udekorowane domy będą świadectwem patriotycznej postawy oraz przywiązania do Ojczyzny.

Witamy w naszej wspólnocie parafialnej księdza diakona z Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Elbląskiej, który będzie dzisiaj rozprowadzał kalendarze seminaryjne na 2020 rok. Nabywając kalendarz, choć symbolicznie wesprzyjmy wspólnotę klerycką naszej diecezji, która w tym roku powiększyła się o 8 nowych alumnów. Kalendarze seminaryjne są także formą poznania życia seminarzystów – umieszczone na nich zdjęcia przedstawiają kleryków nie tylko podczas formacji teologiczno-modlitewnej, lecz także w czasie wolnym, podczas pielgrzymek i szeregu inicjatyw, które podejmują.

Jak informował w ubiegłą niedzielę ks. proboszcz Jerzy Pawelczyk, 11 listopada przypada liturgiczne święto św. Marcina Biskupa, patrona parafii w Nowej Cerkwi. 16 listopada przypada natomiast wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, patronki parafii w Lubieszewie.
Organizujemy dwa bezpłatne wyjazdy autokarowe na uroczystości odpustowe do naszych sąsiednich parafii. Jutro o godz. 11:30 udamy się na sumę odpustową do Nowej Cerkwi (Msza św. będzie sprawowana o godz. 12:00). Wyjazd do Lubieszewa będzie 16 listopada o godz. 10:30 (Msza św. będzie sprawowana o godz. 11:00). Zachęcamy do wspólnej modlitwy i jak najliczniejszego udziału.
Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrego tygodnia i niedzieli spędzonej w gronie Najbliższych. Niech dobry Bóg ma w opiece i błogosławi naszej Ojczyźnie!
Dodano 14 Nov 2019 przez Redaktor
Powered by CuteNews


Kancelaria parafialna


Poniedziałek

800 - 1000

Wtorek i czwartek

1600 - 1700

Środa i piątek

800 - 1000
1600 - 1700

Msze święte


Dni powszednie:

630, 1800

Niedziele i święta:

700, 800, 1000, 1130, 1300, 1800

Liturgia dnia


Kontakt


82-230 Nowy Staw
Plac Kardynała Wyszyńskiego 1
55 271 51 68
www.kolegiatans.pl