× Strona główna Ogłoszenia Intencje Grupy duszpasterskie Msze św. i Nabożenstwa Galeria Dekanat Nowy Staw Kapituła Kolegiacka Polecane strony

Serdecznie witamy na stronie parafii pw. św. Mateusza Apostoła w Nowym Stawie!

Aktualności
SŁOWO KS. PROBOSZCZA DO PARAFIAN I WIERNYCH
Cały świat stanął przed próbą, być może jedną z trudniejszych w historii naszego pokolenia. Potraktujmy ten czas jako formę szczególnych, indywidualnych rekolekcji. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich, którzy z narażeniem własnego zdrowia ratują nasze życie – lekarzach, pielęgniarkach, personelu medycznym, służbach porządkowych, pracownikach handlu, usług i transportu.
Gorąco apeluję o przestrzeganie zaleceń służb sanitarnych, aby pozostać w domach. Nie zapominajmy przy tym o osobach szczególnie narażonych na zakażenie – seniorach, osobach chorych, które niekiedy nie są w stanie zabezpieczyć własnych potrzeb związanych z chociażby z wykonaniem zakupów. Otoczmy je szczególną troską.
W związku z epidemią wszyscy jesteśmy zobowiązani do włączenia się do walki z koronawirusem. Zachowujmy zatem wszystkie środki ostrożności, zalecenia i zarządzenia. Na dzień dzisiejszy, zgodnie z zaleceniem Biskupa Elbląskiego jestem zmuszony odwołać rekolekcje wielkopostne. Chcę jednak zaznaczyć, że Msze św. będziemy odprawiać i nabożeństwa sprawować. Będzie także możliwość korzystania z sakramentu pokuty i pojednania.
W jednym miejscu nie ma przebywać więcej niż 50 osób. Postarajmy się zatem przez najbliższy czas nie tworzyć zgromadzeń. Proszę o zapoznanie z programem transmisji Mszy świętych, który opublikowaliśmy na stronie internetowej naszej parafii. Transmisje odbywają się za pośrednictwem radia, telewizji i Internetu. Na portalu facebook naszej parafii codziennie publikujemy transmisję na żywo z modlitwy różańcowej z katedry św. Mikołaja w Elblągu. Weźmy udział w tym nabożeństwie, sprawowanym codziennie o godz. 20:30.
Codziennie modlimy się w kościele o ustanie koronawirusa, za chorych, lekarzy i tych, którzy czynią wszystko, aby zwalczyć epidemię. Módlmy się też codziennie w tych intencjach w swoich domach. Postarajmy się też dyscyplinować dzieci i młodzież, aby nie wychodziły niepotrzebnie z domów i nie tworzyły zbiorowisk. Wszyscy zmobilizujmy się do bezwzględnego respektowania kierowanych do społeczeństwa zaleceń, a także do podjęcia wspólnej zintensyfikowanej modlitwy, mającej na celu uproszenia Bożej łaski o powstrzymanie rozprzestrzeniania się koronawirusa w Polsce i na całym świecie. Niech wszystkie wierzące serca wypełni ufna modlitwa.

Z serca błogosławię wszystkim Parafianom i Gościom,
ks. kanonik Jerzy Pawelczyk
proboszcz parafii św. Mateusza Apostoła w Nowym Stawie

***
W ZWIĄZKU Z TRWAJĄCĄ EPIDEMIĄ KORONAWIRUSA
BARDZO PROSIMY O WCHODZENIE DO KANCELARII PARAFIALNEJ POJEDYNCZO

Jeśli to możliwe, załatwiajmy sprawy kancelaryjne przez telefon: 601-65-16-97
Wszelkie płatności możemy regulować przelewem: Parafia p.w. św. Mateusza Apostoła, Pl. Kard. St. Wyszyńskiego 1 82-230 Nowy Staw
Nr konta naszej parafii: 02830400050000403720000010

***
Dodano 22 Mar 2020 przez Redaktor
Powered by CuteNews


Kancelaria parafialna


Poniedziałek

800 - 1000

Wtorek i czwartek

1600 - 1700

Środa i piątek

800 - 1000
1600 - 1700

Msze święte


Dni powszednie:

630, 1800

Niedziele i święta:

700, 800, 1000, 1130, 1300, 1800

Liturgia dnia


Kontakt


82-230 Nowy Staw
Plac Kardynała Wyszyńskiego 1
55 271 51 68
www.kolegiatans.pl