× Strona główna Ogłoszenia Intencje Grupy duszpasterskie Msze św. i Nabożenstwa Galeria Dekanat Nowy Staw Kapituła Kolegiacka Polecane strony

Serdecznie witamy na stronie parafii pw. św. Mateusza Apostoła w Nowym Stawie!

Aktualności
DRODZY PARAFIANIE, MILI GOŚCIE!
W miniony piątek rozpoczął się miesiąc poświęcony tradycyjnemu, szczególnemu nabożeństwu ku czci Najświętszej Maryi Panny. Zachęcamy do udziału w codziennych nabożeństwach majowych. Zapraszamy na do modlitwy w litanii loretańskiej sprawowanej przez cały maj w Kolegiacie Żuławskiej o godz. 17:30. W związku z trwającym nadal stanem epidemii koronawirusa, w tym roku jesteśmy zmuszeni zrezygnować z tradycyjnych nabożeństw majowych w poszczególnych miejscowościach naszej parafii. Msza święta sprawowana od 1946 roku przy krzyżu w Dębinie, w tym roku zostanie odprawiona w sobotę, 9 maja o godz. 15:00. Wraz z mieszkańcami Dębiny będziemy modlić się o błogosławieństwo Boże dla wszystkich mieszkańców tej miejscowości, o ustanie pandemii oraz łaskę nieba dla zmarłych.

W miniony piątek Kościół w Polsce i na świecie poświęcał swoje modlitwy w intencji ludzi pracy. 1 maja, w liturgiczne święto św. Józefa Robotnika, pamięcią modlitewną otaczaliśmy wszystkich pracowników, którzy właśnie teraz muszą mierzyć się z ochroną miejsc zatrudnienia, w związku z kryzysem gospodarczym wywołanym pandemią koronawirusa.

Wczoraj, po raz kolejny obchodziliśmy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Na znak umiłowania i przywiązania do biało-czerwonych barw, ulice polskich miast i wsi, domostwa i podwórka przyozdobiły flagi państwowe. W kolejnych latach nie zapominajmy o wyrażeniu szacunku do barw narodowych, wieszajmy flagi z okazji każdego święta państwowego.

Z uwagi na to, że tegoroczna Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski zbiega się z obchodem IV niedzieli wielkanocnej, na prośbę Konferencji Episkopatu Polski, Kongregacja ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów Stolicy Apostolskiej pozwoliła, aby Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w 2020 roku była obchodzona w sobotę, 2 maja.

W niedzielę 3 maja abp Stanisław Gądecki będzie przewodniczył uroczystościom na Jasnej Górze, podczas których zawierzy naszą ojczyznę Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Matce Bożej Królowej Polski. Akt zawierzenia będzie transmitowany przez TVP3 i TV Trwam. W Akcie Zawierzenia czytamy m.in.: „Wraz z Maryją, Bogurodzicą Dziewicą, Królową Polski i Świętymi Patronami, błagamy o ratunek dla naszej Ojczyzny w jej dzisiejszym trudnym doświadczeniu. (…) Dzisiaj zawierzamy Tobie naszą Ojczyznę i Naród, wszystkich Polaków żyjących w Ojczyźnie i na obczyźnie. Tobie zawierzamy całe nasze życie, wszystkie nasze radości i cierpienia, wszystko czym jesteśmy i co posiadamy, całą naszą przeszłość, teraźniejszość i przyszłość”. Dzisiaj także przypada 229. rocznica uchwalenia Konstytucji 3. Maja. Powszechnie przyjmuje się, że Konstytucja 3 maja była pierwszą w Europie i drugą na świecie (po konstytucji amerykańskiej z 1787 r.) nowoczesną, spisaną konstytucją.

Trwa stan epidemii koronawirusa. Przypominamy, że od 16.04.2020 r. w miejscach publicznych, a więc również w kościołach, obowiązuje nakaz zasłaniania nosa i ust. Jak już wskazywaliśmy, od poniedziałku 20.04.2020 r. we wszystkich Mszach świętych i nabożeństwach w Kolegiacie Żuławskiej może uczestniczyć do 70 osób (zgodnie z przelicznikiem – 1 osoba na 15 metrów kwadratowych powierzchni świątyni).

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy zdrowia, obfitych łask Bożych oraz opieki Matki Bożej Królowej Polski. W naszych modlitwach nie zapominajmy o personelu medycznym nie ustającym w walce z pandemią koronawirusa oraz strażakach, którzy jutro obchodzą święto swojego patrona św. Floriana. Niech za wstawiennictwem świętego nadal działają Bogu na chwałę – ludziom na ratunek.
Dodano 03 May 2020 przez Redaktor
Powered by CuteNews


Kancelaria parafialna


Poniedziałek

800 - 1000

Wtorek i czwartek

1600 - 1700

Środa i piątek

800 - 1000
1600 - 1700

Msze święte


Dni powszednie:

630, 1800

Niedziele i święta:

700, 800, 1000, 1130, 1300, 1800

Liturgia dnia


Kontakt


82-230 Nowy Staw
Plac Kardynała Wyszyńskiego 1
55 271 51 68
www.kolegiatans.pl