× Strona główna Ogłoszenia Intencje Grupy duszpasterskie Msze św. i Nabożenstwa Galeria Dekanat Nowy Staw Kapituła Kolegiacka Polecane strony

Serdecznie witamy na stronie parafii pw. św. Mateusza Apostoła w Nowym Stawie!

Aktualności
DRODZY PARAFIANIE, MILI GOŚCIE!
Pierwszy tydzień lipca obfitował w ważne wydarzenia społeczno-religijne. W minioną sobotę wieczorem, oczy całego kraju były zwrócone na Gorzów Wielkopolski. Z uwagą śledziliśmy walkę strażaków o uratowanie katedry p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. 1 lipca, podczas Mszy świętej wieczornej, ogień ogarnął wieżę kościoła. Wielogodzinna akcja gaśnicza, okazała się skuteczna. Pomimo sporych zniszczeń, wieżę uratowano.

Symboliczna była niedzielna Msza święta, sprawowana przez biskupa zielonogórsko-gorzowskiego na błoniach nad Wartą w Gorzowie Wielkopolskim. W rocznicę 670-lecia miasta doszło do tak przykrego wydarzenia, które każe nam baczniej spojrzeć na kwestie zabezpieczenia zabytkowych obiektów sakralnych.

W tym miejscu warto przypomnieć o trwającej od kilku lat, systematycznej renowacji Kolegiaty Żuławskiej. Dzięki
środkom uzyskanym ze źródeł zewnętrznych – Samorządu Województwa Pomorskiego, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, wydatnej pomocy samorządu naszego miasta oraz środkom zgromadzonym przez parafian, udaje się przywrócić dawny blask kościołowi parafialnemu. Od blisko miesiąca trwa renowacja ściany wschodniej kolegiaty oraz wykonanie izolacji ściany zachodniej. Jak wcześniej wspominaliśmy, wiąże się to z pewnymi trudnościami komunikacyjnymi, które musimy znosić jeszcze do jesieni bieżącego roku.

W ostatni poniedziałek, w Elblągu oficjalnie sformowano Wielonarodową Dywizję Północ-Wschód, będącą efektem ustaleń zeszłorocznego szczytu NATO w Warszawie. Dywizja będzie liczyła 6000 żołnierzy z Polski, Stanów Zjednoczonych, Rumunii i Wielkiej Brytanii. W uroczystościach wzięli udział m.in. minister obrony narodowej Antoni Macierewicz oraz biskup elbląski Jacek Jezierski.

Na koniec, zgodnie z zapowiedziami, wracamy do wspomnień pielgrzymek nowostawian na Jasną Górę. Jak informowaliśmy w ubiegłym tygodniu, pątnicy grupy „Żuławy” przybędą do naszego miasta 22 lipca. Już teraz można polecać swoje intencje, które zostaną przekazane Matce Bożej Częstochowskiej.

Wszystkim mieszkańcom naszej parafii, wypoczywającym gościom oraz dzieciom i młodzieży życzymy błogosławionego tygodnia i dobrej, rodzinnej niedzieli.
Dodano 09 Jul 2017 przez Redaktor
Powered by CuteNews


Kancelaria parafialna


Poniedziałek

800 - 1000

Wtorek i czwartek

1600 - 1700

Środa i piątek

800 - 1000
1600 - 1700

Msze święte


Dni powszednie:

630, 1800

Niedziele i święta:

800, 1000, 1130, 1300, 1800

Liturgia dnia


Kontakt


82-230 Nowy Staw
Plac Kardynała Wyszyńskiego 1
55 271 51 68
www.kolegiatans.pl