× Strona główna Ogłoszenia Intencje Grupy duszpasterskie Msze św. i Nabożenstwa Galeria Dekanat Nowy Staw Kapituła Kolegiacka Polecane strony

Serdecznie witamy na stronie parafii pw. św. Mateusza Apostoła w Nowym Stawie!

Ogłoszenia
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO, 16 IV 2017
1. Składam serdeczne podziękowanie tym parafianom, którzy pomagali w przygotowaniu całej świątyni na Święta Zmartwychwstania Pańskiego: Panu katechecie Tomaszowi Witkowskiemu, któremu pomagała młodzież, Pani Karolinie Niedźwieckiej oraz Pani Zakrystiance Renacie Kot, za pomoc przy kompozycjach kwiatowych i za inne prace. Panom; Wiesławowi Całka, Eugeniuszowi Tylickiemu za prace przy Ciemnicy i Grobie Pańskim. Bóg zapłać kapłanom i wszystkim, którzy złożyli ofiary na przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego. Bóg zapłać Pani Mirosławie i Krzysztofowi Kucharczyk, za przepiękne odnowienie feretronu Matki Boskiej Częstochowskiej oraz Panu Januszowi Szałach, za dorobienie drugiego kompletu kluczy do naszej świątyni. Bóg zapłać naszym strażakom za pełnioną straż przy grobie Pańskim, za udział w procesji rezurekcyjnej i wszystkim parafianom, którzy nieśli baldachim i sprzęt procesyjny oraz orkiestrze dętej. I Rodzinie Różańcowej za ofiarę na kwiaty.
2. Jutro drugi Dzień Świąt Wielkanocnych. Msze św. jak w każdą niedzielę. Jest to dzień Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Odczytany zostanie list Rektora KUL-u, a ofiary zebrane w kościele będą przeznaczone na tę uczelnię.
3. W przyszłą niedzielę, przed każdą Mszą św. odśpiewamy dziesiątek Koronki do Miłosierdzia Bożego. O godz. 15.00 nabożeństwo w tzw. Godzinie Miłosierdzia. Parafialny Zespół Caritas, proszę o zebranie ofiar do puszek na cele charytatywne naszej diecezji.
4. Do stanu małżeńskiego przygotowują się: Konefał Krystian i Oczkowska Bogumiła – zapowiedź II
5. We wtorek po świętach, kancelaria parafialne będzie nieczynna
6. Gazetka parafialna i "Gość Niedzielny" do nabycia przy wyjściu z kościoła.
7. Wszystkim parafianom i miłym gościom, razem z ks. Jerzym i ks. Pawłem oraz z naszymi klerykami Markiem i Piotrem i z całą służbą ołtarza, składamy parafianom i gościom, najpiękniejsze życzenia świąteczne. Niech Jezus Chrystus Zmartwychwstały, umacnia Waszą wiarę, nadzieję i miłość, abyście w swoim sercu doświadczyli z Nim osobistego spotkania, bowiem tylko w ten sposób Święta Wielkanocne staną się dla każdego z nas radosnym czasem oraz dodadzą nam siły i odwagi, by w pełni żyć i świadczyć o wielkiej miłości Boga względem nas.
Dodano 15 Apr 2017 przez Redaktor
Powered by CuteNews


Kancelaria parafialna


Poniedziałek

800 - 1000

Wtorek i czwartek

1600 - 1700

Środa i piątek

800 - 1000
1600 - 1700

Msze święte


Dni powszednie:

630, 1800

Niedziele i święta:

700, 800, 1000, 1130, 1300, 1800

Liturgia dnia


Kontakt


82-230 Nowy Staw
Plac Kardynała Wyszyńskiego 1
55 271 51 68
www.kolegiatans.pl