× Strona główna Ogłoszenia Intencje Grupy duszpasterskie Msze św. i Nabożenstwa Galeria Dekanat Nowy Staw Kapituła Kolegiacka Polecane strony

Serdecznie witamy na stronie parafii pw. św. Mateusza Apostoła w Nowym Stawie!

Aktualności
DRODZY PARAFIANIE, MILI GOŚCIE!
Za nami pierwszy tydzień modlitwy różańcowej. Całe rodziny zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych, które odbywają się w naszym kościele parafialnym codziennie o godz. 17:30. Spróbujmy również w rodzinnym gronie chwycić za różaniec, a być może – nauczyć tej pięknej modlitwy najmłodsze pokolenie.
Wczoraj w kilkuset nadgranicznych i nadmorskich parafiach Polski odbyła się pierwsza akcja „Różaniec do granic”. Miliony ludzi podjęły inicjatywę modlitewną, którą zaproponowali trzej mężczyźni: Maciej Bodasiński, Lech Dokowicz i Łukasz Witkiewicz. A skutek był taki, że 7 października staliśmy się uczestnikami i świadkami modlitewnego pospolitego ruszenia, wielkiej narodowej modlitwy. Na granicach Polski zgromadzili się ludzie ze wszystkich zakątków kraju jako żywe ogniwa Różańca oplatającego Ojczyznę. Z granic naszego państwa, z tarczą, którą jest Maryja, przeszliśmy do granic naszych lęków, naszych pragnień, naszych możliwości, poza granice komfortu, codzienności i naszych przyzwyczajeń. Tak to opisywali organizatorzy wielkiego zrywu modlitewnego Polaków. Idziemy więc do granic i przekraczamy je, aby Różańcem ratować Polskę i świat. W przyszłym tygodniu postaramy się przedstawić szerszą relację z „Różańca do granic”, w którym wzięli również udział nasi parafianie, przybyli do parafii Mierzei Wiślanej – w Stegnie, Mikoszewie, Jantarze, Sztutowie, Kątach Rybackich, Krynicy Morskiej i Piaskach. Poza tymi miejscowościami, w akcję „Różaniec do granic”, w naszej diecezji włączyły się również parafie z Tolkmicka, Kadyn oraz parafia katedralna w Elblągu.

W niedzielę 8 października przypada także XVII Dzień Papieski. Tegorocznym hasłem wydarzenia organizowanego przez Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” jest „Jan Paweł II – Idźmy naprzód z nadzieją”. Podczas każdej Mszy świętej będziemy przypominać postać świętego Jana Pawła II i Jego nauczanie. Po zakończeniu Eucharystii zbierane będą ofiary do skarbonek na Fundusz Papieski. Dochód ze zbiórki zostanie przeznaczony na program stypendialny przeznaczony dla zdolnej młodzieży z terenów wykluczonych i rodzin mniej zamożnych.

Na zakończenie miesiąca różańcowego, w sobotę, 28 października, po Mszy św. wieczornej, o godz. 18.30, odbędzie się w naszej kolegiacie VI koncert organowy ku czci św. Jana Pawła II. Czynimy starania, aby wykonał go Pan Arkadiusz Popławski, organista parafii katedralnej Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny we Fromborku.

Wszystkim Parafianom i Odwiedzającym parafialną stronę internetową życzymy błogosławionej niedzieli oraz dobrego tygodnia pracy i nauki!
Dodano 08 Oct 2017 przez Redaktor
Powered by CuteNews


Kancelaria parafialna


Poniedziałek

800 - 1000

Wtorek i czwartek

1600 - 1700

Środa i piątek

800 - 1000
1600 - 1700

Msze święte


Dni powszednie:

630, 1800

Niedziele i święta:

700, 800, 1000, 1130, 1300, 1800

Liturgia dnia


Kontakt


82-230 Nowy Staw
Plac Kardynała Wyszyńskiego 1
55 271 51 68
www.kolegiatans.pl