× Strona główna Ogłoszenia Intencje Grupy duszpasterskie Msze św. i Nabożenstwa Galeria Dekanat Nowy Staw Kapituła Kolegiacka Polecane strony

Serdecznie witamy na stronie parafii pw. św. Mateusza Apostoła w Nowym Stawie!

Aktualności
DRODZY PARAFIANIE, MILI GOŚCIE!
Za nami pierwszy tydzień modlitwy różańcowej. Całe rodziny zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych, które odbywają się w naszym kościele parafialnym codziennie o godz. 17:30. Spróbujmy również w rodzinnym gronie chwycić za różaniec, a być może – nauczyć tej pięknej modlitwy najmłodsze pokolenie.

Również papież Franciszek zachęca wszystkich wiernych na świecie do odmawiania w październiku różańca w intencji Kościoła i dołączeniu do tej modlitwy antyfony maryjnej "Pod Twoją obronę" oraz modlitwy do św. Michała Archanioła. Od kilku lat podczas niemal każdej Mszy świętej modlimy się o wstawiennictwo św. Michała Archanioła. Ze względu na niespójne tradycje zakorzenione w różnych parafiach naszego kraju, Konferencja Episkopatu Polski wydała specjalny komunikat dotyczący obowiązującego polskiego tekstu modlitwy do świętego Michała Archanioła:
„W związku z różnymi wersjami „modlitwy do świętego Michała Archanioła” należy pamiętać, że obowiązujący polski tekst tej modlitwy został zatwierdzony przez Konferencję Episkopatu Polski w dniu 26 listopada 1999 r. w Częstochowie, podczas 302. Zebrania Plenarnego, jako część Rytuału Rzymskiego. Uchwała ta została potwierdzona przez Kongregację Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów dekretem z dnia 12 maja 2001 r. (Prot. 59/00/L). Tekst modlitwy opublikowano w: Rytuał Rzymski, Egzorcyzmy i inne modlitwy błagalne, Katowice 2002, s. 102.

Obowiązująca formuła jest następująca:
Modlitwa do świętego Michała Archanioła
Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce,
a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha
bądź naszą obroną.
Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy,
a Ty, Wodzu niebieskich zastępów,
szatana i inne duchy złe,
które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą,
mocą Bożą strąć do piekła. Amen.
Ks. dr Paweł Rytel-Andrianik
Rzecznik Konferencji Episkopatu Polski
Warszawa, 1 października 2018 r.

W najbliższą sobotę, 13 października po Mszy św. wieczornej o godz. 18.30, w naszej kolegiacie odbędzie się VII Koncert Organowy, na cześć św. Jana Pawła II. W tym roku wystąpi Pan Olgierd Wysocki, student Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, pod kierunkiem prof. Hanny Dys. Do wysłuchania koncerty zapraszamy wszystkich miłośników muzyki organowej. Warto wspomnieć, że wszystkie dotychczasowe koncerty organowe w naszej parafii współprzygotowywał nasz parafianin, pan Marcin Flizikowski. Od tego roku pan Marcin będzie pierwszym organizatorem tych koncertów, co oznacza, że dobór wykonawców i ustalenie programu koncertów będzie leżało wyłącznie w jego gestii. Za dotychczasowe zaangażowanie i pomoc w populary-zowaniu muzyki organowej składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
W tym miejscu należy wspomnieć, że w minionym tygodniu przeprowadzono przegląd oraz strojenie naszych organów. Prace wykonała pracownia organmistrzowska Zdzisława Molina z miejscowości Odry koło Czerska. Firma Zdzisława Molina prowadziła m.in. prace renowacyjne przy organach w katedrze w Oliwie, na Jasnej Górze oraz Bazylice NMP w Wadowicach, w której ochrzczony był św. Jan Paweł II.
Kończą się prace renowacyjne prowadzone na wieży północnej Kolegiaty Żuławskiej. W pełni trwają natomiast roboty przy ścianie południowej kościoła. Wszystkim osobom zaangażowanym w remont świątyni, a zwłaszcza ofiarodawcom składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
Dodano 11 Oct 2018 przez Redaktor
Powered by CuteNews


Kancelaria parafialna


Poniedziałek

800 - 1000

Wtorek i czwartek

1600 - 1700

Środa i piątek

800 - 1000
1600 - 1700

Msze święte


Dni powszednie:

630, 1800

Niedziele i święta:

700, 800, 1000, 1130, 1300, 1800

Liturgia dnia


Kontakt


82-230 Nowy Staw
Plac Kardynała Wyszyńskiego 1
55 271 51 68
www.kolegiatans.pl