× Strona główna Ogłoszenia Intencje Grupy duszpasterskie Msze św. i Nabożenstwa Galeria Dekanat Nowy Staw Kapituła Kolegiacka Polecane strony

Serdecznie witamy na stronie parafii pw. św. Mateusza Apostoła w Nowym Stawie!

Aktualności
DRODZY PARAFIANIE, MILI GOŚCIE!
W minioną Kościół obchodził Niedzielę Chrztu Pańskiego. Zgodnie z kalendarzem liturgicznym, niedziela ta zakończyła okres Bożego Narodzenia. W tradycji polskiej kolędy i pastorałki oraz dekoracje bożonarodzeniowe, w tym tak bliskie wszystkim pokoleniom żłobki, zostaną w kościołach do 2 lutego – uroczystości Matki Bożej Gromnicznej.

W zeszłym tygodniu obchodziliśmy uroczystość Chrztu Pańskiego, pamiątkę chrztu Pana Jezusa w Jordanie. Dzisiaj wracamy do tej samej sceny, ale czytania koncentrują się na sensie tego chrztu dla nas. W Ewangelii św. Jan Chrzciciel daje świadectwo: Oto Baranek Boży, który gładzi grzech świata (J 1,29). Jego słowa nabierają pełnego sensu w kontekście czytania z Księgi Proroka Izajasza: Ustanowię cię światłością dla pogan, aby moje zbawienie dotarło aż do krańców ziemi (Iz 49,6). Warto sobie uświadomić, że chrzest Pana Jezusa ukazał Jego wybranie przez Boga do tego dzieła i to wybranie było przewidziane i zapowiedziane, między innymi przez usta proroka Izajasza, a ponadto, co wydaje się bardzo ważne dla nas od strony praktycznej, oczekiwane przez wieki!

W naszej wspólnocie parafialnej od końca minionego roku trwa wizyta duszpasterska. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za gościnę, rozmowy, spotkania z kapłanami. Dziękujemy, że w tak niełatwych dla Kościoła czasach, gdy wszelka obecność kapłanów w życiu wiernych zdaje się być piętnowana, nowostawscy parafianie znajdują czas na wizytę duszpasterską. Program kolędy na rozpoczynający się tydzień publikujemy w ogłoszeniach duszpasterskich.

Choć w województwie pomorskim od tygodnia trwają ferie zimowe, licealiści z naszej parafii powinni rozważyć ofertę, jaką kieruje do nich elbląskie seminarium duchowne. Rekolekcje powołaniowe potrwają od 1 lutego do 5 lutego Do udziału w nich Wyższe Seminarium Duchowne w Elblągu zaprasza młodych mężczyzn, którzy pragną rozeznać swoje życiowe powołanie. Uczestnicy skupią się na tajemnicy Eucharystii. - Pochylimy się także nad adhortacją papieża Franciszka "Christus vivit", która podsumowuje synod o młodzieży. Będziemy starali się odkryć to, co papież chce przekazać dzisiaj młodemu człowiekowi - mówi ks. Sławomir Milde, delegat biskupa elbląskiego ds. powołań.

Udział w rekolekcjach to również czas nawiązania nowych znajomości oraz możliwość, by dowiedzieć się, jak wygląda WSD. W tym czasie można po pierwsze odpocząć, a po drugie - spojrzeć na swoje życie z innej perspektywy. To moment, w którym można zacząć odbudowywać, pielęgnować swoją relację z Panem Jezusem - tłumaczy ks. Sławomir. Zapisy chętnych trwają do 28 stycznia: kolopowolaniowe@ gmail.com.

W nadchodzącym tygodniu wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Najświętszej.
Dodano 19 Jan 2020 przez Redaktor
Powered by CuteNews


Kancelaria parafialna


Poniedziałek

800 - 1000

Wtorek i czwartek

1600 - 1700

Środa i piątek

800 - 1000
1600 - 1700

Msze święte


Dni powszednie:

630, 1800

Niedziele i święta:

700, 800, 1000, 1130, 1300, 1800

Liturgia dnia


Kontakt


82-230 Nowy Staw
Plac Kardynała Wyszyńskiego 1
55 271 51 68
www.kolegiatans.pl