× Strona główna Ogłoszenia Intencje Grupy duszpasterskie Msze św. i Nabożenstwa Galeria Dekanat Nowy Staw Kapituła Kolegiacka Polecane strony

Serdecznie witamy na stronie parafii pw. św. Mateusza Apostoła w Nowym Stawie!

Aktualności
DRODZY PARAFIANIE, MILI GOŚCIE
Wchodzimy w drugą część miesiąca różańcowego. W tym roku mieliśmy możliwość wspólnej modlitwy różańcowej – nie tylko podczas codziennych nabożeństw w Kolegiacie Żuławskiej, lecz także w trakcie pierwszej ogólnopolskiej akcji „Różaniec do granic”. Zgodnie z zapowiedziami organizatorów, w sobotę 7 października w nadgranicznych parafiach naszego kraju wierni połączyli się w modlitwie różańcowej. W tym ważnym wydarzeniu, łączącym kilkadziesiąt tysięcy Polaków, wzięli udział również nowostawscy parafianie. Nie tylko podczas różańca, którego cztery części odmówiliśmy nie tylko w kościele parafialnym, ale także w Stegnie, Sztutowie, Jantarze, Kątach Rybackich, Piaskach, Elblągu, Krynicy Morskiej, Tolkmicku i Kadynach – kościołach stacyjnych diecezji elbląskiej.

Jak informowaliśmy w ubiegłym tygodniu, w połowie miesiąca zakończyły się prace związane z renowacją ściany wschodniej i zachodniej Kolegiaty Żuławskiej. Prace zostały już odebrane. Możemy zauważyć zmiany w sposobie wykończenia głównego wejścia do świątyni oraz obejrzeć wyremontowane drzwi do kościoła. To nie koniec prac remontowych. Zgodnie z zapowiedzią Księdza Proboszcza, w przyszłym roku zamierzamy wykonać remont wieży północnej naszego kościoła. Już dzisiaj zapowiadamy, że w jednym z najbliższych numerów naszego tygodnika parafialnego, z okazji 10. rocznicy posługi ks. Jerzego Pawelczyka jako proboszcza parafii św. Mateusza Apostoła w Nowym Stawie, opublikujemy tekst, w którym wskażemy, co w minionej dekadzie udało się zrealizować.
Do końca października zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych, które odprawiane są codziennie w kościele parafialnym o godz. 17:30. Już za nieco ponad dwa tygodnie Uroczystość Wszystkich Świętych. W kolejnych wydaniach tygodnika parafialnego poinformujemy o programie tegorocznych świąt listopadowych. Już dzisiaj jednak zachęcamy o modlitewnej pamięci za Zmarłych. Jak co roku organizujemy następujące formy modlitwy: wypominki miesięczne, czyli różaniec, sprawowany codziennie w listopadzie o godz. 17:30, wypominki roczne, które w naszej parafii sprawowane są w każdą niedzielę o godz. 9:35, Msza św. we Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (2 listopada) o godz. 18:00 połączona z procesją wokół kościoła oraz Msza św. gregoriańska sprawowana grudniu i listopadzie przez okres 30 dni. Uczestnicząc w modlitwie w intencji zmarłych, nie zapominajmy o duchowym wymiarze pamięci o nich. Nie ograniczajmy się do zewnętrznego uhonorowania naszych bliskich. Polecajmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu.

Na kolejny tydzień pracy i nauki życzymy – wszystkim Parafianom i Szanownym Gościom – błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Różańcowej.
Dodano 22 Oct 2017 przez Redaktor
Powered by CuteNews


Kancelaria parafialna


Poniedziałek

800 - 1000

Wtorek i czwartek

1600 - 1700

Środa i piątek

800 - 1000
1600 - 1700

Msze święte


Dni powszednie:

630, 1800

Niedziele i święta:

700, 800, 1000, 1130, 1300, 1800

Liturgia dnia


Kontakt


82-230 Nowy Staw
Plac Kardynała Wyszyńskiego 1
55 271 51 68
www.kolegiatans.pl