× Strona główna Ogłoszenia Intencje Grupy duszpasterskie Msze św. i Nabożenstwa Galeria Dekanat Nowy Staw Kapituła Kolegiacka Polecane strony

Serdecznie witamy na stronie parafii pw. św. Mateusza Apostoła w Nowym Stawie!

Ogłoszenia
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA IV NIEDZIELĘ ADWENTU, 24 XII 2017 R.
1. Serdeczne podziękowanie, pragnę złożyć wszystkim, którzy dekorowali naszą świątynię, przygotowując ją na Święta Bożego Narodzenia. Wszystkie choinki są fundacją Pana Bartłomieja Zakrzewskiego a także Pawła Stefaniaka i Pani Agaty Kicińskiej. Pan Burmistrz Jerzy Szałach użyczył nam pięknych bombek choinkowych, światełek na wszystkie choinki i zatroszczył się o całą dekorację kościoła. Z poświęceniem pracowało wiele osób pod kierunkiem Pana Mirosława Żałoby. Stroiki wykonał Parafialny Zespół Caritas a dekoracje przy ołtarzu, Pani Karolina Niedźwiecka. Stroik na ołtarzu bocznym wykonały Panie: Mirosława Kępka i Dorota Pelowska. Nad całością czuwał ks. Jerzy. Podziękowanie także dla Pana Katechety Tomasza Witkowskiego oraz dla Państwa Małgorzaty i Wojciecha Ostrowskich, za sianko do żłóbka i wielu innym osobom za wszelką pomoc.
2. 26 grudnia przypada II dzień Świąt Bożego Narodzenia. Jest to również święto św. Szczepana Męczennika. Msze św. jak w każdą niedzielę.
3. W środę 27 grudnia, na Mszy św. wieczornej, odbędzie się nabożeństwo ku czci św. Jana Apostoła i Ewangelisty, którego cesarz Domicjan usiłował w Rzymie otruć winem. Kielich pękł i wino się rozlało w chwili, gdy Apostoł nad nim uczynił znak krzyża świętego. Dlatego we wspomnienie św. Jana święci się w kościołach wino, które wierni spożywają wypraszając wstawiennictwa tak umiłowanego ucznia Chrystusa.
4. W najbliższą niedzielę, święto Świętej Rodziny. Jest to także ostatni dzień tego roku. Dlatego o godz. 18.00, Msza św. na zakończenie roku. Przed Najświętszym Sakramentem dziękować będziemy Panu Bogu za otrzymane łaski, przepraszać za nasze niewierności i prosić o błogosławieństwo w nowym roku. Odśpiewamy też hymn:”Ciebie Boga wysławiamy”.
5. Parafia pw. Św. Mateusza Apostoła, Stowarzyszenie Coolturalny Nowy Staw oraz Nowostawskie Centrum Kultury i Biblioteki przypomina i bardzo serdecznie zaprasza wszystkich parafian do udziału w Orszaku Trzech Króli, który przejdzie ulicami miasta 6 stycznia 2018 roku. Wszyscy chętni, którzy chcą wziąć udział w barwnym korowodzie i wcielić się w postacie aniołów, pasterzy, lub asystę orszaku 3 króli proszeni są o przybycie na kolejne spotkanie organizacyjne, które odbędzie się w czwartek, 28 grudnia 2017 r. o godz. 16.30 w Galerii Żuławskiej.
6. Porządek kolędy na ten tydzień jest następujący:
- w środę 27 grudnia od godz. 10.00 kolęda w Laskach, Dybowie,Mirowie, Stawcu, Kąciku i na ul. Lipowej
- w czwartek 28 grudnia od godz. 10.00: ul. Matejki, Okrzei, Młyńska i Kolejowa
- w piątek 29 grudnia od godz. 10.00 kolęda w kolęda w Dębinie wieś i w Chlebówce.
- w sobotę 30 grudnia od godz. 10.00: w Tralewie i w Trępnowach
Zwracam się z prośbą do wszystkich rodzin naszej parafii, aby na zadanie remontu fundamentów i elewacji północnej wieży naszej świątyni, złożyli dodatkową ofiarę.
7. Do nabycia nasza gazetka parafialna, Gość Niedzielny, Biuletyn Nowostawski i Myślnik klerycki, w którym jest piękny artykuł o naszej kolegiacie, pt.;” Perła Żuław”, napisany przez naszego ks. Diakona, Marka Sadłochę. Natomiast ks. Akolita Piotr Chmura, napisał ciekawy artykuł o Sanktuarium w Gietrzwałdzie.
8. Wszystkim parafianom i gościom składamy najserdeczniejsze życzenia świąteczne: Niech codzienne życie przepełni Boża miłość płynąca z Betlejem, a każdy nowy dzień, przyniesie wiele łask Bożych oraz doświadczenia Bożej mocy.
Dodano 24 Dec 2017 przez Redaktor
Powered by CuteNews


Kancelaria parafialna


Poniedziałek

800 - 1000

Wtorek i czwartek

1600 - 1700

Środa i piątek

800 - 1000
1600 - 1700

Msze święte


Dni powszednie:

630, 1800

Niedziele i święta:

800, 1000, 1130, 1300, 1800

Liturgia dnia


Kontakt


82-230 Nowy Staw
Plac Kardynała Wyszyńskiego 1
55 271 51 68
www.kolegiatans.pl