× Strona główna Ogłoszenia Intencje Grupy duszpasterskie Msze św. i Nabożenstwa Galeria Dekanat Nowy Staw Kapituła Kolegiacka Polecane strony

Serdecznie witamy na stronie parafii pw. św. Mateusza Apostoła w Nowym Stawie!

Ogłoszenia
DRODZY PARAFIANIE, MILI GOŚCIE!
Trwa listopad, w polskiej tradycji i liturgii poświęcony pamięci zmarłych, każdego dnia pamiętajmy o modlitwie za zmarłych bliskich naszemu sercu. W listopadzie codziennie o godzinie 17:30 odprawiane jest nabożeństwo różańcowe połączone z wypominkami za zmarłych. Za poleconych zmarłych modlimy się także w Mszy świętej gregoriańskiej, sprawowanej codziennie o godzinie 18:00 (do 2 grudnia). W każdą niedzielę zachęcamy do modlitwy za zmarłych w wypominkach rocznych.

W miniony poniedziałek przypadała 101. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. W Narodowe Święto Niepodległości w naszej parafii sprawowano Mszę świętą w intencji Ojczyzny o godz. 15:00. Msza święta w Kolegiacie Żuławskiej zgromadziła wielu parafian oraz przedstawicieli władz samorządowych, organizacji społecznych, szkół i straży pożarnych. Również listopada przypadało liturgiczne wspomnienie św. Marcina Biskupa., patrona parafii w Nowej Cerkwi. Pielgrzymka parafian z Nowego Satwu wraz z ks. proboszczem kanonikiem Jerzym Pawelczykiem wzięła udział w sumie odpustowej. Tradycyjne, proboszcz parafii w Nowej Cerkwi, ks. kanonik Andrzej Domoń wraz z mieszkańcami pięknie przywitał i ugościł przybyłe osoby. Za gościnę i dobre słowo składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

Dzisiaj przypada wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, patronki parafii w Lubieszewie. Do naszej sąsiedniej parafii wyruszyła wraz z księdzem proboszczem grupa z Nowego Stawu. W lubieszewskim sanktuarium sprawowano sumę odpustową, po zakończeniu której odbyło się miłe powitanie przybyłych gości. Również parafianom z Lubieszewa – wraz z ks. proboszczem Arkadiuszem Dekańskim serdecznie dziękujemy za gościnę.

W minioną niedzielę wspieraliśmy społeczność klerycką elbląskiego seminarium duchownego. Ks. diakon Daniel Kurowski, alumn VI roku WSD w Elblągu rozprowadzał kalendarze seminaryjne na rok 2020. Dochód ze sprzedaży kalendarzy jest tradycyjnie przeznaczony na utrzymanie seminarium duchownego. Za wszelkie ofiary złożone na ten cel składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

Również w ubiegłą niedzielę, podczas każdej Mszy świętej księża poświęcili opłatki, które Pan Organista Leszek Grzybowski będzie rozprowadzał wśród mieszkańców naszej parafii. Nabywając opłatek od Pana Organisty okażmy mu zasłużoną wdzięczność za piękną i gorliwą postawę, służbę naszej wspólnocie parafialnej, a zwłaszcza prowadzenie chóru parafialnego i upiększanie śpiewem i grą Mszy świętych i nabożeństw w naszej parafii.

Wszystkim osobom zaangażowanym w oprawę muzyczną liturgii, w związku z przypadającym 22 listopada wspomnieniem świętej Cecylii – patronki śpiewu i muzyki kościelnej – Panu Organiście Leszkowi Grzybowskiemu, Chórzystom, Członkiniom scholii dziecięcej, Członkom Nowostawskiej Orkiestry Dętej – składamy serdeczne życzenia opieki Matki Bożej, wstawiennictwa św. Cecylii oraz dalszego, gorliwego zaangażowania w życie nowostawskiej wspólnoty parafialnej.

Z okazji wspomnienia św. Cecylii - patronki muzyki i śpiewu kościelnego, Msza święta wieczora o godz. 18:00 w piątek 22.11.2019 r. będzie sprawowana z udziałem chóru parafialnego. Zachęcamy do wspólnej modlitwy.
Dodano 17 Nov 2019 przez Redaktor
Powered by CuteNews


Kancelaria parafialna


Poniedziałek

800 - 1000

Wtorek i czwartek

1600 - 1700

Środa i piątek

800 - 1000
1600 - 1700

Msze święte


Dni powszednie:

630, 1800

Niedziele i święta:

800, 1000, 1130, 1300, 1800

Liturgia dnia


Kontakt


82-230 Nowy Staw
Plac Kardynała Wyszyńskiego 1
55 271 51 68
www.kolegiatans.pl