× Strona główna Ogłoszenia Intencje Grupy duszpasterskie Msze św. i Nabożenstwa Galeria Dekanat Nowy Staw Kapituła Kolegiacka Polecane strony

Serdecznie witamy na stronie parafii pw. św. Mateusza Apostoła w Nowym Stawie!

Ogłoszenia
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA III NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU, 15 III 2020 R.
1. W związku z epidemią wszyscy jesteśmy zobowiązani do włączenia się do walki z koronawirusem. Zachowujmy zatem wszystkie środki ostrożności, zalecenia i zarządzenia. Na dzień dzisiejszy odwołuję rekolekcje wielkopostne. Msze św. będziemy odprawiać i nabożeństwa sprawować. Będzie także możliwość korzystania z sakramentu pokuty i pojednania. W jednym miejscu nie ma przebywać więcej niż 50 osób. Postarajmy się zatem przez najbliższy czas nie tworzyć zgromadzeń. Ks. Biskup elbląski wystosował apel, którego treść znajdziemy w naszej gazetce parafialnej. Codziennie modlimy się w kościele o ustanie koronawirusa, za chorych, lekarzy i tych, którzy czynią wszystko, aby zwalczyć epidemię. Módlmy się też codziennie w tych intencjach w swoich domach. Postarajmy się też dyscyplinować dzieci i młodzież, aby nie wychodziły niepotrzebnie z domów i nie tworzyły zbiorowisk. Wszyscy zmobilizujmy się do bezwzględnego respektowania kierowanych do społeczeństwa zaleceń, a także do podjęcia wspólnej zintensyfikowanej modlitwy, mającej na celu uproszenia Bożej łaski o powstrzymanie rozprzestrzeniania się koronawirusa w Polsce i na całym świecie. Niech wszystkie wierzące serca wypełni ufna modlitwa.
2. Zbiórki ministrantów i próby scholki parafialnej odwołane.
3. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym będą odprawione dziś o godz. 15.00. Droga Krzyżowa dla chętnych, w piątek o godz. 17.15.
4. W czwartek uroczystość św. Józefa. Modlitwa obejmiemy wszystkich parafian, którzy noszą imię św. Józefa, a przede wszystkim ks. Biskupa Józefa Wysockiego.
5. Bardzo serdecznie dziękuję Panu Michałowi Suchcickiemu, który wykonał dla nas piękne ogrodzenie od strony ogrodu. Za prace przy redukcji drzew przy kościele, dziękuję Panu Mirosławowi Żałoba, Marcinowi Kwiatkowskiemu, Janowi Wiśniewskiemu i Konradowi Sosińskiemu.
6. Prace na cmentarzu trwają. Wszyscy parafianie w minionym tygodniu spisali się na medal i chętnie pomagali w porządkowaniu cmentarza.
7. Radosna wiadomość dla nas w tym tygodniu, gdyż Urząd Marszałkowski, przyznał nam dotację na renowację figury św. Marii Magdaleny w wysokości 11.000 zł.
8. Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego i ołtarzy.
Z Dębiny 580 zł – zbierały i przekazały Panie: Anna Wolak i Wiesława Ostrowska
9. Dziś o godz. 15.00 w Lichnowach, w Sali parafialnej, kolejne spotkanie w ramach dekanalnych nauk przedmałżeńskich. Wszyscy, którzy zamierzają w najbliższym czasie wstąpić w związek małżeński, powinni wziąć udział w tych spotkaniach, gdyż są to spotkania w małej grupie.
10. Zapowiedzi przedmałżeńskie:
Ostrowski Przemysław i Kałuzińska Marta – zap. II
Błaszczak Michał i Ptak Aleksandra – zap. II
11. Gość Niedzielny i Gazetka Parafialna i skarbonki do Jałmużny Postnej do nabycia przy wyjściu z kościoła.
12. Wszystkim parafianom i gościom życzymy wiele zdrowia i łask Bożych.
Dodano 15 Mar 2020 przez Redaktor
Powered by CuteNews


Kancelaria parafialna


Poniedziałek

800 - 1000

Wtorek i czwartek

1600 - 1700

Środa i piątek

800 - 1000
1600 - 1700

Msze święte


Dni powszednie:

630, 1800

Niedziele i święta:

700, 800, 1000, 1130, 1300, 1800

Liturgia dnia


Kontakt


82-230 Nowy Staw
Plac Kardynała Wyszyńskiego 1
55 271 51 68
www.kolegiatans.pl