× Strona główna Ogłoszenia Intencje Grupy duszpasterskie Msze św. i Nabożenstwa Galeria Dekanat Nowy Staw Kapituła Kolegiacka Polecane strony

Serdecznie witamy na stronie parafii pw. św. Mateusza Apostoła w Nowym Stawie!

Ogłoszenia
1. Składam serdeczne podziękowanie wszystkim parafianom, którzy jak co roku, pięknie przygotowali świątynię na Święta Bożego Narodzenia. Choinki ofiarowali Państwo Górscy z Trępnów i mieszkańcy Dębiny. Natomiast przywiezienie i ustawienie choinek w kościele, cała dekorację ze światełkami, bombkami i żłóbkiem, wykonali w tym roku w większości mężczyźni. Byli to Panowie: Andrzej Konieczka, który najwięcej czasu na to poświęcił, Roman Franczak, Rudolf Tuszyński, Sylwester Łabaj, Marcin Ostrowski, Marcin Kwiatkowski, Mariusz Ostrowski, Krzysztof Bień i Pan Dyrektor Mateusz Werner, który zorganizował całą załogę, dalej Panowie: Wojciech Ostrowski, Rafael Głodnicki, Krzysztof Osijewski, Bartłomiej Ossowski, oraz Panie z Caritasu: Felicja Juś, Ewa Kazik, Halina Poloska, Iwona Kwiatkowska, Iwona Knopik, Anna Klimza i Ewa Wyciszkiewicz. Podziękowanie dla Pana Burmistrza Jerzego Szałacha, dla Pana Jacka Kwiatkowskiego za opiekę nad figurkami od żłóbka i renowację Świętej Rodziny, a także dla Pana Wojciecha Kaczmarskiego za pomoc w transporcie i ustawieniu figurek w żłóbku.
2. Jutro o godz. 18.00 odbędzie się nabożeństwo ku czci św. Jana Apostoła i Ewangelisty, którego cesarz Domicjan usiłował w Rzymie otruć winem. Kielich pękł i wino się rozlało w chwili, gdy Apostoł nad nim uczynił znak krzyża świętego. Dlatego we wspomnienie św. Jana święci się w kościołach wino, które wierni spożywają wypraszając wstawiennictwa tak umiłowanego ucznia Chrystusa.
3. W piątek ostatni dzień tego roku. O godz. 18.00 Msza św. na zakończenie roku. Przed Najświętszym Sakramentem dziękować będziemy Panu Bogu za otrzymane łaski, przepraszać za nasze niewierności i prosić o błogosławieństwo w nowym roku. Odśpiewamy hymn: „Ciebie Boga wysławiamy”.
4. W sobotę Nowy Rok i Uroczystość św. Bożej Rodzicielki. Msze św. o godz. 8.00, 10.00, 11.30, 13.00 i 18.00.
5. Prosimy, aby wszystkie dzieci, które zbierały obrazki na roratach, składały podpisane plansze, w żłóbku na sianku, jako dar dla Dzieciątka. W niedzielę 9 stycznia, po Mszy św. o godz. 11.30, nastąpi rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród.
6. Do przyjęcia błogosławieństwa kolędowego w najbliższym czasie, zapraszamy szczególnie parafian z Dębiny wieś, Dębiny SHR, Chlebówki, Trępnów, Tralewa, Lasek oraz z ul. Słowackiego i tych parafian, którym najbliższe terminy odpowiadają. Jak widzimy, bardzo szybko powstaje dach na plebanii. Jeżeli prace mają postępować w takim tempie, wszystkie ofiary kolędowe, musimy przeznaczyć na ten cel.
7. Gość Niedzielny i nasz tygodnik parafialny, do nabycia przy wyjściu z kościoła.
8. Na czas trwającego Okresu Bożego Narodzenia, wszystkim parafianom i gościom, życzymy dużo zdrowia, wielu łask od Bożej Dzieciny, radości i pokoju.
Dodano 24 Dec 2021 przez Redaktor
1. W czwartek ostatnie roraty, w czasie których nastąpi przekazanie światełka betlejemskiego. Prosimy o przyniesienie świec zakupionych na stół wigilijny, które zapalimy od światła pokoju. Światełko wniosą tradycyjnie do kościoła harcerze.
2. W piątek Wigilia Bożego Narodzenia. Niech będzie to prawdziwie czas pojednań i dobroci dla wszystkich ludzi. Zachowajmy wielowiekową tradycję i potrawy mięsne wystawiajmy na stół dopiero po pasterce. Niech też na stole wigilijnym nie będzie alkoholu. W piątek rano nie będzie Mszy św. Ze względu na trwającą pandemię odprawimy dwie pasterki: o godz. 22.00 i 24.00.
3. W sobotę 25 grudnia, w pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia, pierwsza Msza św. o godz. 8.00, potem o 10:00, 11:30, 13:00 i 18.00.
4. W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia 26 grudnia, Msze św. będą odprawione wg porządku niedzielnego. Ofiary z tego dnia przeznaczone będą na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
5. Ze względu na troskę o zdrowie kapłanów i naszych rodzin, tradycyjnej kolędy w tym roku w naszej parafii nie będzie. Rodzinom udzielamy przy ołtarzu błogosławieństwa kolędowego. Zapraszamy rodziny z dziećmi do błogosławieństwa i przedstawicieli rodzin oraz osoby samotne. Błogosławieństwa kolędowego udzielamy po każdej Mszy świętej. Wystarczy po Mszy św. podejść przed stopnie ołtarza i oczekiwać na kapłana. Ofiarę kolędową i na kościół składajmy do skarbony. Wszystkie ofiary na kościół przeznaczone będą na zadaszenie plebanii na zimę. Prace będą przebiegać już od jutra i mają być zakończone do końca grudnia. Przewidywany koszt to ok. 130.000 zł. Proszę zatem o trochę większe ofiary.
6. W poniedziałek, Komisja z przedstawicielem Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków, bez uwag i zastrzeżeń, odebrała prace związane z wymianą instalacji elektrycznej i nagłośnieniowej w naszym Kościele. Za profesjonalne wykonanie tych prac, z zachowaniem największej troski o zabytek, w tym demontaż starej instalacji elektrycznej i ułożenie nowych przewodów, demontaż starych włączników natynkowych i montaż nowych, demontaż zniszczonych gniazd i montaż nowych, usunięcie starej centrali i montaż nowej rozdzielni i osprzętu, przywrócenie oświetlenia na strychach kościoła, zaprawienie bruzd i wykonanie pomiarów. składam serdeczne podziękowanie Panu Grzegorzowi Niewczas oraz synom: Piotrowi i Karolowi, wszystkim radnym naszego miasta i Panu Burmistrzowi za pomoc finansową, Panu Wojciechowi Kaczmarskiemu za zakrycie bruzd na ścianach zaprawą renowacyjną, Panu Piotrowi Zakrzewskiemu i wszystkim parafianom za sprzątanie w kościele. Zadanie zostało zakończone i rozliczone. Parafia nie posiada żadnego zadłużenia. Teraz skupimy się na odbudowie plebanii.
7. Dwie rodziny z naszej parafii ufundowały 30 nowych kinkietów do naszego kościoła. Zostały wykonane na zamówienie, aby zachować ten sam wygląd. Nowe spełniają wymogi związane z instalacją elektryczną. Zostaną zamontowane wkrótce. Bóg zapłać za ten podarunek świąteczny dla naszej kolegiaty.
8. Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i nasz tygodnik parafialny, do nabycia przy wyjściu z kościoła.
9. Dużo łask Bożych na te już ostatnie chwile oczekiwania na Święta, pokoju i zdrowia, życzymy wszystkim parafianom i gościom.
Dodano 18 Dec 2021 przez Redaktor
1. Rozpoczynamy III tydzień Adwentu. Rekolekcje prowadzi ks. Kan. Wicedziekan, Mirosław Mazur, proboszcz parafii w Lichnowach. Msze św. będą odprawiane według tradycyjnego porządku rekolekcyjnego, czyli w poniedziałek, we wtorek i w środę o godz. 6.00, 10.00 i 18.00. O godzinie 6.00 roraty.
2. Błogosławieństwo kolędowe można przyjmować od jutra po każdej Mszy św. w niedziele i dni powszednie. Ofiary kolędowe i na kościół, składajmy do skarbony, jak w roku ubiegłym.. Wszystkie przeznaczymy na odbudowę plebanii. Rozpoczęły się prace nad zadaszeniem budynku na zimę.
3. Jutro Komisja Konserwatorska przyjedzie do nas, aby odebrać prace związane z wymianą instalacji elektrycznej i nagłośnieniowej.
4. W przedsionku kościoła jest do nabycia gazetka parafialna i Gość Niedzielny a w nim o tym, czy Rosja zaatakuje Ukrainę, kto i dlaczego straszy końcem świata, obszerny artykuł o Żuławach, komentarze do Słowa Bożego i inne. Świece na stół wigilijny, małe i duże, do nabycia w zakrystii.
5. Dużo łask Bożych na czas oczekiwania na Święta, pokoju i zdrowia, życzymy wszystkim parafianom i gościom.
Dodano 11 Dec 2021 przez Redaktor

Nowsze ... 2 ... 4 ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... 28 ... 30 ... 32 ... 34 ... 36 ... 38 ... 40 ... 42 ... 44 ... 46 ... 48 ... 50 ... 52 ... 54 ... 56 ... 58 ... 60 ... 62 ... 64 ... 66 ... 68 ... 70 ... 72 ... 74 ... 76 ... 78 ... 80 ... 82 ... Starsze

Powered by CuteNews


Kancelaria parafialna


Poniedziałek

800 - 1000

Wtorek i czwartek

1600 - 1700

Środa i piątek

800 - 1000
1600 - 1700

Msze święte


Dni powszednie:

630, 1800

Niedziele i święta:

700, 800, 1000, 1130, 1300, 1800

Liturgia dnia


Kontakt


82-230 Nowy Staw
Plac Kardynała Wyszyńskiego 1
55 271 51 68
www.kolegiatans.pl