× Strona główna Ogłoszenia Intencje Grupy duszpasterskie Msze św. i Nabożenstwa Galeria Dekanat Nowy Staw Kapituła Kolegiacka Polecane strony

Serdecznie witamy na stronie parafii pw. św. Mateusza Apostoła w Nowym Stawie!

Ogłoszenia
1. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe codziennie o godz. 17.30.
2. Dzisiaj II nabożeństwo fatimskie. Msza św. z procesją różańcową o godz. 18.00. Kazanie przy grocie, na zakończenie apel jasnogórski.
3. W przyszłą niedzielę, będziemy mogli pomóc Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę. Być może, kazania wygłosi sam ks. Marek Sadłocha, nowy Dyrektor Pielgrzymki. Ofiary będą zbierane do puszek.
4. Czerwiec, to czas planowania zmian personalnych wśród duszpasterzy. W związku z przejściem na emeryturę, Proboszcza z Benowa, Biskup Elbląski mianował na administratora tej parafii ks. Karola Detmera. Swoją posługę w parafii p.w. Najświętszego Serca Jezusowego, ks. Karol obejmie 1 lipca.
5. Zapowiedzi przedmałżeńskie: Dąbrowski Patryk i Ostrowska Karolina – zap. II, Bednarek Szymon i Marchewka Urszula – zap. II
6. Zakończyły się największe uroczystości, które przypadają na ten czas. Przystępujemy do prac związanych z wymianą całej instalacji elektrycznej naszego kościoła. Fundusze parafialne są tym razem niewielkie. Dziękuję za wsparcie z budżetu gminy, które pokryje większość wydatków. Zwracam się z prośbą do życzliwych parafian, o wspieranie tego zadania.
7. W ostatnim czasie, coraz więcej osób niepełnosprawnych odwiedza naszą świątynię. Z myślą o nich, Panowie: Kazimierz Witkowski i Wiesław Całka, wykonali podest, aby można było swobodnie wjechać na wózku do kościoła. Bóg zapłać tym panom za ich pracę.
8. Trwa rekrutacja do naszego seminarium duchownego w Elblągu. Egzamin wstępny dla pragnących podjąć studia i drogę kapłaństwa odbędzie się 7 lipca br.
9. Dziś w Gościu Niedzielnym ciekawe artykuły np. o Dniu Pamięci Ofiar Obozów Koncentracyjnych, o Stanisławie Leszczyńskiej położnej i kandydatce na ołtarze, która w obozie Auschwitz dopomogła w narodzinach i uratowaniu wielu dzieci. Autorką książki jest Maria Stachurska – krewna Stanisławy Leszczyńskiej, a jednocześnie matka Anny Lewandowskiej i teściowa znakomitego piłkarza Roberta Lewandowskiego, o wniosku Episkopatu w sprawie zmniejszenia obostrzeń w kościołach, o pierwszych komuniach, o ponowieniu oddania Polski NSPJ, o Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę – wypowiedź ks. Marka Sadłochy, o zdrowotnym działaniu ziół i inne. Zachęcamy do lektury! Do nabycia także nasza gazetka parafialna.
10. Wszystkim Parafianom oraz Gościom, życzymy dużo łask Bożych i nowej nadziei.
Dodano 12 Jun 2021 przez Redaktor
1.Trwa oktawa Bożego Ciała. Do najbliższego czwartku włącznie, po Mszy św. wieczornej, odbywać się będą procesje z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła. Przychodzimy więc do kościoła na godz. 18.00. Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa, śpiewać będziemy w czasie procesji. W czwartek, na zakończenie oktawy Bożego Ciała, poświęcenie wianków. Dla bieli parafialnej tradycyjnie będą cukierki.
2. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, nabożeństwa czerwcowe już o godz. 17.30.
3. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
4. Bóg zapłać osobom, które wpłacają darowiznę na utrzymanie parafii i kościoła na konto parafialne: Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Mateusza Apostoła, 82-230 Nowy Staw, Pl. Kard. St. Wyszyńskiego 1 02 8304 0005 0000 4037 2000 0010
5. Do nabycia gazetka parafialna i Gość Niedzielny. W dzisiejszym numerze „Gościa Niedzielnego” o tym, jak Jan Paweł II wznowił zwyczaj odprawiania procesji Bożego Ciała w Rzymie, o kryzysie religijności u ludzi młodych, o fenomenie spotkań lednickich, a także o tym jak przydomowy trawnik zamienić w kwitnącą łąkę.
6. Wszystkim parafianom i gościom życzymy zdrowia i obfitych łask Bożych.
Dodano 05 Jun 2021 przez Redaktor
1. Z okazji Uroczystości I Komunii św. w naszej parafii, módlmy się za dzieci i ich rodziny, aby godnie przeżyły to święto i aby wiara święta była zawsze żywa w tych rodzinach. Do soboty dzieci będą obchodziły swój Biały Tydzień, czyli codziennie będą przyjmowały Komunię Świętą. Proszę, aby dzieci w poniedziałek, wtorek i w środę, przychodziły do kościoła na 18.00, w czwartek dzieci przychodzą na godz. 10.00, w piątek i w sobotę znowu na godz. 18.00. Na zakończenie Białego Tygodnia otrzymają pamiątki I Komunii świętej.
2. Serdeczne podziękowanie kieruję w stronę tych rodziców dzieci, które przystępują dziś do I Komunii św., za pomoc w przygotowaniu świątyni do dzisiejszej Uroczystości. Bóg zapłać rodzicom za dar ołtarza, którym jest nowy krzyż, potrzebny w czasie wizytacji kanonicznych.
3. W czwartek Boże Ciało. Msze św. o godz. 8.00 i 10.00. Procesja wyruszy po Mszy św. o godz. 10.00, Litanię do Serca Pana Jezusa odśpiewamy na trasie procesji. Ulicą Jana Pawła II pójdziemy do I OŁTARZA – na skrzyżowaniu ul. Jana Pawła II i ul. Gdańskiej – przygotuje Parafialny Zespół Caritas. II OŁTARZ – na skrzyżowaniu ul. Gdańskiej i Wita Stwosza – przygotuje Wspólnota Przemiana. III OŁTARZ – przy ul. Wita Stwosza 27a – przygotują mieszkańcy. IV OŁTARZ – na Placu Pułaskiego – przygotują mieszkańcy, Grupa Biblijna i inne Grupy Modlitewne. Rezygnujemy z rozważań przy ołtarzach. Cywilną Służbę Kościelną o niesienie feretronów i chorągwi. Policję o zapewnienie bezpieczeństwa i porządku. Wszyscy niech zabiorą śpiewniki, aby włączyć się w śpiew pieśni eucharystycznych, ponieważ orkiestra dęta jeszcze w tym roku nie zagra. Wszystkie domy, które znajdują się wzdłuż trasy procesji, niech będą przyozdobione, a w oknach wystawione obrazy święte. Dzieci pierwszokomunijne niech w komplecie uczestniczą w tej uroczystości. Bardzo proszę mieszkańców ul. Wita Stwosza, aby na czas procesji przestawili swoje samochody w inne miejsce.
4. Bardzo proszę rodziców, aby jak najwięcej dziewczynek zachęcili do sypania kwiatków dla Pana Jezusa.
5. Po Bożym Ciele, do najbliższego czwartku włącznie, po Mszy św. wieczornej, odbywać się będzie procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła. Bardzo proszę, aby osoby, które niosą sprzęt procesyjny, niosły baldachim, chorągwie i wszystkie feretrony w czasie tych procesji. Uczestniczą w tej procesji także dzieci pierwszokomunijne oraz biel parafialna. Po Bożym Ciele, przychodzimy do kościoła na godz. 18.00, potem nabożeństwo czerwcowe w czasie procesji. Na zakończenie oktawy dzieci uczestniczące w procesji, zostaną obdarowane tradycyjnie cukierkami.
6. W tym tygodniu I środa, I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Porządek jak co miesiąc.
7. W przyszłą niedzielę, na Mszy św. o godz. 11.30 rocznica I Komunii św. Próba dla tych dzieci w sobotę o godz. 10.00, o 11.00 spowiedź.
8. Zapowiedzi przedmałżeńskie: - Dąbrowski Patryk i Ostrowska Karolina – zap. I, Bednarek Szymon i Marchewka Urszula – zap. II.
9. Gazetka i Gość Niedzielny do nabycia przy wyjściu z kościoła. W Gościu Niedzielnym komentarze do Słowa Bożego, artykuł o programie Polski Ład, duchowy testament Prymasa Tysiąclecia, co to za urna złożona ostatnio na Jasnej Górze, o białoruskim terroryzmie państwowym, oddzielna książeczka z Litanią do Serca Pana Jezusa, rozważaniami i modlitwami, o księdzu Marku Sadłocha, który został nowym Dyrektorem Elbląskiej Pielgrzymki Pieszej na Jasną Górę, o sposobach, jakie stosują kobiety w różnych stronach świata, aby ładnie wyglądać, przepis na grillowany boczek ze szparagami i inne.
10. Wszystkim parafianom i gościom życzymy zdrowia i obfitych łask Bożych.
Dodano 29 May 2021 przez Redaktor

Nowsze ... 2 ... 4 ... 6 ... 8 ... 10 ... 12 ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... 36 ... 38 ... 40 ... 42 ... 44 ... 46 ... 48 ... 50 ... 52 ... 54 ... 56 ... 58 ... 60 ... 62 ... 64 ... 66 ... 68 ... 70 ... 72 ... 74 ... 76 ... 78 ... 80 ... 82 ... Starsze

Powered by CuteNews


Kancelaria parafialna


Poniedziałek

800 - 1000

Wtorek i czwartek

1600 - 1700

Środa i piątek

800 - 1000
1600 - 1700

Msze święte


Dni powszednie:

630, 1800

Niedziele i święta:

700, 800, 1000, 1130, 1300, 1800

Liturgia dnia


Kontakt


82-230 Nowy Staw
Plac Kardynała Wyszyńskiego 1
55 271 51 68
www.kolegiatans.pl