// // 
× Strona główna Ogłoszenia Intencje Grupy duszpasterskie Msze św. i Nabożenstwa Galeria Dekanat Nowy Staw Kapituła Kolegiacka Polecane strony

Serdecznie witamy na stronie parafii pw. św. Mateusza Apostoła w Nowym Stawie!

PROŚBA O POMOC - ZBIÓRKA OFIAR NA ZABEZPIECZENIE I ODBUDOWĘ DOMU PARAFIALNEGOplebania

Przed nami ogrom prac związanych ze wstępnym zabezpieczeniem budynku domu parafialnego oraz jego zabezpieczeniem po pożarze (w tym rozbiórką zniszczonej kondygnacji). Wskutek tego tragicznego zdarzenia doszło do bardzo poważnych uszkodzeń budynku, który w znacznym zakresie na długo będzie wyłączony z użytkowania.

Prace te wymagają od nas dużej wytrwałości i niestety, poniesienia kolejnych, znacznych kosztów finansowych. Procedura likwidacji szkody może jeszcze potrwać. Dlatego też uruchomiliśmy możliwość przekazywania darowizn na ten cel.

Ofiary można składać na konto parafii św. Mateusza Apostoła w Nowym Stawie, 02 8304 0005 0000 4037 2000 0010, z dopiskiem: „pomoc po pożarze”.

Już dzisiaj wszystkim Ofiarodawcom składamy serdeczne "Bóg zapłać" za okazaną pomoc. O przebiegu prac porządkowych i zabezpieczających będziemy informować na bieżąco.

fot. Radosław Konczyński
Aktualności
DRODZY PARAFIANIE, MILI GOŚCIE!
Na zakończenie modlitw o powołania kapłańskie i zakonne, przedstawiamy naszych obecnych ministrantów, z których, mamy nadzieję, Pan Jezus Dobry Pasterz, powoła robotników na żniwo swoje. W każdą sobotę o godz. 10.00, ksiądz proboszcz prowadzi ze służbą ołtarza spotkania formacyjne, a także uczy modlitw ministranckich, zasad wzorowej służby przy ołtarzu i planuje porządek służby na cały tydzień. Ministranci uczestniczą w tych spotkaniach bardzo chętnie i gorliwie. Frekwencja wynosi często 100 procent. 11 maja razem z księdzem Proboszczem, wyjeżdżają na festyn ministrancki, który organizują klerycy Seminarium Duchownego w Elblągu, których jest obecnie piętnastu. W programie Msza święta w kaplicy seminaryjnej pod przewodnictwem Księdza Biskupa Wojciecha Skibickiego, potem zwiedzanie seminarium, następnie różne konkurencje, mecze i konkursy z nagrodami. Na zakończenie nabożeństwo majowe. Mamy nadzieję, że ten wyjazd, bardzo przybliży naszym ministrantom życie i naukę tych, którzy przygotowują się do kapłaństwa. Oby zostało zasiane ziarno nowego powołania z naszej parafii.
Na zdjęciu od lewej: Popowicz Tymoteusz, Siedlarek Dawid, Rudnicki Radosław, Wojtaszek Piotr, Próchniak Wiktor, Pytka Paweł, Ostrowski Dawid, Sobolewski Oktawian i Banaszek Oliwier. Brakuje na zdjęciu Maksymiliana Sinickiego, który jest kantorem parafialnym i śpiewa psalm na Mszy świętej w niedzielę o godz. 11.30.
Wszystkim Parafianom i miłym Gościom życzymy obfitego błogosławieństwa Zmartwychwstałego Chrystusa na kolejny tydzień pracy i nauki!
Dodano 10 May 2024 przez Redaktor
Powered by CuteNews


Kancelaria parafialna


Poniedziałek

800 - 1000

Wtorek i czwartek

1600 - 1700

Środa i piątek

800 - 1000
1600 - 1700

Msze święte


Dni powszednie:

630, 1800

Niedziele i święta:

700, 800, 1000, 1130, 1300, 1800

Liturgia dnia


Kontakt


82-230 Nowy Staw
Plac Kardynała Wyszyńskiego 1
55 271 51 68
www.kolegiatans.pl