// // 
× Strona główna Ogłoszenia Intencje Grupy duszpasterskie Msze św. i Nabożenstwa Galeria Dekanat Nowy Staw Kapituła Kolegiacka Polecane strony

Serdecznie witamy na stronie parafii pw. św. Mateusza Apostoła w Nowym Stawie!

PROŚBA O POMOC - ZBIÓRKA OFIAR NA ZABEZPIECZENIE I ODBUDOWĘ DOMU PARAFIALNEGOplebania

Przed nami ogrom prac związanych ze wstępnym zabezpieczeniem budynku domu parafialnego oraz jego zabezpieczeniem po pożarze (w tym rozbiórką zniszczonej kondygnacji). Wskutek tego tragicznego zdarzenia doszło do bardzo poważnych uszkodzeń budynku, który w znacznym zakresie na długo będzie wyłączony z użytkowania.

Prace te wymagają od nas dużej wytrwałości i niestety, poniesienia kolejnych, znacznych kosztów finansowych. Procedura likwidacji szkody może jeszcze potrwać. Dlatego też uruchomiliśmy możliwość przekazywania darowizn na ten cel.

Ofiary można składać na konto parafii św. Mateusza Apostoła w Nowym Stawie, 02 8304 0005 0000 4037 2000 0010, z dopiskiem: „pomoc po pożarze”.

Już dzisiaj wszystkim Ofiarodawcom składamy serdeczne "Bóg zapłać" za okazaną pomoc. O przebiegu prac porządkowych i zabezpieczających będziemy informować na bieżąco.

fot. Radosław Konczyński
Aktualności
DRODZY PARAFIANIE, MILI GOŚCIE!
Trwające od ponad tygodnia wakacje są doskonałą okazją do pogłębiania wiary poprzez uczestnictwo w pielgrzymkach, zwiedzanie miejsc związanych z historią naszego kraju i odwiedziny sanktuariów – zwłaszcza Jasnej Góry – duchowej stolicy Polski.

Jak co roku z wielu zakątków naszego kraju wyruszają pielgrzymki piesze do Matki Bożej Królowej Polski. Już po raz 32. 27 lipca 2024 r. na pielgrzymi szlak wyruszą grupy Elbląskiej Pielgrzymki Pieszej. Już pierwszego dnia do Częstochowy wyjdą pątnicy z dekanatów nowodworskiego, nowostawskiego oraz dekanatu Krynica Morska tworzący grupę „Żuławy”. Wszystkie osoby zainteresowane uczestnictwem w 32. Elbląskiej Pielgrzymce Pieszej zachęcamy do wzięcia udziału w spotkaniu organizacyjnym, które odbędzie się dzisiaj o godz. 18:00 w domu parafialnym parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Nowym Dworze Gdańskim. Niezbędne informacje można uzyskać również w Internecie na stronie Elbląskiej Pielgrzymki Pieszej na facebooku.

6 lutego 2023 w 30. rocznicę śmierci Aleksandry Gabrysiak, biskup elbląski Jacek Jezierski podczas eucharystii w elbląskim hospicjum im. Aleksandry Gabrysiak, ogłosił rozpoczęcie jej procesu beatyfikacyjnego. W czerwcu 2024 wydano edykt ogłaszający oficjalne rozpoczęcie procesu wyniesienia na ołtarze polskiej lekarki

Biskup Elbląski ogłosił edykt w sprawie procesu beatyfikacyjnego lek. med. Aleksandry Gabrysiak. Jest on odpowiedzią na petycję postulatora o wszczęcie kanonicznej procedury beatyfikacyjnej tej wiernej świeckiej. Dlatego też bp Jezierski w opublikowanym edykcie zwraca się z prośbą do wszystkich, którzy posiadają jakąkolwiek wiedzę, dokumenty, pisma, listy, pamiątki lub wiadomości w tej sprawie - zarówno pozytywne, jak i negatywne - by w terminie do 31 lipca 2024 roku przekazali je do Kurii Diecezjalnej Elbląskiej. W dokumencie biskup elbląski, przytacza biogram doktor Gabrysiak. Zwraca w nim uwagę na głęboką religijność elbląskiej lekarki, zaangażowanie na rzecz swoich pacjentów, oraz ubogich i potrzebujących. Przypomniał jej decyzję o adoptowaniu porzuconej w gdańskim szpitalu dziewczynki, działalność społeczną i charytatywną i wsparcie organizacji katolickich. Pisze także o jej tragicznej śmierci w jej własnym mieszkaniu, z rąk mężczyzny, któremu pragnęła pomóc. „Aleksandra Gabrysiak była radykalną chrześcijanką. W życiu codziennym kierowała się żywą wiarą i orędziem Ewangelii. Wypełniała z pasją i ofiarnością powołanie lekarskie.” - czytamy w edykcie. Pamięć o Doktor Oli, bo tak powszechnie nazywano w naszym regionie, zaangażowaną lekarkę, pozostała żywa w wielu wspólnotach. Zwłaszcza w środowisku trójmiejskich lekarzy, dla których do dziś pozostaje wzorem posługi wobec chorych i cierpiących. Dotychczas zgromadzone materiały i dokumenty pozwoliły na uruchomienie procesu beatyfikacyjnego lekarki.

Kończy się czerwiec, który tradycyjnie poświęcony jest szczególnemu nabożeństwu ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Wszystkich czcicieli Serca Jezusowego zapraszamy na ostatnie w tym roku nabożeństwo czerwcowe, które odbędzie się dzisiaj o godz. 17:30 w Kolegiacie Żuławskiej.

Na czas wakacyjnego wypoczynku, urlopów – wszystkim Parafianom i drogim Gościom życzymy opieki Matki Bożej i obfitych łask Bożych!
Dodano 01 Jul 2024 przez Redaktor
Powered by CuteNews


Kancelaria parafialna


Poniedziałek

800 - 1000

Wtorek i czwartek

1600 - 1700

Środa i piątek

800 - 1000
1600 - 1700

Msze święte


Dni powszednie:

630, 1800

Niedziele i święta:

700, 800, 1000, 1130, 1300, 1800

Liturgia dnia


Kontakt


82-230 Nowy Staw
Plac Kardynała Wyszyńskiego 1
55 271 51 68
www.kolegiatans.pl