// // 
× Strona główna Ogłoszenia Intencje Grupy duszpasterskie Msze św. i Nabożenstwa Galeria Dekanat Nowy Staw Kapituła Kolegiacka Polecane strony

Serdecznie witamy na stronie parafii pw. św. Mateusza Apostoła w Nowym Stawie!

PROŚBA O POMOC - ZBIÓRKA OFIAR NA ZABEZPIECZENIE I ODBUDOWĘ DOMU PARAFIALNEGOplebania

Przed nami ogrom prac związanych ze wstępnym zabezpieczeniem budynku domu parafialnego oraz jego zabezpieczeniem po pożarze (w tym rozbiórką zniszczonej kondygnacji). Wskutek tego tragicznego zdarzenia doszło do bardzo poważnych uszkodzeń budynku, który w znacznym zakresie na długo będzie wyłączony z użytkowania.

Prace te wymagają od nas dużej wytrwałości i niestety, poniesienia kolejnych, znacznych kosztów finansowych. Procedura likwidacji szkody może jeszcze potrwać. Dlatego też uruchomiliśmy możliwość przekazywania darowizn na ten cel.

Ofiary można składać na konto parafii św. Mateusza Apostoła w Nowym Stawie, 02 8304 0005 0000 4037 2000 0010, z dopiskiem: „pomoc po pożarze”.

Już dzisiaj wszystkim Ofiarodawcom składamy serdeczne "Bóg zapłać" za okazaną pomoc. O przebiegu prac porządkowych i zabezpieczających będziemy informować na bieżąco.

fot. Radosław Konczyński
Aktualności
DRODZY PARAFIANIE, MILI GOŚCIE!
Przed nami kolejny tydzień wakacji, które wielu z nas spędza na pielgrzymkowym szlaku. Jak informowaliśmy w poprzednim wydaniu naszego tygodnika parafialnego, już 24 lipca z Nowego Dworu Gdańskiego na Jasną Górę wyruszy grupa „Żuławy”, w której mogą uczestniczyć wierni z dekanatu nowostawskiego.

Już w najbliższą sobotę, 13 lipca w Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Lubieszewie odbędzie się odpust parafialny. Tegoroczna uroczystość ma szczególny charakter bowiem połączona będzie z obchodami 700-lecia parafii św. Elżbiety Węgierskiej w Lubieszewie. Msza święta odpustowa w Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej sprawowana będzie w kościele pw. św. Elżbiety Węgierskiej w Lubieszewie o godz. 12:00. Po jej zakończeniu – jak zawsze – gościnni parafianie zapraszają wszystkich pątników na festyn i poczęstunek.

W minioną niedzielę o godz. 10:00 odbyło się podsumowanie mijającego roku posługi Liturgicznej Służby Ołtarza naszej parafii. Ks. proboszcz Jerzy Pawelczyk wręczył nagrodę dla najbardziej wyróżniającego się i zaangażowanego ministranta. Został nim Piotr Wojtaszek,, który najgorliwiej posługuje przy ołtarzu, uczestniczył w niemal wszystkich nabożeństwach majowych i czerwcowych. Piotrowi składamy serdeczne gratulacje oraz podziękowania za posługę na rzecz naszej parafii. Życzymy, aby w kolejnych miesiącach i latach był równie gorliwym członkiem Liturgicznej Służby Ołtarza naszej parafii.

Niech ubiegłotygodniowa uroczystość będzie przyczynkiem do rozwijania ruchu ministranckiego w naszej wspólnocie parafialnej, bowiem to z grona ministrantów i lektorów najczęściej pochodzą kapłańskie i zakonne. Współcześnie jest to tym bardziej istotne, bowiem Kościołowi w Polsce zaczyna doskwierać kryzys powołań. Kolejne seminaria duchowne zawieszają swoją działalność. Tak niestety od nowego roku akademickiego stanie się z Wyższym Seminarium Duchownym w Elblągu. Ze względu na brak nowych powołań, biskup elbląski ks. dr Jacek Jezierski podjął niełatwą decyzję o zawieszeniu funkcjonowania seminarium oraz przeniesieniu jego alumnów do Wyższego Seminarium Duchownego „Hosianum” w Olsztynie. Módlmy się gorliwie o nowe powołania kapłańskie oraz rychłe wskrzeszenie Seminarium Duchownego w Elblągu, które jest sercem naszej diecezji.

Na czas wakacyjnego wypoczynku, urlopów – wszystkim Parafianom i drogim Gościom życzymy opieki Matki Bożej i obfitych łask Bożych!
Dodano 07 Jul 2024 przez Redaktor
Powered by CuteNews


Kancelaria parafialna


Poniedziałek

800 - 1000

Wtorek i czwartek

1600 - 1700

Środa i piątek

800 - 1000
1600 - 1700

Msze święte


Dni powszednie:

630, 1800

Niedziele i święta:

700, 800, 1000, 1130, 1300, 1800

Liturgia dnia


Kontakt


82-230 Nowy Staw
Plac Kardynała Wyszyńskiego 1
55 271 51 68
www.kolegiatans.pl