// // 
× Strona główna Ogłoszenia Intencje Grupy duszpasterskie Msze św. i Nabożenstwa Galeria Dekanat Nowy Staw Kapituła Kolegiacka Polecane strony

Serdecznie witamy na stronie parafii pw. św. Mateusza Apostoła w Nowym Stawie!

PROŚBA O POMOC - ZBIÓRKA OFIAR NA ZABEZPIECZENIE I ODBUDOWĘ DOMU PARAFIALNEGOplebania

Przed nami ogrom prac związanych ze wstępnym zabezpieczeniem budynku domu parafialnego oraz jego zabezpieczeniem po pożarze (w tym rozbiórką zniszczonej kondygnacji). Wskutek tego tragicznego zdarzenia doszło do bardzo poważnych uszkodzeń budynku, który w znacznym zakresie na długo będzie wyłączony z użytkowania.

Prace te wymagają od nas dużej wytrwałości i niestety, poniesienia kolejnych, znacznych kosztów finansowych. Procedura likwidacji szkody może jeszcze potrwać. Dlatego też uruchomiliśmy możliwość przekazywania darowizn na ten cel.

Ofiary można składać na konto parafii św. Mateusza Apostoła w Nowym Stawie, 02 8304 0005 0000 4037 2000 0010, z dopiskiem: „pomoc po pożarze”.

Już dzisiaj wszystkim Ofiarodawcom składamy serdeczne "Bóg zapłać" za okazaną pomoc. O przebiegu prac porządkowych i zabezpieczających będziemy informować na bieżąco.

fot. Radosław Konczyński
Aktualności
DRODZY PARAFIANIE, MILI GOŚCIE!
Niedziela Najświętszej Trójcy jest pierwszą w okresie zwykłym. W ubiegłym tygodniu zakończyliśmy okres wielkanocny. Nie oznacza to jednak, że wydarzenia w naszej parafii przybiorą „spowolniony” obrót. Już dzisiaj uczniowie trzeciej klasy szkoły podstawowej po raz pierwszy przyjmą Jezusa Chrystusa w sakramencie Eucharystii. Uroczystość Pierwszej Komunii świętej rozpocznie się Mszą świętą o godz. 9:45. W najbliższy czwartek przypada Uroczystość Ciała i Krwi Chrystusa, zwana w tradycji polskiej Bożym Ciałem. Jak co roku wyruszymy na ulice naszych miast, adorując Najświętszy Sakrament. W naszej parafii zapraszamy na Mszę świętą o godz. 10:00, po zakończeniu której wyruszy procesja Bożego Ciała.

W tym roku, w związku z inwestycją związaną z budową obwodnicy Nowego Stawu, zmianie ulegnie trasa procesji. Z kościoła wyruszymy Rynkiem Kościuszki w kierunki ul. Jana Pawła II. Na skrzyżowaniu ul. Jana Pawła II i Gdańskiej zlokalizowany będzie pierwszy ołtarz. Następnie przejdziemy ul. Gdańską. Drugi ołtarz będzie na skrzyżowaniu ulic Gdańskiej i Wita Stwosza, trzeci przy posesji Wita Stwosza 27a. Ostatni ołtarz w stałym miejscu na Rynku Pułaskiego.

Warto wspomnieć, że w miniony wtorek, 6 czerwca, młodzież uczęszczająca do trzeciej klasy gimnazjum przyjęła sakrament bierzmowania z rąk biskupa Józefa Wysockiego. Relacja z tej uroczystości dostępna jest na profilu parafii na portalu facebook.
Dodano 12 Jun 2017 przez Redaktor
Powered by CuteNews


Kancelaria parafialna


Poniedziałek

800 - 1000

Wtorek i czwartek

1600 - 1700

Środa i piątek

800 - 1000
1600 - 1700

Msze święte


Dni powszednie:

630, 1800

Niedziele i święta:

700, 800, 1000, 1130, 1300, 1800

Liturgia dnia


Kontakt


82-230 Nowy Staw
Plac Kardynała Wyszyńskiego 1
55 271 51 68
www.kolegiatans.pl