// // 
× Strona główna Ogłoszenia Intencje Grupy duszpasterskie Msze św. i Nabożenstwa Galeria Dekanat Nowy Staw Kapituła Kolegiacka Polecane strony

Serdecznie witamy na stronie parafii pw. św. Mateusza Apostoła w Nowym Stawie!

PROŚBA O POMOC - ZBIÓRKA OFIAR NA ZABEZPIECZENIE I ODBUDOWĘ DOMU PARAFIALNEGOplebania

Przed nami ogrom prac związanych ze wstępnym zabezpieczeniem budynku domu parafialnego oraz jego zabezpieczeniem po pożarze (w tym rozbiórką zniszczonej kondygnacji). Wskutek tego tragicznego zdarzenia doszło do bardzo poważnych uszkodzeń budynku, który w znacznym zakresie na długo będzie wyłączony z użytkowania.

Prace te wymagają od nas dużej wytrwałości i niestety, poniesienia kolejnych, znacznych kosztów finansowych. Procedura likwidacji szkody może jeszcze potrwać. Dlatego też uruchomiliśmy możliwość przekazywania darowizn na ten cel.

Ofiary można składać na konto parafii św. Mateusza Apostoła w Nowym Stawie, 02 8304 0005 0000 4037 2000 0010, z dopiskiem: „pomoc po pożarze”.

Już dzisiaj wszystkim Ofiarodawcom składamy serdeczne "Bóg zapłać" za okazaną pomoc. O przebiegu prac porządkowych i zabezpieczających będziemy informować na bieżąco.

fot. Radosław Konczyński
Aktualności
DRODZY PARAFIANIE, MILI GOŚCIE!
Już po raz 19. Kościół w Polsce obchodzi Dzień Papieski. W całym kraju wydarzenia artystyczne, występy, akademie będą przypominały, a młodszemu pokoleniu przedstawiały postać świętego Jana Pawła II. Hasło tegorocznego Dnia Papieskiego – „Wstańcie, chodźmy!” nawiązuje do książki Ojca Świętego wydanej w 2004 roku, której tytuł zaczerpnięto ze słów, które według Ewangelii Mateusza, skierował Chrystus do Apostołów po modlitwie w Ogrójcu. Jak co roku, we wszystkich kościołach w Polsce trwa zbiórka ofiar na fundusz stypendialnych dla zdolnych studentów pochodzących z mniejszych ośrodków i uboższych rodzin.

Zmianie uległ termin VIII Papieskiego Koncertu Organowego, który w tym roku wykona Pan Dominik Kaczmarek z Poznania. Wszystkich miłośników muzyki organowej zapraszamy do Kolegiaty Żuławskiej w sobotę, 19 października o godz. 18:30.

Dziś, w ramach Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego, homilię wygłosi misjonarz z Madagaskaru, oblat, ojciec Daniel Kloch. Duchowny podczas każdej Mszy świętej przybliży nam specyfikę i trudy pracy misyjnej.
Wszystkich czcicieli Różańca zapraszamy do wspólnej modlitwy. Codzienne nabożeństwa różańcowe odbywają się Kolegiacie Żuławskiej o godz. 17:30.
Odpowiadając na apel przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, realizując założenia społecznej nauki Kościoła, weźmy udział w dzisiejszych wyborach parlamentarnych. Niech nasza aktywność będzie wyrazem troski o naszą Ojczyznę.

Wszystkim Parafianom i Gościom na kolejny tydzień pracy i nauki życzymy obfitości łask Bożych i darów Ducha Świętego.
Dodano 12 Oct 2019 przez Redaktor
Powered by CuteNews


Kancelaria parafialna


Poniedziałek

800 - 1000

Wtorek i czwartek

1600 - 1700

Środa i piątek

800 - 1000
1600 - 1700

Msze święte


Dni powszednie:

630, 1800

Niedziele i święta:

700, 800, 1000, 1130, 1300, 1800

Liturgia dnia


Kontakt


82-230 Nowy Staw
Plac Kardynała Wyszyńskiego 1
55 271 51 68
www.kolegiatans.pl