// // 
× Strona główna Ogłoszenia Intencje Grupy duszpasterskie Msze św. i Nabożenstwa Galeria Dekanat Nowy Staw Kapituła Kolegiacka Polecane strony

Serdecznie witamy na stronie parafii pw. św. Mateusza Apostoła w Nowym Stawie!

PROŚBA O POMOC - ZBIÓRKA OFIAR NA ZABEZPIECZENIE I ODBUDOWĘ DOMU PARAFIALNEGOplebania

Przed nami ogrom prac związanych ze wstępnym zabezpieczeniem budynku domu parafialnego oraz jego zabezpieczeniem po pożarze (w tym rozbiórką zniszczonej kondygnacji). Wskutek tego tragicznego zdarzenia doszło do bardzo poważnych uszkodzeń budynku, który w znacznym zakresie na długo będzie wyłączony z użytkowania.

Prace te wymagają od nas dużej wytrwałości i niestety, poniesienia kolejnych, znacznych kosztów finansowych. Procedura likwidacji szkody może jeszcze potrwać. Dlatego też uruchomiliśmy możliwość przekazywania darowizn na ten cel.

Ofiary można składać na konto parafii św. Mateusza Apostoła w Nowym Stawie, 02 8304 0005 0000 4037 2000 0010, z dopiskiem: „pomoc po pożarze”.

Już dzisiaj wszystkim Ofiarodawcom składamy serdeczne "Bóg zapłać" za okazaną pomoc. O przebiegu prac porządkowych i zabezpieczających będziemy informować na bieżąco.

fot. Radosław Konczyński
Aktualności
DRODZY PARAFIANIE, MILI GOŚCIE!
Trwa maj – miesiąc szczególnie poświęcony nabożeństwu ku czci Najświętszej Maryi Panny. Wszystkich Parafian i Gości zachęcamy do wspólnej modlitwy w Litanii Loretańskiej. Nabożeństwa majowe sprawowane są codziennie w Kolegiacie Żuławskiej o godz. 17:30. Jak co roku nabożeństwa majowe będą odprawiane również we wszystkich miejscowościach naszej parafii. 9 maja na nabożeństwie spotkają się mieszkańcy Dębiny Dębinie (16.30). Dzisiaj - 7 maja – nabożeństwo majowe odbędzie się o godz. 16:00 w Trępnowach, 14 maja w Tralewie i w Mirowie (o godz. 16:00), 21 maja w Kąciku i w Laskach (o godz. 16:00), a 28 maja w Chlebowce (o godz. 16:00).
Nabożeństwo w Dębinie, 9 maja 2014 roku
77 lat temu – 9 maja 1946 roku mieszkańcy Dębiny - tak doświadczeni przez historię - trudy działań wojennych, pogromów na Wołyniu i repatriację, w dziękczynieniu postawili krzyż w swojej nowej małej Ojczyźnie. Nieprzerwanie od dekad, każdego 9 maja spotykają się na wspólnym nabożeństwie - sprawowanym w intencji żyjących i zmarłych mieszkańców tej miejscowości.
Przed nami ważne wydarzenia w życiu duszpasterskim naszej wspólnoty parafialnej. W czwartek, 18 maja – młodzież naszej parafii otrzyma sakrament bierzmowania. Szafarzem sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej będzie biskup pomocniczy diecezji elbląskiej będzie ks. dr Wojciech Skibicki. Za niecały miesiąc, 4 czerwca, uczniowie klas trzecich przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej. W związku z tym kierujemy apel do rodziców dzieci i młodzieży, aby dopilnować swoje pociechy, które powinny aktywnie uczestniczyć w przygotowaniach do uroczystości Bierzmowania i Pierwszej Komunii Świętej. Spotkanie z dziećmi pierwszokomunijnymi odbywa się w każdą sobotę o godz. 9.00 w kościele. Młodzież, która przygotowuje się do bierzmowania ma próby w soboty o godz. 16.00 w kościele parafialnym.
Jak informował w ubiegłą niedzielę ks. proboszcz Jerzy Pawelczyk, w ostatnim tygodniu kwietnia wykonano część ważnych prac związanych z dostosowaniem instalacji odgromowej kościoła kolegiackiego do obowiązujących wymogów. Z pomocą strażaków ochotników z Lipinki - z prezesem Janem Stasiakiem na czele - i Pana Wojciecha Kaczmarskiego, wstawiona została także nowa szyba w najwyższym oknie kościoła i oczyszczone rynny, które systematycznie i dość skutecznie zapychane są przez gołębie. Szczególne podziękowania składamy wszystkim osobom zaangażowanym w te prace, a w szczególności Panom Niewczas – naszym elektrykom - i Panu Marianowi Kazik za ogrom prac porządkowych wokół kościoła.
W nadchodzącym tygodniu wszystkim Parafianom i Gościom składamy serdeczne życzenia – zdrowia i błogosławieństwa Bożego. Szczególną modlitewną pamięcią obejmujemy wszystkie Stanisławy i Stanisławów, którzy 8 maja obchodzą uroczystość swojego patrona – św. Stanisława Biskupa i Męczennika, patrona Polski. Nie zapominamy również o maturzystach – wypraszając dla nich łaski i dary Ducha Świętego.
W najbliższą sobotę, 13 maja przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Fatimskiej. Zachęcamy do wspólnej modlitwy w pierwszym w tym roku nabożeństwie fatimskim i procesji wokół kościoła, które rozpoczną się po Mszy świętej, około godziny 18:30.
Dodano 06 May 2023 przez Redaktor
Powered by CuteNews


Kancelaria parafialna


Poniedziałek

800 - 1000

Wtorek i czwartek

1600 - 1700

Środa i piątek

800 - 1000
1600 - 1700

Msze święte


Dni powszednie:

630, 1800

Niedziele i święta:

700, 800, 1000, 1130, 1300, 1800

Liturgia dnia


Kontakt


82-230 Nowy Staw
Plac Kardynała Wyszyńskiego 1
55 271 51 68
www.kolegiatans.pl