// // 
× Strona główna Ogłoszenia Intencje Grupy duszpasterskie Msze św. i Nabożenstwa Galeria Dekanat Nowy Staw Kapituła Kolegiacka Polecane strony

Serdecznie witamy na stronie parafii pw. św. Mateusza Apostoła w Nowym Stawie!

PROŚBA O POMOC - ZBIÓRKA OFIAR NA ZABEZPIECZENIE I ODBUDOWĘ DOMU PARAFIALNEGOplebania

Przed nami ogrom prac związanych ze wstępnym zabezpieczeniem budynku domu parafialnego oraz jego zabezpieczeniem po pożarze (w tym rozbiórką zniszczonej kondygnacji). Wskutek tego tragicznego zdarzenia doszło do bardzo poważnych uszkodzeń budynku, który w znacznym zakresie na długo będzie wyłączony z użytkowania.

Prace te wymagają od nas dużej wytrwałości i niestety, poniesienia kolejnych, znacznych kosztów finansowych. Procedura likwidacji szkody może jeszcze potrwać. Dlatego też uruchomiliśmy możliwość przekazywania darowizn na ten cel.

Ofiary można składać na konto parafii św. Mateusza Apostoła w Nowym Stawie, 02 8304 0005 0000 4037 2000 0010, z dopiskiem: „pomoc po pożarze”.

Już dzisiaj wszystkim Ofiarodawcom składamy serdeczne "Bóg zapłać" za okazaną pomoc. O przebiegu prac porządkowych i zabezpieczających będziemy informować na bieżąco.

fot. Radosław Konczyński
Aktualności
DRODZY PARAFIANIE, MILI GOŚCIE!
Choć Niedzielą Chrztu Pańskiego zakończyliśmy liturgiczny Okres Bożego Narodzenia, zgodnie z polską tradycją świąteczny wystrój świątyń, śpiew kolęd i pastorałek będzie nam towarzyszył do Uroczystości Objawienia Najświętszej Maryi Panny – święta Matki Bożej Gromnicznej. Dzisiejsza Niedziela rozpoczyna okres zwykły w ciągu roku. Mimo tego, w gronie rodzinnym, w placówkach edukacyjnych spotykamy się na tradycyjnych jasełkach czy śpiewaniu kolęd. W piątek, 5 stycznia dzieci z Przedszkola w Nowym Stawie wystąpiły w przepięknych jasełkach. Pamiątkowe zdjęcie z tego wzruszającego spotkania zdobi bieżące wydanie naszego tygodnika parafialnego.
W minioną sobotę, w Uroczystość Objawienia Pańskiego po raz kolejny ulicami naszego miasta wyruszył Orszak Trzech Króli. W Orszaku wystąpili nasi parafianie, wolontariusze, członkowie Stowarzyszenia Coolturalny Nowy Staw oraz pracownicy Nowostawskiego Centrum Kultury i Biblioteki. Mimo prawdziwie zimowej aury, Orszak – jak co roku – zgromadził wielu parafian i gości, manifestujących w ten sposób przywiązanie do tradycji i siły wiary. Wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie Orszaku Trzech Króli – składamy najserdeczniejsze „Bóg zapłać”!
W miniony piątek, 12 stycznia w Galerii Żuławskiej z koncertem kolęd zorganizowanym przez Nowostawskie Centrum Kultury i Biblioteki wystąpiła znana piosenkarka Eleni. Jest to już druga wizyta tej popularnej piosenkarki w naszym mieście. Jak zawsze koncert Eleni cieszył wielkim zainteresowanym naszych parafian i gości.
Zgodnie z zapowiedzią księdza proboszcza, dzisiaj po Mszy świętej o godz. 11:30 nastąpi rozstrzygnięcie konkursu adwentowego. Wszystkie dzieci, które gorliwie uczestniczyły w roratach otrzymają upominki oraz słodycze. Już dzisiaj zachęcamy do aktywnego udziału w tegorocznych roratach, aby piękna. adwentowa tradycja naszej parafii nie zaginęła.
Trwa wizyta duszpasterska katolickich rodzin naszej parafii. Wszystkim rodzinom, które dotychczas przyjęły kapłanów, składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wspólną modlitwę, ciepłe słowa, rozmowę oraz ofiary, które nieustannie przeznaczamy na utrzymanie naszej parafii oraz prace budowlane na plebanii. Program wizyty duszpasterskiej na nadchodzący tydzień publikujemy w ogłoszeniach parafialnych.
Wszystkim Parafianom i Gościom składamy najserdeczniejsze życzenia – zdrowia, błogosławieństwa Bożego oraz wielu łask Matki Najświętszej na nachodzący tydzień.
Dodano 14 Jan 2024 przez Redaktor
Powered by CuteNews


Kancelaria parafialna


Poniedziałek

800 - 1000

Wtorek i czwartek

1600 - 1700

Środa i piątek

800 - 1000
1600 - 1700

Msze święte


Dni powszednie:

630, 1800

Niedziele i święta:

700, 800, 1000, 1130, 1300, 1800

Liturgia dnia


Kontakt


82-230 Nowy Staw
Plac Kardynała Wyszyńskiego 1
55 271 51 68
www.kolegiatans.pl