× Strona główna Ogłoszenia Intencje Grupy duszpasterskie Msze św. i Nabożenstwa Galeria Dekanat Nowy Staw Kapituła Kolegiacka Polecane strony

Serdecznie witamy na stronie parafii pw. św. Mateusza Apostoła w Nowym Stawie!

PROŚBA O POMOC - ZBIÓRKA OFIAR NA ZABEZPIECZENIE I ODBUDOWĘ DOMU PARAFIALNEGOplebania

Przed nami ogrom prac związanych ze wstępnym zabezpieczeniem budynku domu parafialnego oraz jego zabezpieczeniem po pożarze (w tym rozbiórką zniszczonej kondygnacji). Wskutek tego tragicznego zdarzenia doszło do bardzo poważnych uszkodzeń budynku, który w znacznym zakresie na długo będzie wyłączony z użytkowania.

Prace te wymagają od nas dużej wytrwałości i niestety, poniesienia kolejnych, znacznych kosztów finansowych. Procedura likwidacji szkody może jeszcze potrwać. Dlatego też uruchomiliśmy możliwość przekazywania darowizn na ten cel.

Ofiary można składać na konto parafii św. Mateusza Apostoła w Nowym Stawie, 02 8304 0005 0000 4037 2000 0010, z dopiskiem: „pomoc po pożarze”.

Już dzisiaj wszystkim Ofiarodawcom składamy serdeczne "Bóg zapłać" za okazaną pomoc. O przebiegu prac porządkowych i zabezpieczających będziemy informować na bieżąco.

fot. Radosław Konczyński
Aktualności
ECHA ODPUSTU PARAFIALNEGO
Październik inauguruje również rok akademicki. Pamiętajmy w modlitwie o studentach, zwłaszcza tych, którzy po raz pierwszy przekroczą próg uczelni wyższych. W minionym tygodniu ostatni rok nauki w seminarium rozpoczęli ks. diakon Piotr Chmura. Dla diakona Piotra będą to ostatnie miesiące formacji, bowiem już w maju 2018 r. przyjmie on święcenia kapłańskie.

Choć liturgiczne święto świętego Mateusza Apostoła i Ewangelisty przypadało w czwartek 21 września, to nasza wspólnota parafialna obchodziła swoje święto patronalne w sobotę, 22 września. O godz. 11:00 Kolegiata Żuławska wypełniła się wiernymi - cieszyła zwłaszcza obecność dzieci i młodzieży.

Tegoroczną sumę odpustową sprawował biskup elbląski ks. dr Jacek Jezierski. Koncelebrowało ją kilkunastu księży: ks. prałat Jan Czajkowski, ks. prałat Jan Żołnierkiewicz wraz z kanonikami kapituł diecezji elbląskiej: Elbląskiej, Pomezańskiej i Kwidzyńskiej oraz zaproszonymi gośćmi – z najdalszych nawet zakątków naszej diecezji.
Ksiądz biskup wygłosił okolicznościową homilię, podczas której podkreślił życiową drogę i znaczenie wyborów dokonanych przez św. Mateusza. Mszę świętą ubogaciła asysta naszych ministrantów i lektorów, kleryków elbląskiego seminarium, oraz miejska orkiestra dęta. Po Eucharystii odbyła się procesja z Najświętszym Sakramentem z błogosławieństwem udzielonym przez ks. biskupa.

Składamy serdeczne "Bóg zapłać" wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie odpustu parafialnego: grupom duszpasterskim, kapłanom, chórowi parafialnemu, młodzieży i dorosłym niosącym feretrony i sztandary, Pani Zakrystiance Renacie Kot, a przede wszystkim parafianom i gościom, którzy w natłoku sobotnich zajęć znaleźli chwilę na wspólne świętowanie uroczystości odpustowej.
Dodano 30 Sep 2018 przez Redaktor
Powered by CuteNews


Kancelaria parafialna


Poniedziałek

800 - 1000

Wtorek i czwartek

1600 - 1700

Środa i piątek

800 - 1000
1600 - 1700

Msze święte


Dni powszednie:

630, 1800

Niedziele i święta:

700, 800, 1000, 1130, 1300, 1800

Liturgia dnia


Kontakt


82-230 Nowy Staw
Plac Kardynała Wyszyńskiego 1
55 271 51 68
www.kolegiatans.pl