× Strona główna Ogłoszenia Intencje Grupy duszpasterskie Msze św. i Nabożenstwa Galeria Dekanat Nowy Staw Kapituła Kolegiacka Polecane strony

Serdecznie witamy na stronie parafii pw. św. Mateusza Apostoła w Nowym Stawie!

Aktualności
DRODZY PARAFIANIE, MILI GOŚCIE!
Wczorajsze Święto Ofiarowania Pańskiego, zwane również świętem Matki Bożej Gromnicznej zakończyło tradycyjny okres, w którym śpiewamy kolędy i pastorałki, a nasze kościoły zdobią dekoracje bożonarodzeniowe. Weszliśmy w okres Zwykły, który kończyć będzie Środa Popielcowa – rozpoczynająca Wielki Post.
Tradycyjnie 2 lutego w Święto Ofiarowania Pańskiego obchodzony był także Dzień Życia Konsekrowanego. Tego dnia szczególną modlitewną pamięcią darzyliśmy siostry zakonne i zakonników, którzy nierzadko z dala od zgiełku dnia codziennego wypraszają dla nas łaski i Boże błogosławieństwo.
Z okazji Dnia Życia Konsekrowanego bp + Jacek Kiciński CMF, Przewodniczący Komisji ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego skierował do wiernych list, w którym przybliża istotę powołania do życia konsekrowanego oraz apeluje – zwłaszcza do młodych – aby podjęli trud zawierzenia całego życia Bogu.
W naszej diecezji, biskup Jacek Jezierski sprawował wczoraj Mszę świętą w intencji osób życia konsekrowanego.

W minioną niedzielę zakończyły się 34. Światowe Dni Młodzieży w Panamie. Ok. 700 tys. osób uczestniczyło w niedzielę w Panamie w mszy pod przewodnictwem papieża Franciszka kończącej 34. Światowe Dni Młodzieży. Na mszy obecna była małżonka prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda. Ogłoszono, że następne ŚDM odbędą się w Portugalii. W homilii papież powiedział, że nieraz wierzący wolą „Boga na odległość; miłego, dobrego, wspaniałomyślnego, ale odległego, takiego, który nie przeszkadza”. – Bowiem Bóg bliski i codzienny, przyjaciel i brat wymaga od nas, byśmy nauczyli się bliskości, codzienności, a przede wszystkim braterstwa – dodał. Franciszek wskazywał, że ten konkretny wymiar miłości jest jedną z zasadniczych cech życia chrześcijan.
Żegnając się z młodzieżą na zakończenie mszy, Franciszek dziękował za możliwość ponownego przeżycia Światowych Dni Młodzieży i za ich zorganizowanie. Zaapelował: „Proszę was, abyście nie ostudzili tego, co przeżyliście w tych dniach. Powróćcie do swoich parafii i wspólnot, do swoich rodzin i przyjaciół, i przekażcie to doświadczenie, aby inni mogli wibrować z tą siłą i radością, jaką wy macie”. – I proszę, nie zapomnijcie modlić się za mnie – dodał. Msza na błoniach imienia św. Jana Pawła II w Metro Park rozpoczęła się wcześnie rano miejscowego czasu ze względu na panujące w ciągu dnia upały. Powiewały tysiące flag ponad 150 krajów, także polskie. Wśród ponad 3 500 pielgrzymów z Polski byli też uczestnicy Rejsu Niepodległości, którzy zeszli z pokładu „Daru Młodzieży”, stojącego w panamskim porcie.

W minionym tygodniu zakończyła się wizytacja duszpasterska katolickich rodzin zamieszkujących naszą parafię. Wszystkim parafianom dziękujemy za wspólną modlitwę, ciepłe przyjęcie, rozmowy i złożone ofiary. Warto dodać, że dekanalna kolęda odbyła się w tym roku w parafii św. Marcina w Nowej Cerkwi. Wizycie duszpasterskiej przewodniczył biskup pomocniczy senior diecezji elbląskiej ks. dr Józef Wysocki.
Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy obfitości łask Bożych w nadchodzącym tygodniu pracy. Dzieciom i młodzieży życzymy darów Ducha Świętego w ostatnich przed feriami zimowymi dniach nauki szkolnej.
Dodano 04 Feb 2019 przez Redaktor
Powered by CuteNews


Kancelaria parafialna


Poniedziałek

800 - 1000

Wtorek i czwartek

1600 - 1700

Środa i piątek

800 - 1000
1600 - 1700

Msze święte


Dni powszednie:

630, 1800

Niedziele i święta:

700, 800, 1000, 1130, 1300, 1800

Liturgia dnia


Kontakt


82-230 Nowy Staw
Plac Kardynała Wyszyńskiego 1
55 271 51 68
www.kolegiatans.pl