// // 
× Strona główna Ogłoszenia Intencje Grupy duszpasterskie Msze św. i Nabożenstwa Galeria Dekanat Nowy Staw Kapituła Kolegiacka Polecane strony

Serdecznie witamy na stronie parafii pw. św. Mateusza Apostoła w Nowym Stawie!

PROŚBA O POMOC - ZBIÓRKA OFIAR NA ZABEZPIECZENIE I ODBUDOWĘ DOMU PARAFIALNEGOplebania

Przed nami ogrom prac związanych ze wstępnym zabezpieczeniem budynku domu parafialnego oraz jego zabezpieczeniem po pożarze (w tym rozbiórką zniszczonej kondygnacji). Wskutek tego tragicznego zdarzenia doszło do bardzo poważnych uszkodzeń budynku, który w znacznym zakresie na długo będzie wyłączony z użytkowania.

Prace te wymagają od nas dużej wytrwałości i niestety, poniesienia kolejnych, znacznych kosztów finansowych. Procedura likwidacji szkody może jeszcze potrwać. Dlatego też uruchomiliśmy możliwość przekazywania darowizn na ten cel.

Ofiary można składać na konto parafii św. Mateusza Apostoła w Nowym Stawie, 02 8304 0005 0000 4037 2000 0010, z dopiskiem: „pomoc po pożarze”.

Już dzisiaj wszystkim Ofiarodawcom składamy serdeczne "Bóg zapłać" za okazaną pomoc. O przebiegu prac porządkowych i zabezpieczających będziemy informować na bieżąco.

fot. Radosław Konczyński
Aktualności
DRODZY PARAFIANIE, MILI GOŚCIE!
Lato jest tradycyjnym czasem pielgrzymowania. Pielgrzymi szlak można przebyć, przemierzając tysiące kilometrów, podobnie jak pątnicy podążający szlakiem św. Jakuba do Santiago de Compostela. Można także wziąć udział w XXVII Elbląskiej Pielgrzymce Pieszej na Jasną Górę, której trasa liczy kilkaset kilometrów. Jak informował w ubiegłą niedzielę ks. proboszcz Jerzy Pawelczyk, nadal można przystąpić do grupy pielgrzymkowej Żuławy, którą po latach przerwy uformują wierni dekanatów Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański i Krynica Morska. Hasłem tegorocznej pielgrzymki, która potrwa od 27 lipca do 11 sierpnia jest „Ciebie Boga wysławiamy” – „Te Deum laudamus”.
Kto nie czuje się na siłach, aby trasę do Częstochowy przebyć pieszo, może wykorzystać do tego własne dwa kółka. Ks. Krzysztof Sękuła, proboszcz parafii bł. Michała Kozala w Ryjewie, wikariusz naszej parafii w latach 2004 – 2007 zaprasza do wzięcia udziału w X Elbląskiej Pielgrzymce Rowerowej na Jasną Górę. Pielgrzymka wyruszy z Elbląga 5 sierpnia i dotrze do Częstochowy 11 sierpnia. Zainteresowanych prosimy o kontakt z Panem Jarosławem Siecińskim, nr tel: 504 747 858.

Wczoraj odbyła się piękna uroczystość odpustowa parafii św. Elżbiety Węgierskiej w Lubieszewie połączona z odpustem w miejscowym Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej. Jak co roku, w uroczystościach odpustowych wzięli udział przedstawiciele parafii żuławskich, w tym przedstawiciele parafii św. Mateusza Apostoła. Nowostawscy pątnicy wyruszyli z naszej kolegiaty, w siedmiokilometrową trasę o godz. 9:30. Błogosławieństwa na drogę pielgrzymią, udzielił ks. proboszcz Jerzy Pawelczyk. Na trasie pielgrzymce przewodził wikariusz, ks. Jerzy Piątkowski. Na miejscu, o godz. 12:00 odbyła się suma odpustowa, a po jej zakończeniu, mieszkańcy Lubieszewa dali przykład swojej tradycyjnej gościnności, zapraszając wszystkich uczestników na festyn parafialny. W kolejnym numerze tygodnika parafialnego, przedstawimy szerszą relację z odpustu w tym najmłodszym, bo ustanowionym w ubiegłym roku, sanktuarium naszej elbląskiej diecezji.

Podejmując temat wakacyjnego pielgrzymowania, warto chwycić za mapę i odszukać niedalekie sanktuaria. Wejherowo – z piękną kalwarią, Swarzewo – z sanktuarium Matki Bożej Królowej Polskiego Morza, Piaseczno – z sanktuarium Matki Bożej Królowej Pomorza. Zwróćmy też uwagę na piękne, stare sanktuaria warmińskie – zarówno te znane: w Gietrzwałdzie i Świętej Lipce, jak i mniej popularne: w Chwalęcinie, Krośnie koło Ornety czy Glotowie.
Wszystkim Parafianom Gościom i Wypoczywającym na terenie naszej parafii – życzymy obfitych łask Bożych i dobrego odpoczynku.
Dodano 16 Jul 2019 przez Redaktor
Powered by CuteNews


Kancelaria parafialna


Poniedziałek

800 - 1000

Wtorek i czwartek

1600 - 1700

Środa i piątek

800 - 1000
1600 - 1700

Msze święte


Dni powszednie:

630, 1800

Niedziele i święta:

700, 800, 1000, 1130, 1300, 1800

Liturgia dnia


Kontakt


82-230 Nowy Staw
Plac Kardynała Wyszyńskiego 1
55 271 51 68
www.kolegiatans.pl