// // 
× Strona główna Ogłoszenia Intencje Grupy duszpasterskie Msze św. i Nabożenstwa Galeria Dekanat Nowy Staw Kapituła Kolegiacka Polecane strony

Serdecznie witamy na stronie parafii pw. św. Mateusza Apostoła w Nowym Stawie!

PROŚBA O POMOC - ZBIÓRKA OFIAR NA ZABEZPIECZENIE I ODBUDOWĘ DOMU PARAFIALNEGOplebania

Przed nami ogrom prac związanych ze wstępnym zabezpieczeniem budynku domu parafialnego oraz jego zabezpieczeniem po pożarze (w tym rozbiórką zniszczonej kondygnacji). Wskutek tego tragicznego zdarzenia doszło do bardzo poważnych uszkodzeń budynku, który w znacznym zakresie na długo będzie wyłączony z użytkowania.

Prace te wymagają od nas dużej wytrwałości i niestety, poniesienia kolejnych, znacznych kosztów finansowych. Procedura likwidacji szkody może jeszcze potrwać. Dlatego też uruchomiliśmy możliwość przekazywania darowizn na ten cel.

Ofiary można składać na konto parafii św. Mateusza Apostoła w Nowym Stawie, 02 8304 0005 0000 4037 2000 0010, z dopiskiem: „pomoc po pożarze”.

Już dzisiaj wszystkim Ofiarodawcom składamy serdeczne "Bóg zapłać" za okazaną pomoc. O przebiegu prac porządkowych i zabezpieczających będziemy informować na bieżąco.

fot. Radosław Konczyński
Aktualności
DRODZY PARAFIANIE, MILI GOŚCIE!
pielgrzymi Elbląskiej Pielgrzymki Pieszej na Jasną Górę. Jako pierwsi – pątnicy grupy „Żuławy”, formowanej przez dekanaty Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański i Krynica Morska. Z innych miejscowości naszej diecezji wyruszą grupy: „Katedra” – Elbląg, „Pomezania” Malbork, „Pogezania” Pasłęk-Morąg, „Pomezania” Kwidzyn, „Pomezania” Iława, „Północ” Elbląg, „Adalbertus” Prabuty, „Zantyr” Sztum, „Salvator – Redemptor” Elbląg. Hasłem tegorocznej pielgrzymki, która 11 sierpnia dotrze na Jasną Górę jest „Ciebie Boga wysławiamy” – „Te Deum Laudamus”. Wczoraj pielgrzymi z Nowego Dworu Gdańskiego przechodzili przez Nowy Staw, w którym krótko odpoczywali, po modlitwie w kościele.

Wszystkim pielgrzymom, którzy z różnych zakątków Polski i zagranicy wyruszyli bądź wkrótce wyruszają do Częstochowy – życzymy obfitości łask Bożych, siły oraz opieki Matki Bożej Jasnogórskiej, Królowej Polski.
W minioną niedzielę podczas każdej Mszy świętej modliliśmy się w intencji pasażerów i kierowców, w związku z przypadającym 25 czerwca liturgicznym wspomnieniem ich patrona – św. Krzysztofa męczennika. Po Mszy świętej kapłani święcili pojazdy wiernych.

1 sierpnia przypada 75. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. O godzinie 17:00 zatrzymajmy się, czcząc pamięć bohaterskich mieszkańców naszej Stolicy. W całym kraju, w godzinie „W” zawyją syreny. W ten symboliczny sposób Polska wspomni Warszawę, która przez 63 dni walczyła i oczekiwała na pomoc „sojusznika” nacierającego od Wschodu.

Zapewne niewielu z naszych Parafian wie, że w parafii Świętej Rodziny w Ryjewie od lat istnieje Pomezańskie Sanktuarium Świętej Rodziny. Już 18 sierpnia w sanktuarium odbędą się uroczystości odpustowe. Mszy św. o godz. 13:00 przewodniczył będzie i homilię wygłosi bp Wojciech Skibicki, biskup pomocniczy diecezji elbląskiej.
Każdego roku do sanktuarium przybywają rzesze wiernych z parafii dekanatów kwidzyńskiego oraz sztumskiego. Być może również wierni z naszej parafii wyruszą na Powiśle i wezmą udział w ryjewskim odpuście.

Na Żuławach rozpoczął się okres intensywnych prac polowych. Na czas żniw życzymy błogosławieństwa Bożego, sił oraz opieki Matki Bożej. Niech tegoroczne zbiory będą bezpieczne i spokojne.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy łask Bożych w nadchodzącym tygodniu pracy i wakacyjnego odpoczynku.
Dodano 28 Jul 2019 przez Redaktor
Powered by CuteNews


Kancelaria parafialna


Poniedziałek

800 - 1000

Wtorek i czwartek

1600 - 1700

Środa i piątek

800 - 1000
1600 - 1700

Msze święte


Dni powszednie:

630, 1800

Niedziele i święta:

700, 800, 1000, 1130, 1300, 1800

Liturgia dnia


Kontakt


82-230 Nowy Staw
Plac Kardynała Wyszyńskiego 1
55 271 51 68
www.kolegiatans.pl