// // 
× Strona główna Ogłoszenia Intencje Grupy duszpasterskie Msze św. i Nabożenstwa Galeria Dekanat Nowy Staw Kapituła Kolegiacka Polecane strony

Serdecznie witamy na stronie parafii pw. św. Mateusza Apostoła w Nowym Stawie!

PROŚBA O POMOC - ZBIÓRKA OFIAR NA ZABEZPIECZENIE I ODBUDOWĘ DOMU PARAFIALNEGOplebania

Przed nami ogrom prac związanych ze wstępnym zabezpieczeniem budynku domu parafialnego oraz jego zabezpieczeniem po pożarze (w tym rozbiórką zniszczonej kondygnacji). Wskutek tego tragicznego zdarzenia doszło do bardzo poważnych uszkodzeń budynku, który w znacznym zakresie na długo będzie wyłączony z użytkowania.

Prace te wymagają od nas dużej wytrwałości i niestety, poniesienia kolejnych, znacznych kosztów finansowych. Procedura likwidacji szkody może jeszcze potrwać. Dlatego też uruchomiliśmy możliwość przekazywania darowizn na ten cel.

Ofiary można składać na konto parafii św. Mateusza Apostoła w Nowym Stawie, 02 8304 0005 0000 4037 2000 0010, z dopiskiem: „pomoc po pożarze”.

Już dzisiaj wszystkim Ofiarodawcom składamy serdeczne "Bóg zapłać" za okazaną pomoc. O przebiegu prac porządkowych i zabezpieczających będziemy informować na bieżąco.

fot. Radosław Konczyński
Aktualności
DRODZY PARAFIANIE, MILI GOŚCIE!
Przypadająca dzisiaj 80. rocznica wybuchu drugiej wojny światowej nakazuje nam zwrócić swoje myśli i modlitwę ku ofiarom tego największego i najkrwawszego konfliktu w dziejach świata. Pierwszą ofiarą niemieckiego nazizmu oraz sowieckiego komunizmu była Polska. 1 września 1939 roku nasz naród poniósł pierwszą ofiarę w walce ze zbrodniczym totalitaryzmem. Bomby, które spadły na Wieluń, ofiara bohaterskich żołnierzy na Westerplatte oraz kolejarzy i celników w Szymankowie przypomina, że wolność i pokój nie są wartościami danymi raz na zawsze. Dziś podczas wszystkich Mszy świętych będziemy modlić się w intencji poległych i pomordowanych w latach 1939-1945.
Winietę tygodnika parafialnego zdobi zdjęcie Pana Antoniego Ulatowskiego z Malborka, który uczestniczył w obchodach 50. rocznicy wybuchu II wojny światowej w Szymankowie. 1 września 1939 roku – kilka miesięcy po częściowo wolnych wyborach parlamentarnych, po raz pierwszy od 1945 roku odbyła się tam uroczystość religijno-patriotyczna. Mszę świętą z udziałem Wojska Polskiego, pracowników PKP, funkcjonariuszy Głównego Urzędu Ceł oraz przedstawicieli organizacji społecznych, harcerstwa, dzieci i młodzieży sprawował ówczesny biskup pomocniczy diecezji gdańskiej ks. Zygmunt Pawłowicz. Od tego czasu każdego roku w miejscowym kościele św. Floriana sprawowane są Msze święte w intencji kolejarzy i celników pomordowanych przez Niemców we wrześniu 1939 roku.

Jutro dzieci i młodzież rozpoczną rok szkolny i katechetyczny 2019/2020. O godz. 8:00 w naszym kościele parafialnym będzie sprawowana Msza święta w intencji uczniów, nauczycieli i wychowawców – o dary Ducha świętego i błogosławieństwo Boże w nowym roku wytężonej nauki.

W kolejnym wydaniu tygodnika parafialnego opublikujemy listę wspólnot funkcjonujących w naszej parafii. Podamy zaktualizowane godziny spotkań, w których będą mogli uczestniczyć dotychczasowi i nowi członkowie wspólnot duszpasterskich.

W minioną niedzielę w kościołach naszej diecezji odczytano list pasterski biskupa elbląskiego ks. Jacka Jezierskiego. Biskup ordynariusz zwrócił się z apelem do diecezjan – zwłaszcza tych młodych, stojących u progu wyborów życiowych – o rozpoznanie swojego powołania i rozpoczęcie studiów na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Kościół i szkoła potrzebuje nowych kadr katechetycznych. Ks. biskup zwrócił się także do młodych mężczyzn o podjęcie nauki w Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji Elbląskiej. Być może nowe powołanie dojrzewa w naszej wspólnocie parafialnej?

Przypominamy, że już po raz piąty odbędzie się Żuławska Pielgrzymka Piesza od ujścia Wisły do Gietrzwałdu . Organizatorem pielgrzymki jest Dom Formacyjny św. Wojciecha w Mikoszewie. Do udziału w pielgrzymowaniu zachęca ks. Marek Witkowski - dyrektor domu. Dane kontaktowe: Mikoszewo, ul. Leśna 7, 82-103 Stegna, telefon: +48/55 245 08 05, kom.: +48/602 158 092, e-mail: [email protected], [email protected], Dyrektor Ks. Marek Witkowski.

Wszystkim Parafianom i Gościom, a zwłaszcza uczniom rozpoczynającym nowy rok szkolny – życzymy obfitych łask Bożych i darów Ducha Świętego.
Dodano 31 Aug 2019 przez Redaktor
Powered by CuteNews


Kancelaria parafialna


Poniedziałek

800 - 1000

Wtorek i czwartek

1600 - 1700

Środa i piątek

800 - 1000
1600 - 1700

Msze święte


Dni powszednie:

630, 1800

Niedziele i święta:

700, 800, 1000, 1130, 1300, 1800

Liturgia dnia


Kontakt


82-230 Nowy Staw
Plac Kardynała Wyszyńskiego 1
55 271 51 68
www.kolegiatans.pl