// // 
× Strona główna Ogłoszenia Intencje Grupy duszpasterskie Msze św. i Nabożenstwa Galeria Dekanat Nowy Staw Kapituła Kolegiacka Polecane strony

Serdecznie witamy na stronie parafii pw. św. Mateusza Apostoła w Nowym Stawie!

PROŚBA O POMOC - ZBIÓRKA OFIAR NA ZABEZPIECZENIE I ODBUDOWĘ DOMU PARAFIALNEGOplebania

Przed nami ogrom prac związanych ze wstępnym zabezpieczeniem budynku domu parafialnego oraz jego zabezpieczeniem po pożarze (w tym rozbiórką zniszczonej kondygnacji). Wskutek tego tragicznego zdarzenia doszło do bardzo poważnych uszkodzeń budynku, który w znacznym zakresie na długo będzie wyłączony z użytkowania.

Prace te wymagają od nas dużej wytrwałości i niestety, poniesienia kolejnych, znacznych kosztów finansowych. Procedura likwidacji szkody może jeszcze potrwać. Dlatego też uruchomiliśmy możliwość przekazywania darowizn na ten cel.

Ofiary można składać na konto parafii św. Mateusza Apostoła w Nowym Stawie, 02 8304 0005 0000 4037 2000 0010, z dopiskiem: „pomoc po pożarze”.

Już dzisiaj wszystkim Ofiarodawcom składamy serdeczne "Bóg zapłać" za okazaną pomoc. O przebiegu prac porządkowych i zabezpieczających będziemy informować na bieżąco.

fot. Radosław Konczyński
Aktualności
DRODZY PARAFIANIE, MILI GOŚCIE!
Dwa lata temu zorganizowano „Różaniec do granic”. Teraz rusza kolejna akcja modlitewna. „Polska pod Krzyżem” to odpowiedź na narastające ataki na katolików. Odbędzie się już 14 września w Kruszynie koło Włocławka.
Wyzwiska, oczernianie, a nawet ataki fizyczne – w ostatnim czasie coraz częściej kierowane są wobec duchownych i ludzi wierzących. Odpowiedzią na te zdarzenia ma być inicjatywa „Polska pod Krzyżem”.
– Jednym z podstawowych celów tego wydarzenia jest modlitwa o jedność w Kościele, o jedność między kapłanami i świeckimi, ale też modlitwa o to, żebyśmy my świeccy nie dali się oderwać od źródła życia, jakim są sakramenty Kościoła Świętego. Bo to jest największe zagrożenie, jakie my widzimy w tym, co się dzieje – mówił Maciej Bodasiński, organizator inicjatywy z fundacji Solo Dios Basta.
Wydarzenie początkowo miało się odbyć przy najstarszym polskim sanktuarium na Świętym Krzyżu, ale ze względów bezpieczeństwa było to niemożliwe. Jednak dzięki pomocy ordynariusza włocławskiego księdza biskupa Wiesława Meringa wspólna modlitwa odbędzie się na lotnisku w Kruszynie koło Włocławka.
Spotkanie rozpocznie się 14 września w sobotę – mówił organizator Lech Dokowicz – Około godz. 11:00 modlitwą różańcową, potem jest konferencja o odrzuceniu krzyża i cierpieniu, walce duchowej w świecie, która będzie wprowadzać w całe wydarzenie, przygotowywać, pomoże nam zrozumieć, dlaczego się tam znajdujemy. Po tej konferencji będzie przerwa i po przerwie centralne wydarzenie – Msza św. – poinformował Lech Dokowicz.Następnie całonocne czuwanie aż do niedzielnego poranka, kiedy przypada święto Matki Bożej Bolesnej.
-Innej drogi do zwycięstwa, do zmartwychwstania nie ma. Jeżeli ktoś chce iść za mną, niech weźmie swój krzyż, niech mnie naśladuje – powiedział ks. bp Wiesław Mering.
W wydarzeniu „Polska pod Krzyżem” może wziąć udział każdy, wstęp jest wolny. Dwa lata temu fundacja Solo Dios Basta zorganizowała „Różaniec do Granic”. Wydarzenie zgromadziło wówczas na wspólnej modlitwie milion osób na całym świecie. W naszej Kolegiacie, uroczystości w sobotę. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00, zakończenie pod Krzyżem Misyjnym. Zapraszamy do licznego udziału, aby zjednoczyć się z wszystkimi katolikami w Polsce, którzy w tym dniu staną odważnie w obronie Krzyża świętego.

Stało się już tradycją naszej gminy i wspólnoty parafialnej, że w drugą niedzielę września rolnicy i ich rodziny dziękują za tegoroczne zbiory i plony. Dziś o godzinie 13:00 w naszej kolegiacie odbędzie się Msza święta dożynkowa, w której wezmą udział przedstawiciele środowisk rolniczych, władz gminnych, organizacji społecznych, straży pożarnych i szkół. Po zakończeniu Eucharystii uczestnicy udadzą się na pole koncertowe, gdzie będzie tradycyjna część rozrywkowa, połączona z konkursem na najpiękniejszy wieniec dożynkowy. Dziś również przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, zwane w polskiej tradycji świętem Matki Bożej Siewnej. O godz. 18:00 odbędzie się tradycyjne poświęcenie ziarna pod zasiew.

W miniony poniedziałek rozpoczął się rok szkolny i katechetyczny 2019/2020. 2 września, jeszcze przed pierwszym dzwonkiem w kościele parafialnym sprawowano Mszę świętą w intencji uczniów, nauczycieli i wychowawców. Dziś podczas Mszy świętej o godz. 11:30 będzie poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych uczniów pierwszych klas szkoły podstawowej.

Jak informowaliśmy w ubiegłym tygodniu, po wakacyjnej przerwie działalność wznowiły grupy duszpasterskie. Podajemy rozkład spotkań poszczególnych wspólnot. Osoby zainteresowane włączeniem w życie tych grup, prosimy o kontakt z opiekunami. Parafialny Zespół Caritas – spotkania według ogłoszenia, opiekunem ks. proboszcz, Liturgiczna Służba Ołtarza – spotkania w soboty o godz. 11:00, opiekunem ks. Maciej, chór parafialny – spotkania we wtorki o godz. 19:00, opiekunem pan organista Leszek Grzybowski, duszpasterstwo młodzieży bierzmowanej – opiekunem ks. Maciej, koło biblijno-modlitewne – spotkania w środy o godz. 19:00, opiekunem ks. Maciej, wspólnota Żywego Różańca – spotkania w pierwszą sobotę miesiąca o godz. 16:00, opiekunem ks. proboszcz, wspólnota Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego – spotkania w kościele w każdy 25. dzień miesiąca, wspólnota trzeźwościowa „Przemiana” – spotkania w poniedziałki o godz. 19:00, opiekunem Pan Kazimierz Witkowski. O ile nie wskazano inaczej, spotkania zwykle odbywają się w salach parafialnych.

Jak w ubiegłym tygodniu informował ks. proboszcz, tegoroczne uroczystości odpustowe ku czci św. Mateusza odbędą się w sobotę, 21 września o godz. 11:00. Sumie odpustowej przewodniczyć będzie ks. biskup Jacek Jezierski.

Na czas kolejnego tygodnia pracy i nauki wszystkim Parafianom i Gościom życzymy obfitych łask Bożych.
Dodano 08 Sep 2019 przez Redaktor
Powered by CuteNews


Kancelaria parafialna


Poniedziałek

800 - 1000

Wtorek i czwartek

1600 - 1700

Środa i piątek

800 - 1000
1600 - 1700

Msze święte


Dni powszednie:

630, 1800

Niedziele i święta:

700, 800, 1000, 1130, 1300, 1800

Liturgia dnia


Kontakt


82-230 Nowy Staw
Plac Kardynała Wyszyńskiego 1
55 271 51 68
www.kolegiatans.pl