// // 
× Strona główna Ogłoszenia Intencje Grupy duszpasterskie Msze św. i Nabożenstwa Galeria Dekanat Nowy Staw Kapituła Kolegiacka Polecane strony

Serdecznie witamy na stronie parafii pw. św. Mateusza Apostoła w Nowym Stawie!

PROŚBA O POMOC - ZBIÓRKA OFIAR NA ZABEZPIECZENIE I ODBUDOWĘ DOMU PARAFIALNEGOplebania

Przed nami ogrom prac związanych ze wstępnym zabezpieczeniem budynku domu parafialnego oraz jego zabezpieczeniem po pożarze (w tym rozbiórką zniszczonej kondygnacji). Wskutek tego tragicznego zdarzenia doszło do bardzo poważnych uszkodzeń budynku, który w znacznym zakresie na długo będzie wyłączony z użytkowania.

Prace te wymagają od nas dużej wytrwałości i niestety, poniesienia kolejnych, znacznych kosztów finansowych. Procedura likwidacji szkody może jeszcze potrwać. Dlatego też uruchomiliśmy możliwość przekazywania darowizn na ten cel.

Ofiary można składać na konto parafii św. Mateusza Apostoła w Nowym Stawie, 02 8304 0005 0000 4037 2000 0010, z dopiskiem: „pomoc po pożarze”.

Już dzisiaj wszystkim Ofiarodawcom składamy serdeczne "Bóg zapłać" za okazaną pomoc. O przebiegu prac porządkowych i zabezpieczających będziemy informować na bieżąco.

fot. Radosław Konczyński
Aktualności
DRODZY PARAFIANIE, MILI GOŚCIE!
Niedziela Miłosierdzia Bożego kończy okres oktawy Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Tegoroczne Triduum Paschalne i Święta Wielkanocne były dla nas szczególnym duchowym wyzwaniem. W gronie najbliższych osób, bez tradycyjnych spotkań rodzinnych, odwiedzin, podróży, mogliśmy bliżej zetknąć się z tajemnicą Zmartwychwstania oraz zwycięstwa życia nad śmiercią. Szerząca się pandemia koronawirusa jeszcze lepiej ukazała siłę Jezusa Chrystusa Zmartwychwstałego, który jest zwycięzcą śmierci, piekła i szatana.

W Niedzielę Miłosierdzia Bożego nasze prośby i intencje, zwłaszcza te związane z ustaniem pandemii kierujmy do Jezusa Miłosiernego oraz świętej siostry Faustyny Kowalskiej. Dziś przed każdą Mszą świętą będziemy odmawiać dziesiątek Koronki do Bożego Miłosierdzia. Dzisiaj o godz. 15:00 w naszym kościele parafialnym będziemy odmawiać Koronkę do Bożego Miłosierdzia – w intencji ustania pandemii koronawirusa – do czego zachęca Konferencja Episkopatu Polski.
W minionym tygodniu rząd ogłosił program przywracana normalnego funkcjonowania aktywności społecznych w stanie epidemii koronawirusa.
Od czwartku 16 kwietnia 2020 r. w miejscach publicznych – a więc również w kościołach! - mamy obowiązek zakrywania ust i nosa (maseczkami, chustami, apaszkami).
Od poniedziałku, 20 kwietnia 2020 r. zniesione zostaje obostrzenie dotyczące możliwości przebywania podczas nabożeństw do 5 osób. Od jutra limit osób, które będą mogły jednocześnie przebywać w kościele wynosi 1 osobę na 15 m2 świątyni. Nasza kolegiata w miejscu przebywania wiernych ma powierzchnię użytkową 750 m2. Oznacza to, że podczas nabożeństw może przebywać do 50 osób. Szczegółowe wytyczne w tym zakresie poda ks. proboszcz. Na grafice przedstawiliśmy najważniejsze informacje dotyczące zachowania w kościołach podczas nabożeństw.

Apel o wsparcie finansowe naszej parafii
Drodzy Parafianie, w tych niełatwych czasach, proszę Was o pomoc w materialnym utrzymaniu naszej parafii. Składamy serdeczne i z serca płynące „Bóg zapłać” tym Parafianom, którzy na konto parafialne przekazali ofiary na utrzymanie parafii. Proszę wszystkich, aby na miarę swoich możliwości pomogli w ten sposób utrzymać funkcjonowanie parafii. Nasze Konto: Parafia p.w. św. Mateusza Apostoła w Nowym Stawie 02 8304 0005 0000 4037 2000 0010.

Prosimy o bieżące śledzenie naszej strony parafialnej oraz profilu parafii na facebooku. Na bieżąco publikujemy tam aktualne informacje dotyczące funkcjonowania naszej parafii w okresie pandemii koronawirusa.
Dodano 19 Apr 2020 przez Redaktor
Powered by CuteNews


Kancelaria parafialna


Poniedziałek

800 - 1000

Wtorek i czwartek

1600 - 1700

Środa i piątek

800 - 1000
1600 - 1700

Msze święte


Dni powszednie:

630, 1800

Niedziele i święta:

700, 800, 1000, 1130, 1300, 1800

Liturgia dnia


Kontakt


82-230 Nowy Staw
Plac Kardynała Wyszyńskiego 1
55 271 51 68
www.kolegiatans.pl