// // 
× Strona główna Ogłoszenia Intencje Grupy duszpasterskie Msze św. i Nabożenstwa Galeria Dekanat Nowy Staw Kapituła Kolegiacka Polecane strony

Serdecznie witamy na stronie parafii pw. św. Mateusza Apostoła w Nowym Stawie!

PROŚBA O POMOC - ZBIÓRKA OFIAR NA ZABEZPIECZENIE I ODBUDOWĘ DOMU PARAFIALNEGOplebania

Przed nami ogrom prac związanych ze wstępnym zabezpieczeniem budynku domu parafialnego oraz jego zabezpieczeniem po pożarze (w tym rozbiórką zniszczonej kondygnacji). Wskutek tego tragicznego zdarzenia doszło do bardzo poważnych uszkodzeń budynku, który w znacznym zakresie na długo będzie wyłączony z użytkowania.

Prace te wymagają od nas dużej wytrwałości i niestety, poniesienia kolejnych, znacznych kosztów finansowych. Procedura likwidacji szkody może jeszcze potrwać. Dlatego też uruchomiliśmy możliwość przekazywania darowizn na ten cel.

Ofiary można składać na konto parafii św. Mateusza Apostoła w Nowym Stawie, 02 8304 0005 0000 4037 2000 0010, z dopiskiem: „pomoc po pożarze”.

Już dzisiaj wszystkim Ofiarodawcom składamy serdeczne "Bóg zapłać" za okazaną pomoc. O przebiegu prac porządkowych i zabezpieczających będziemy informować na bieżąco.

fot. Radosław Konczyński
Aktualności
DRODZY PARAFIANIE, MILI GOŚCIE!
W miniony piątek rozpoczął się miesiąc poświęcony tradycyjnemu, szczególnemu nabożeństwu ku czci Najświętszej Maryi Panny. Zachęcamy do udziału w codziennych nabożeństwach majowych. Zapraszamy na do modlitwy w litanii loretańskiej sprawowanej przez cały maj w Kolegiacie Żuławskiej o godz. 17:30. W związku z trwającym nadal stanem epidemii koronawirusa, w tym roku jesteśmy zmuszeni zrezygnować z tradycyjnych nabożeństw majowych w poszczególnych miejscowościach naszej parafii. Msza święta sprawowana od 1946 roku przy krzyżu w Dębinie, w tym roku zostanie odprawiona w sobotę, 9 maja o godz. 15:00. Wraz z mieszkańcami Dębiny będziemy modlić się o błogosławieństwo Boże dla wszystkich mieszkańców tej miejscowości, o ustanie pandemii oraz łaskę nieba dla zmarłych.

W miniony piątek Kościół w Polsce i na świecie poświęcał swoje modlitwy w intencji ludzi pracy. 1 maja, w liturgiczne święto św. Józefa Robotnika, pamięcią modlitewną otaczaliśmy wszystkich pracowników, którzy właśnie teraz muszą mierzyć się z ochroną miejsc zatrudnienia, w związku z kryzysem gospodarczym wywołanym pandemią koronawirusa.

Wczoraj, po raz kolejny obchodziliśmy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Na znak umiłowania i przywiązania do biało-czerwonych barw, ulice polskich miast i wsi, domostwa i podwórka przyozdobiły flagi państwowe. W kolejnych latach nie zapominajmy o wyrażeniu szacunku do barw narodowych, wieszajmy flagi z okazji każdego święta państwowego.

Z uwagi na to, że tegoroczna Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski zbiega się z obchodem IV niedzieli wielkanocnej, na prośbę Konferencji Episkopatu Polski, Kongregacja ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów Stolicy Apostolskiej pozwoliła, aby Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w 2020 roku była obchodzona w sobotę, 2 maja.

W niedzielę 3 maja abp Stanisław Gądecki będzie przewodniczył uroczystościom na Jasnej Górze, podczas których zawierzy naszą ojczyznę Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Matce Bożej Królowej Polski. Akt zawierzenia będzie transmitowany przez TVP3 i TV Trwam. W Akcie Zawierzenia czytamy m.in.: „Wraz z Maryją, Bogurodzicą Dziewicą, Królową Polski i Świętymi Patronami, błagamy o ratunek dla naszej Ojczyzny w jej dzisiejszym trudnym doświadczeniu. (…) Dzisiaj zawierzamy Tobie naszą Ojczyznę i Naród, wszystkich Polaków żyjących w Ojczyźnie i na obczyźnie. Tobie zawierzamy całe nasze życie, wszystkie nasze radości i cierpienia, wszystko czym jesteśmy i co posiadamy, całą naszą przeszłość, teraźniejszość i przyszłość”. Dzisiaj także przypada 229. rocznica uchwalenia Konstytucji 3. Maja. Powszechnie przyjmuje się, że Konstytucja 3 maja była pierwszą w Europie i drugą na świecie (po konstytucji amerykańskiej z 1787 r.) nowoczesną, spisaną konstytucją.

Trwa stan epidemii koronawirusa. Przypominamy, że od 16.04.2020 r. w miejscach publicznych, a więc również w kościołach, obowiązuje nakaz zasłaniania nosa i ust. Jak już wskazywaliśmy, od poniedziałku 20.04.2020 r. we wszystkich Mszach świętych i nabożeństwach w Kolegiacie Żuławskiej może uczestniczyć do 70 osób (zgodnie z przelicznikiem – 1 osoba na 15 metrów kwadratowych powierzchni świątyni).

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy zdrowia, obfitych łask Bożych oraz opieki Matki Bożej Królowej Polski. W naszych modlitwach nie zapominajmy o personelu medycznym nie ustającym w walce z pandemią koronawirusa oraz strażakach, którzy jutro obchodzą święto swojego patrona św. Floriana. Niech za wstawiennictwem świętego nadal działają Bogu na chwałę – ludziom na ratunek.
Dodano 03 May 2020 przez Redaktor
Powered by CuteNews


Kancelaria parafialna


Poniedziałek

800 - 1000

Wtorek i czwartek

1600 - 1700

Środa i piątek

800 - 1000
1600 - 1700

Msze święte


Dni powszednie:

630, 1800

Niedziele i święta:

700, 800, 1000, 1130, 1300, 1800

Liturgia dnia


Kontakt


82-230 Nowy Staw
Plac Kardynała Wyszyńskiego 1
55 271 51 68
www.kolegiatans.pl