// // 
× Strona główna Ogłoszenia Intencje Grupy duszpasterskie Msze św. i Nabożenstwa Galeria Dekanat Nowy Staw Kapituła Kolegiacka Polecane strony

Serdecznie witamy na stronie parafii pw. św. Mateusza Apostoła w Nowym Stawie!

PROŚBA O POMOC - ZBIÓRKA OFIAR NA ZABEZPIECZENIE I ODBUDOWĘ DOMU PARAFIALNEGOplebania

Przed nami ogrom prac związanych ze wstępnym zabezpieczeniem budynku domu parafialnego oraz jego zabezpieczeniem po pożarze (w tym rozbiórką zniszczonej kondygnacji). Wskutek tego tragicznego zdarzenia doszło do bardzo poważnych uszkodzeń budynku, który w znacznym zakresie na długo będzie wyłączony z użytkowania.

Prace te wymagają od nas dużej wytrwałości i niestety, poniesienia kolejnych, znacznych kosztów finansowych. Procedura likwidacji szkody może jeszcze potrwać. Dlatego też uruchomiliśmy możliwość przekazywania darowizn na ten cel.

Ofiary można składać na konto parafii św. Mateusza Apostoła w Nowym Stawie, 02 8304 0005 0000 4037 2000 0010, z dopiskiem: „pomoc po pożarze”.

Już dzisiaj wszystkim Ofiarodawcom składamy serdeczne "Bóg zapłać" za okazaną pomoc. O przebiegu prac porządkowych i zabezpieczających będziemy informować na bieżąco.

fot. Radosław Konczyński
Aktualności
DRODZY PARAFIANIE, MILI GOŚCIE!
Trwa miesiąc poświęcony tradycyjnemu, szczególnemu nabożeństwu ku czci Najświętszej Maryi Panny. Zachęcamy do udziału w codziennych nabożeństwach majowych, które odprawiane są codziennie w o godz. 17:30 w naszym kościele parafialnym. Niestety, ze względu na pandemię koronawirusa w tym roku jesteśmy zmuszeni zrezygnować z nabożeństw majowych przy krzyżach i kapliczkach w miejscowościach naszej parafii. Zachęcamy, aby w naszych rodzinach albo indywidualnie kultywować te piękne nabożeństwo ku czci Maryi Panny.

W miniony piątek, niestety w cieniu pandemii, świat obchodził 75. rocznicę zakończenia II wojny światowej. Jak co roku, od 1946 roku mieszkańcy Dębiny modlili się podczas Mszy świętej sprawowanej w ich intencji, intencji ich rodzin, o zdrowie, błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej w niełatwym czasie epidemii. Dokładnie 75 lat temu mieszkańcy Dębiny - tak doświadczeni przez historię - trudy działań wojennych, pogromów na Wołyniu i repatriację, w dziękczynieniu postawili krzyż na Żuławach, w swojej nowej małej Ojczyźnie. Rodzice i dziadkowie mieszkańców Dębiny musieli pozostawić swoje dotychczasowe zajęcia, gospodarstwa rolne, kościoły, cmentarze i przybyli tutaj, na Żuławy, gdzie odnaleźli swoją nową małą Ojczyznę. Nieprzerwanie od dekad, każdego 9 maja spotykają się na wspólnej Mszy świętej - sprawowanej w intencji żyjących i zmarłych mieszkańców tej miejscowości. W tym roku uroczystości przybrały inny charakter. Msza święta – chyba po raz pierwszy w historii nie odbyła się przy krzyżu w Dębinie, lecz w kościele kolegiackim. Eucharystię połączoną z nabożeństwem majowym sprawowano wczoraj o godz. 15:00.

Jak zapewne większość z nas wie, w czasie pandemii koronawirusa podczas Mszy świętych i nabożeństw w Kolegiacie Żuławskiej może przebywać jednocześnie do 70 osób. Wszyscy obecni, poza kapłanami prowadzącymi nabożeństwa, muszą mieć zakryte usta i nos. Zalecamy korzystanie z rękawiczek oraz utrzymywanie bezpiecznej odległości w czasie poruszania się w kościele oraz przy zajmowaniu miejsc w ławkach. Przy wejściach do kościoła ustawiono punkty dezynfekcyjne, z których należy korzystać – przed i po Mszy świętej lub nabożeństwie.

Podążając jednak za apelem Konferencji Episkopatu Polski, w miarę możliwości wracajmy do kościołów, z zachowaniem niezbędnych środków ostrożności i zarządzeń władz – wróćmy do czynnego uczestnictwa w życiu Kościoła. Zapoznajmy się też z kolejnymi wskazaniami biskupa elbląskiego na maj 2020 roku, które publikujemy poniżej:
Dodano 10 May 2020 przez Redaktor
Powered by CuteNews


Kancelaria parafialna


Poniedziałek

800 - 1000

Wtorek i czwartek

1600 - 1700

Środa i piątek

800 - 1000
1600 - 1700

Msze święte


Dni powszednie:

630, 1800

Niedziele i święta:

700, 800, 1000, 1130, 1300, 1800

Liturgia dnia


Kontakt


82-230 Nowy Staw
Plac Kardynała Wyszyńskiego 1
55 271 51 68
www.kolegiatans.pl