// // 
× Strona główna Ogłoszenia Intencje Grupy duszpasterskie Msze św. i Nabożenstwa Galeria Dekanat Nowy Staw Kapituła Kolegiacka Polecane strony

Serdecznie witamy na stronie parafii pw. św. Mateusza Apostoła w Nowym Stawie!

PROŚBA O POMOC - ZBIÓRKA OFIAR NA ZABEZPIECZENIE I ODBUDOWĘ DOMU PARAFIALNEGOplebania

Przed nami ogrom prac związanych ze wstępnym zabezpieczeniem budynku domu parafialnego oraz jego zabezpieczeniem po pożarze (w tym rozbiórką zniszczonej kondygnacji). Wskutek tego tragicznego zdarzenia doszło do bardzo poważnych uszkodzeń budynku, który w znacznym zakresie na długo będzie wyłączony z użytkowania.

Prace te wymagają od nas dużej wytrwałości i niestety, poniesienia kolejnych, znacznych kosztów finansowych. Procedura likwidacji szkody może jeszcze potrwać. Dlatego też uruchomiliśmy możliwość przekazywania darowizn na ten cel.

Ofiary można składać na konto parafii św. Mateusza Apostoła w Nowym Stawie, 02 8304 0005 0000 4037 2000 0010, z dopiskiem: „pomoc po pożarze”.

Już dzisiaj wszystkim Ofiarodawcom składamy serdeczne "Bóg zapłać" za okazaną pomoc. O przebiegu prac porządkowych i zabezpieczających będziemy informować na bieżąco.

fot. Radosław Konczyński
Aktualności
DRODZY PARAFIANIE, MILI GOŚCIE!
40 dni po Zmartwychwstaniu Chrystusa w Kościele obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Tym samym wyznajemy wiarę, że Jezus Chrystus po swojej męce, która przyniosła światu odkupienie, zasiada po prawicy Boga Ojca, jednocześnie wynosząc naturę człowieka do godności nieba. W tym dniu z wystroju kościołów usuwa się symboliczną figurę Chrystusa zmartwychwstałego. Dawniej w niektórych częściach Polski, dopełniano tradycji "topienia diabła". Kukła zrobiona ze słomy i szmat była okładana kijami i rózgami, a potem ku uciesze wszystkich topiona w wodach najbliższej rzeki.

Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych, które odprawiane są codziennie w o godz. 17:30 w naszym kościele parafialnym. Niestety, ze względu na pandemię koronawirusa w tym roku jesteśmy zmuszeni zrezygnować z nabożeństw majowych przy krzyżach i kapliczkach w miejscowościach naszej parafii. Zachęcamy, aby w naszych rodzinach albo indywidualnie kultywować te piękne nabożeństwo ku czci Maryi Panny.

Pamiętajmy, że na terenie całego kraju nadal obowiązuje stan epidemii wirusa SARS CoV-2. Pomimo sprzyjającej pogody, a przede wszystkim stopniowego znoszenia obostrzeń, koronawirus stanowi nadal poważne zagrożenie. Dość wspomnieć, że w ubiegłym tygodniu infekcję zdiagnozowano o u kolejnego mieszkańca powiatu malborskiego. Dbajmy o swoje bezpieczeństwo, przebywając zwłaszcza w miejscach publicznych. Od ubiegłego tygodnia w każdym nabożeństwie i Mszy świętej może uczestniczyć do 105 osób (1 osoba na 10 m2 powierzchni kościoła). 22 maja biskup elbląski ks. dr Jacek Jezierski, mając na uwadze zmianę natężenia pandemii, opublikował nowe wytyczne dotyczące uczestnictwa w liturgii. Tekst wytycznych publikujemy poniżej. Biskup ordynariusz porusza m.in. temat zbliżającej się uroczystości Bożego Ciała, którą w tym roku będziemy obchodzić 11 czerwca. Niestety po raz pierwszy – przynajmniej od 1945 roku – w tym roku nie wyruszymy w tradycyjnej procesji ulicami naszego miasta. Prosimy o zrozumienie tej niełatwej dla nikogo sytuacji. Miejmy nadzieję, że będzie to ostatnie takie Boże Ciało. Jednocześnie podkreślamy, że biskup elbląski uchylił dyspensę od osobistego uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej – poza precyzyjnie określonymi przypadkami.

Zachęcamy do odwiedzin specjalnego serwisu internetowego Telewizji Polskiej uruchomionego w związku z 100. rocznicą urodzin papieża Jana Pawła II. Pod adresem jp2.tvp.pl można poznać bliżej postać i nauczanie Ojca Świętego, a także materiały filmowe z wszystkich pielgrzymek do Ojczyzny. Strona jest naprawdę godna polecenia.

W poniedziałek, 18 maja 2020 roku, diakoni Daniel Kurowski, Michał Semeniuk oraz Damian Winiarz, obronili swoje prace dyplomowe, tym samym uzyskując tytuł magistra. Serdecznie gratulujemy! W przyszły poniedziałek nasi diakoni rozpoczynają rekolekcje poprzedzające uroczystość przyjęcia święceń prezbiteratu, które odbędą się w Katedrze Elbląskiej w sobotę 30 maja. Prosimy o modlitwę.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy zdrowia, błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Najświętszej na rozpoczynający się, ostatni majowy tydzień.
Dodano 24 May 2020 przez Redaktor
Powered by CuteNews


Kancelaria parafialna


Poniedziałek

800 - 1000

Wtorek i czwartek

1600 - 1700

Środa i piątek

800 - 1000
1600 - 1700

Msze święte


Dni powszednie:

630, 1800

Niedziele i święta:

700, 800, 1000, 1130, 1300, 1800

Liturgia dnia


Kontakt


82-230 Nowy Staw
Plac Kardynała Wyszyńskiego 1
55 271 51 68
www.kolegiatans.pl