// // 
× Strona główna Ogłoszenia Intencje Grupy duszpasterskie Msze św. i Nabożenstwa Galeria Dekanat Nowy Staw Kapituła Kolegiacka Polecane strony

Serdecznie witamy na stronie parafii pw. św. Mateusza Apostoła w Nowym Stawie!

PROŚBA O POMOC - ZBIÓRKA OFIAR NA ZABEZPIECZENIE I ODBUDOWĘ DOMU PARAFIALNEGOplebania

Przed nami ogrom prac związanych ze wstępnym zabezpieczeniem budynku domu parafialnego oraz jego zabezpieczeniem po pożarze (w tym rozbiórką zniszczonej kondygnacji). Wskutek tego tragicznego zdarzenia doszło do bardzo poważnych uszkodzeń budynku, który w znacznym zakresie na długo będzie wyłączony z użytkowania.

Prace te wymagają od nas dużej wytrwałości i niestety, poniesienia kolejnych, znacznych kosztów finansowych. Procedura likwidacji szkody może jeszcze potrwać. Dlatego też uruchomiliśmy możliwość przekazywania darowizn na ten cel.

Ofiary można składać na konto parafii św. Mateusza Apostoła w Nowym Stawie, 02 8304 0005 0000 4037 2000 0010, z dopiskiem: „pomoc po pożarze”.

Już dzisiaj wszystkim Ofiarodawcom składamy serdeczne "Bóg zapłać" za okazaną pomoc. O przebiegu prac porządkowych i zabezpieczających będziemy informować na bieżąco.

fot. Radosław Konczyński
Aktualności
DRODZY PARAFIANIE, MILI GOŚCIE!
Miniony tydzień obfitował w ważne wydarzenia w życiu naszej społeczności parafialnej. W ubiegłą niedzielę, dzieci uczęszczające do III klasy szkoły podstawowej po raz pierwszy w pełni uczestniczyły w Eucharystii, przyjmując Komunię świętą. W niedzielę, 18 czerwca o godz. 11:30 wraz z uczniami klasy czwartej przeżywaliśmy rocznicę Komunii świętej.

W czwartek przeżywaliśmy Uroczystość Bożego Ciała. Po Mszy św. o godz. 10:00 wyruszyliśmy z Najświętszym Sakramentem w procesji ulicami naszego miasta. Tegoroczna uroczystość miała nieco inny przebieg. Po raz pierwszy, w związku z rozpoczętą budową obwodnicy Nowego Stawu, wyruszyliśmy z Kolegiaty Żuławskiej przez Rynek Kościuszki, ul. Jana Pawła II, ul. Gdańską, ul. Wita Stwosza, Rynek Pułaskiego do kościoła parafialnego. Piękne ołtarze wykonali mieszkańcy, grupy duszpasterskie, wspólnoty, strażacy, uczniowie. Pierwszy ołtarz zlokalizowano u zbiegu ulic Gdańskiej i Jana Pawła II, drugi na skrzyżowaniu ulicy Gdańskiej i Wita Stwosza, trzeci na ul. Wita Stwosza 27c, zaś ostatni na Rynku Kościuszki. Procesję uświetnił chór parafialny oraz orkiestra nowostawskiej OSP. Wszystkim osobom zaangażowanym w uświetnienie tej uroczystości – a w szczególności dzieciom i ich rodzicom składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

Po Bożym Ciele, do najbliższego czwartku włącznie, po Mszy św. wieczornej, odbywać się będzie procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła. Bardzo proszę, aby osoby, które niosą sprzęt procesyjny, niosły chorągwie i wszystkie feretrony w czasie tych procesji. Uczestniczą w tej procesji także dzieci pierwszokomunijne oraz biel parafialna. Po Bożym Ciele, przychodzimy więc do kościoła na godz. 18.00, potem w czasie procesji odbędzie się nabożeństwo czerwcowe. Na zakończenie oktawy, dzieci uczestniczące w procesji, zostaną obdarowane tradycyjnie cukierkami.

W najbliższy piątek rozpoczynają się wakacje. Niech dzieci i młodzież zainauguruje czas letniego wypoczynku z Bogiem. Wszystkich uczniów, nauczycieli, wychowawców i rodziców zapraszamy na Mszę świętą w piątek, 23 czerwca o godz. 8:00.

Informujemy, że po krótkiej przerwie, działanie wznowiła strona internetowa naszej parafii, na której – oraz profilu na facebooku – można uzyskać bieżące informacje o wydarzeniach we wspólnocie.
Wszystkim gościom i parafianom życzymy dobrej, błogosławionej niedzieli – w przededniu zakończenia roku katechetycznego i szkolnego 2016/2017.
Dodano 18 Jun 2017 przez Redaktor
Powered by CuteNews


Kancelaria parafialna


Poniedziałek

800 - 1000

Wtorek i czwartek

1600 - 1700

Środa i piątek

800 - 1000
1600 - 1700

Msze święte


Dni powszednie:

630, 1800

Niedziele i święta:

700, 800, 1000, 1130, 1300, 1800

Liturgia dnia


Kontakt


82-230 Nowy Staw
Plac Kardynała Wyszyńskiego 1
55 271 51 68
www.kolegiatans.pl