// // 
× Strona główna Ogłoszenia Intencje Grupy duszpasterskie Msze św. i Nabożenstwa Galeria Dekanat Nowy Staw Kapituła Kolegiacka Polecane strony

Serdecznie witamy na stronie parafii pw. św. Mateusza Apostoła w Nowym Stawie!

PROŚBA O POMOC - ZBIÓRKA OFIAR NA ZABEZPIECZENIE I ODBUDOWĘ DOMU PARAFIALNEGOplebania

Przed nami ogrom prac związanych ze wstępnym zabezpieczeniem budynku domu parafialnego oraz jego zabezpieczeniem po pożarze (w tym rozbiórką zniszczonej kondygnacji). Wskutek tego tragicznego zdarzenia doszło do bardzo poważnych uszkodzeń budynku, który w znacznym zakresie na długo będzie wyłączony z użytkowania.

Prace te wymagają od nas dużej wytrwałości i niestety, poniesienia kolejnych, znacznych kosztów finansowych. Procedura likwidacji szkody może jeszcze potrwać. Dlatego też uruchomiliśmy możliwość przekazywania darowizn na ten cel.

Ofiary można składać na konto parafii św. Mateusza Apostoła w Nowym Stawie, 02 8304 0005 0000 4037 2000 0010, z dopiskiem: „pomoc po pożarze”.

Już dzisiaj wszystkim Ofiarodawcom składamy serdeczne "Bóg zapłać" za okazaną pomoc. O przebiegu prac porządkowych i zabezpieczających będziemy informować na bieżąco.

fot. Radosław Konczyński
Aktualności
DRODZY PARAFIANIE, MILI GOŚCIE!
Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego rozpoczęła Okres Wielkanocny w roku liturgicznym. Potrwa on do Uroczystości Zesłania Ducha Świętego, która w tym roku przypada w niedzielę, 28 maja. Dzisiaj, po raz 23. Kościół obchodzi Niedzielę Miłosierdzia Bożego – święto ustanowione przez papieża Jana Pawła II w 2000 roku, będące szczególnym nabożeństwem do Jezusa Miłosiernego. Kult Jezusa Miłosiernego zapoczątkowała św. siostra Faustyna Kowalska. Dzisiaj przed każdą Mszą świętą będziemy trwać w modlitwie – odmawiać dziesiątek koronki do Bożego Miłosierdzia.

Za nami Wielki Tydzień i liturgia Triduum Paschalnego, która – jak co roku – zgromadziła wielu parafian i gości odwiedzających nasze miejscowości podczas Świąt Wielkanocnych. W tygodniku parafialnym i profilu parafii na portalu facebook prezentujemy fotograficzną relację z całego Wielkiego Tygodnia, który rozpoczęła tradycyjna procesja w Niedzielę Palmową. W Wielką Środę uczestniczyliśmy w Drodze Krzyżowej ulicami Nowego Stawu, w Wielki Czwartek modliliśmy się podczas Mszy świętej Wieczerzy Pańskiej i czuwaliśmy przy Jezusie w Ciemnicy. W Wielki Piątek adorowaliśmy Krzyż i Najświętszy Sakrament w Grobie, a w Wielką Sobotę zgromadziliśmy się w Kościele podczas obrzędu poświęcenia pokarmów i podczas liturgii Wigilii Paschalnej. Radosne Alleluja wybrzmiało podczas uroczystej procesji rezurekcyjnej w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 6:00. Fotografie wykonał Pan Tomasz Witkowski i Pan Jacek Skrobisz z malborskiego Portalu na Plus.
Dodano 16 Apr 2023 przez Redaktor
Powered by CuteNews


Kancelaria parafialna


Poniedziałek

800 - 1000

Wtorek i czwartek

1600 - 1700

Środa i piątek

800 - 1000
1600 - 1700

Msze święte


Dni powszednie:

630, 1800

Niedziele i święta:

700, 800, 1000, 1130, 1300, 1800

Liturgia dnia


Kontakt


82-230 Nowy Staw
Plac Kardynała Wyszyńskiego 1
55 271 51 68
www.kolegiatans.pl