// // 
× Strona główna Ogłoszenia Intencje Grupy duszpasterskie Msze św. i Nabożenstwa Galeria Dekanat Nowy Staw Kapituła Kolegiacka Polecane strony

Serdecznie witamy na stronie parafii pw. św. Mateusza Apostoła w Nowym Stawie!

PROŚBA O POMOC - ZBIÓRKA OFIAR NA ZABEZPIECZENIE I ODBUDOWĘ DOMU PARAFIALNEGOplebania

Przed nami ogrom prac związanych ze wstępnym zabezpieczeniem budynku domu parafialnego oraz jego zabezpieczeniem po pożarze (w tym rozbiórką zniszczonej kondygnacji). Wskutek tego tragicznego zdarzenia doszło do bardzo poważnych uszkodzeń budynku, który w znacznym zakresie na długo będzie wyłączony z użytkowania.

Prace te wymagają od nas dużej wytrwałości i niestety, poniesienia kolejnych, znacznych kosztów finansowych. Procedura likwidacji szkody może jeszcze potrwać. Dlatego też uruchomiliśmy możliwość przekazywania darowizn na ten cel.

Ofiary można składać na konto parafii św. Mateusza Apostoła w Nowym Stawie, 02 8304 0005 0000 4037 2000 0010, z dopiskiem: „pomoc po pożarze”.

Już dzisiaj wszystkim Ofiarodawcom składamy serdeczne "Bóg zapłać" za okazaną pomoc. O przebiegu prac porządkowych i zabezpieczających będziemy informować na bieżąco.

fot. Radosław Konczyński
Aktualności
DRODZY PARAFIANIE, MILI GOŚCIE!
Trwa maj – miesiąc szczególnie poświęcony nabożeństwu ku czci Najświętszej Maryi Panny. Wszystkich Parafian i Gości zachęcamy do wspólnej modlitwy w Litanii Loretańskiej. Nabożeństwa majowe sprawowane są codziennie w Kolegiacie Żuławskiej o godz. 17:30. Jak co roku nabożeństwa majowe będą odprawiane również we wszystkich miejscowościach naszej parafii. W minioną niedzielę mieszkańcy Trepnów spotkali się na wspólnej modlitwie przy krzyżu. 9 maja w Dębinie sprawowana była Msza święta w intencji mieszkańców tej miejscowości, w 78. rocznicę przybycia ich przodków z Wołynia na Żuławy oraz ustanowienia w 1946 roku krzyża. Dzisiaj, o 16:00 nabożeństwo majowe będzie sprawowane w Tralewie i Mirowie (0 godz. 16:00). Za tydzień do wspólnej modlitwy zachęcamy mieszkańców Kącika i Lasek, a 28 maja – mieszkańców Chlebówki. Na zdjęciu: mieszkańcy Mirowa po zakończonym nabożeństwie majowym w 2022 roku.

W nadchodzącym tygodniu naszą wspólnotę parafialną czeka ważne wydarzenie. W czwartek 18 maja młodzież naszej parafii, przystąpi do sakramentu bierzmowania. Szafarzem sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej będzie biskup pomocniczy diecezji elbląskiej ks. dr Wojciech Skibicki. Do udziału w tej uroczystości zapraszamy w czwartek 18 maja 0 godz. 18:00.

Wczoraj po raz pierwszy w tym roku modliliśmy się w nabożeństwie fatimskim. 13 maja przypadało liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Fatimskiej – w 106. rocznicę objawień fatimskich. Po Mszy świętej wieczornej wyruszyliśmy w procesji z figurą Matki Bożej Fatimskiej, która zakończyła się kazaniem przy grocie oraz odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego. Wczoraj przypadała również 42. rocznica zamachu na papieża Jana II, do którego doszło na Placu Świętego Piotra w Watykanie.

W nadchodzącym tygodniu wszystkim Parafianom i Gościom składamy serdeczne życzenia – zdrowia i błogosławieństwa Bożego. Szczególną modlitewną pamięcią obejmujemy wszystkich Andrzejów, którzy 16 maja obchodzą uroczystość swojego patrona – św. Andrzeja Boboli, patrona Polski. Nie zapominamy również o maturzystach – wypraszając dla nich łaski i dary Ducha Świętego oraz młodzieży, która już w czwartek przyjmie sakrament dojrzałości chrześcijańskiej.
Dodano 14 May 2023 przez Redaktor
Powered by CuteNews


Kancelaria parafialna


Poniedziałek

800 - 1000

Wtorek i czwartek

1600 - 1700

Środa i piątek

800 - 1000
1600 - 1700

Msze święte


Dni powszednie:

630, 1800

Niedziele i święta:

700, 800, 1000, 1130, 1300, 1800

Liturgia dnia


Kontakt


82-230 Nowy Staw
Plac Kardynała Wyszyńskiego 1
55 271 51 68
www.kolegiatans.pl