// // 
× Strona główna Ogłoszenia Intencje Grupy duszpasterskie Msze św. i Nabożenstwa Galeria Dekanat Nowy Staw Kapituła Kolegiacka Polecane strony

Serdecznie witamy na stronie parafii pw. św. Mateusza Apostoła w Nowym Stawie!

PROŚBA O POMOC - ZBIÓRKA OFIAR NA ZABEZPIECZENIE I ODBUDOWĘ DOMU PARAFIALNEGOplebania

Przed nami ogrom prac związanych ze wstępnym zabezpieczeniem budynku domu parafialnego oraz jego zabezpieczeniem po pożarze (w tym rozbiórką zniszczonej kondygnacji). Wskutek tego tragicznego zdarzenia doszło do bardzo poważnych uszkodzeń budynku, który w znacznym zakresie na długo będzie wyłączony z użytkowania.

Prace te wymagają od nas dużej wytrwałości i niestety, poniesienia kolejnych, znacznych kosztów finansowych. Procedura likwidacji szkody może jeszcze potrwać. Dlatego też uruchomiliśmy możliwość przekazywania darowizn na ten cel.

Ofiary można składać na konto parafii św. Mateusza Apostoła w Nowym Stawie, 02 8304 0005 0000 4037 2000 0010, z dopiskiem: „pomoc po pożarze”.

Już dzisiaj wszystkim Ofiarodawcom składamy serdeczne "Bóg zapłać" za okazaną pomoc. O przebiegu prac porządkowych i zabezpieczających będziemy informować na bieżąco.

fot. Radosław Konczyński
Aktualności
DRODZY PARAFIANIE, MILI GOŚCIE!
Rozpoczął się wrzesień, już jutro w ławach szkolnych zasiądą uczniowie, którzy rozpoczną rok szkolny i katechetyczny 2023/2024. Podczas Mszy świętej o godz. 8:00, dzieci i młodzież, nauczyciele i wychowawcy będą wypraszać łask i darów Ducha Świętego na kolejne miesiące nauki i formacji katechetycznej.

W minioną niedzielę, podczas Mszy świętej o godz. 13:00 odbyła się gminna i parafialna uroczystość dożynkowa, podczas której rolnicy naszej wspólnoty parafialnej składali dziękczynienie za tegoroczne plony i zbiory. Niełatwe, ze względu na pogodę, żniwa dobiegły do szczęśliwego końca, a w ostatnią niedzielę sierpnia była okazja do podziękowań, za to, że w najbliższym roku nie zabraknie chleba na naszych stołach.

W minioną niedzielę, 27 sierpnia 2023 r. po Mszy świętej o godz. 18:00, Pan Hubert Trojanek dał koncert organowy na organach naszej Kolegiaty. Młody, osiemnastoletni artysta dał koncert muzyki Jana Sebastiana Bacha. Pan Hubert Trojanek jest uczniem Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia. Kształci się w zawodzie organisty. Mimo młodego wieku posiada 8-letnie doświadczenie w grze na organach, od 9 lat gra na fortepianie, a od 6 lat na flecie poprzecznym w Orkiestrze Dętej Gminy Dopiewo. Muzyka organowa jest jego życiową pasją. Od 3 lat publikuje swoje wykonania pieśni, improwizacje, transkrypcje i prezentacje organów na kanale YouTube. Pan Hubert Trojanek miał okazję grać na wspaniałych organach m.in. w katedrach i bazylikach w Poznaniu, Pelplinie, Krzeszowie, Koszalinie, Krakowie, na Jasnej Górze, Pradze i wielu innych unikalnych instrumentach.

W minioną sobotę, 26 sierpnia 2023 r. w Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej, po Mszy świętej wieczornej wyruszyliśmy w procesyjnej modlitwie wokół Kolegiaty Żuławskiej z Obrazem Matki Jasnogórskiej. Mimo niesprzyjającej pogody, licznie włączyliśmy się do wspólnej modlitwy, wypraszając łaski dla naszych rodzin i całej wspólnoty parafialnej.

Wszystkim Parafianom i Gościom na czas pracy i nauki – zwłaszcza w nowym roku szkolnym i katechetycznym życzymy wszelkich, obfitych łask Bożych, darów Ducha Świętego oraz opieki Matki Najświętszej. Informujemy, że po wakacyjnej przerwie wracamy do aktualizacji naszej parafialnej strony internetowej i profilu parafii na facebooku. Zachęcamy do przeglądania tych stron, zawierających bieżące informacje z życia naszej wspólnoty parafialnej.

Dodano 04 Sep 2023 przez Redaktor
Powered by CuteNews


Kancelaria parafialna


Poniedziałek

800 - 1000

Wtorek i czwartek

1600 - 1700

Środa i piątek

800 - 1000
1600 - 1700

Msze święte


Dni powszednie:

630, 1800

Niedziele i święta:

700, 800, 1000, 1130, 1300, 1800

Liturgia dnia


Kontakt


82-230 Nowy Staw
Plac Kardynała Wyszyńskiego 1
55 271 51 68
www.kolegiatans.pl