// // 
× Strona główna Ogłoszenia Intencje Grupy duszpasterskie Msze św. i Nabożenstwa Galeria Dekanat Nowy Staw Kapituła Kolegiacka Polecane strony

Serdecznie witamy na stronie parafii pw. św. Mateusza Apostoła w Nowym Stawie!

PROŚBA O POMOC - ZBIÓRKA OFIAR NA ZABEZPIECZENIE I ODBUDOWĘ DOMU PARAFIALNEGOplebania

Przed nami ogrom prac związanych ze wstępnym zabezpieczeniem budynku domu parafialnego oraz jego zabezpieczeniem po pożarze (w tym rozbiórką zniszczonej kondygnacji). Wskutek tego tragicznego zdarzenia doszło do bardzo poważnych uszkodzeń budynku, który w znacznym zakresie na długo będzie wyłączony z użytkowania.

Prace te wymagają od nas dużej wytrwałości i niestety, poniesienia kolejnych, znacznych kosztów finansowych. Procedura likwidacji szkody może jeszcze potrwać. Dlatego też uruchomiliśmy możliwość przekazywania darowizn na ten cel.

Ofiary można składać na konto parafii św. Mateusza Apostoła w Nowym Stawie, 02 8304 0005 0000 4037 2000 0010, z dopiskiem: „pomoc po pożarze”.

Już dzisiaj wszystkim Ofiarodawcom składamy serdeczne "Bóg zapłać" za okazaną pomoc. O przebiegu prac porządkowych i zabezpieczających będziemy informować na bieżąco.

fot. Radosław Konczyński
Aktualności
DRODZY PARAFIANIE, MILI GOŚCIE!
Już dzisiaj o godz. 10:00 na stadionie w podkarpackiej Markowej odbędzie się beatyfikacja rodziny Ulmów. Weźmie w niej udział ponad 32 tysięcy wiernych, prawie tysiąc kapłanów, 80 biskupów i kardynałów, gości z Polski i zagranicy. Uroczystej mszy świętej, która rozpocznie się o 10.00 będzie przewodniczył wysłannik papieski, prefekt dykasterii spraw kanonizacyjnych, kardynał Marcello Semeraro.

W 1944 roku dziewięcioosobowa rodzina Wiktorii i Józefa Ulmów została zamordowana przez Niemców za pomoc Żydom. Heroiczna postawa tej rodziny przez lata nie była eksponowana na kartach historii. Ulmowie to pierwsza polska rodzina, która zostania beatyfikowana. Bezprecednsowa jest decyzja o beatyfikacji nienarodzonego dziecka, bowiem w chwili męczeńskiej śmierci Wiktoria Ulma była w zaawansowanej ciąży. Błogosławionymi zostali ogłoszeni: Wiktoria i Józef Ulmowie oraz ich dzieci: Stanisława, Barbara, Władysław, Franciszek, Antoni, Maria oraz Dziecko Nienarodzone.

Za nami pierwszy tydzień nowego roku szkolnego i katechetycznego. Po wakacyjnej przerwie wracają do aktywności grupy modlitewne i duszpasterskie. Szczególnie zachęcamy chłopców do zasilania szeregów Liturgicznej Służby Ołtarza naszej parafii. W minionym tygodniu, w pierwszą sobotę miesiąca, swoje spotkanie mieli członkowie męskiej i żeńskiej róży Żywego Różańca.

Jak w minioną niedzielę zapowiedział ks. Proboszcz Jerzy Pawelczyk, dzisiaj podczas Mszy świętej o godz. 11:30 odbędzie się obrzęd poświęcenia zeszytów i przyborów szkolnych uczniów klas pierwszych szkoły podstawowej. Podczas Mszy świętej dla dzieci będziemy się modlili o łaskę Ducha Świętego i opiekę Matki Najświętszej nad najmłodszymi uczniami z naszej wspólnoty parafialnej.

Już za dwa tygodnie, w sobotę 23 września 2023 r. o godz. 11:00 będzie sprawowana Msza święta odpustowa ku czci św. Mateusza Apostoła. Święto patrona naszej parafii przypada liturgicznie na 21 września. Naszą tradycją jest jednak sprawowanie Mszy świętej odpustowej w sobotę, tak aby jak największa liczba parafian mogła w niej uczestniczyć. Tegorocznej sumie odpustowej przewodniczyć będzie ks. kanonik Andrzej Domoń, kanonik honorowy Kapituły Kolegiackiej Żuławskiej, penitencjarz tej Kapituły, od 1 sierpnia 2023 r. posługujący w naszej wspólnocie parafialnej.

Informujemy, że po wakacyjnej przerwie wznowiliśmy aktualizację parafialnej strony internetowej: www.kolegiatans.pl oraz profilu parafii na portalu facebook. Zachęcamy do odwiedzin!

Komunikat Kurii Diecezjalnej Elbląskiej

Rozpoczął się sezon grzewczy, a wraz z nim wzrosło ryzyko pojawienia się śmiertelnych przypadków zatruć tlenkiem węgla (czadem), z uwagi na niewłaściwe eksploatowanie urządzeń grzewczych. Każdego roku z powodu zatrucia tlenkiem węgla, ginie kilkadziesiąt osób. Przyczyną tych tragedii bywają często: niewiedza, zaniedbanie, a także wadliwa instalacja odprowadzania spalin. Istniejące przepisy prawa budowlanego, na właścicieli i zarządców obiektów budowlanych, nakładają obowiązek okresowej kontroli, co najmniej raz w roku, stanu technicznego instalacji gazowych oraz przewodów kominowych (dymowych, spalinowych i wentylacyjnych).
W trosce o własne bezpieczeństwo i bezpieczeństwo bliskich, warto rozważyć też zamontowanie w domu czujek dymu i gazu. Koszt zamontowania takich czujek jest niewspółmiernie niski do korzyści, jakie daje zastosowanie tego typu urządzeń, łącznie z uratowaniem najwyższej wartości, jaką jest nasze życie
Elbląg, dnia 6 września 2023 r. № 253 / KK / 2023.
Ks. Zdzisław Bieg, Kanclerz Kurii
Dodano 15 Sep 2023 przez Redaktor
Powered by CuteNews


Kancelaria parafialna


Poniedziałek

800 - 1000

Wtorek i czwartek

1600 - 1700

Środa i piątek

800 - 1000
1600 - 1700

Msze święte


Dni powszednie:

630, 1800

Niedziele i święta:

700, 800, 1000, 1130, 1300, 1800

Liturgia dnia


Kontakt


82-230 Nowy Staw
Plac Kardynała Wyszyńskiego 1
55 271 51 68
www.kolegiatans.pl