× Strona główna Ogłoszenia Intencje Grupy duszpasterskie Msze św. i Nabożenstwa Galeria Dekanat Nowy Staw Kapituła Kolegiacka Polecane strony

Serdecznie witamy na stronie parafii pw. św. Mateusza Apostoła w Nowym Stawie!

Ogłoszenia
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA III NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU 18 II 2018R.
1. Każdy katolik, powinien jak najowocniej przeżyć czas Wielkiego Postu. Służą temu, między innymi, nabożeństwa pokutne oraz rozważanie Męki Pańskiej. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dziś o godz. 15.00. Droga Krzyżowa dla wszystkich w piątek o godz. 17.15.
Rekolekcje wielkopostne rozpoczną się w naszej parafii w piątą niedzielę Wielkiego Postu czyli od 18 marca. Przeprowadzi je ks. Krzysztof Sękuła, proboszcz parafii pw. bł. Michała Kozala w Ryjewie. Już teraz podejmijmy postanowienie wzorowego uczestnictwa w tych obowiązkowych, przed Wielkanocą, dniach skupienia. Starajmy się nigdy nie zaniedbywać spowiedzi wielkanocnej.
2. W najbliższy czwartek 8 marca - obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kobiet. Wszystkim Paniom życzymy błogosławieństwa Bożego, radości i pokoju serca!
3. W sobotę, 10 marca o godz. 10.00, zostanie odprawiona Msza św. przez Ojców Dominikanów z Gdańska, z udziałem pielgrzymów z parafii św. Mikołaja z Gdańska, w czasie której nastąpi przekazanie naszej parafii zabytkowej figury św. Marii Magdaleny, która należy do znajdującej się w naszej kolegiacie Grupy Ukrzyżowania. Wszystkich parafian już dziś serdecznie zapraszam do bardzo licznego udziału w tym historycznym wydarzeniu.
4. Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego i ołtarzy.
5. Dziś o godz. 15.00 w Lichnowach, w Sali parafialnej, kolejne spotkanie w ramach dekanalnych nauk przedmałżeńskich. Wszyscy, którzy zamierzają w najbliższym czasie wstąpić w związek małżeński, powinni wziąć udział w tych spotkaniach
6. Samorząd Województwa Pomorskiego, przyznał dla naszej parafii 250 tysięcy złotych. Jest to największa dotacja dla naszej parafii, jaka otrzymaliśmy z Urzędu Marszałkowskiego od ponad 10 lat. Zdanie, jakie podjąłem na ten rok, wynosi ponad półtora miliona złotych. Starania o dalsze dotacje trwają. Dużej pomocy udzieli nam nasz Burmistrz Jerzy Szałach i Pan Poseł Tadeusz Cymański. Chodzi o skuteczne uzasadnienie celowości podejmowanych przez nas zadań i przekonanie różnych instytucji do tego, w jak tragicznym stanie jest nasza kolegiata, mimo intensywnych remontów trwających już ponad 10 lat. Wszyscy widzimy, że nieustanna i konieczna renowacja kolegiaty, nie podlega dyskusji. Jak najszybciej chcielibyśmy zamknąć remont kolegiaty od zewnątrz, bo sypie się ona znowu od wewnątrz. Dlatego zajmowanie miejsc z tyłu prawej bocznej nawy, zostaje ograniczone, ze względu na odpadające bryły tynku, co grozi niebezpieczeństwem dla wiernych. W związku z tym apeluję, aby nie zajmować miejsc w czasie nabożeństw, w miejscach niebezpiecznych.
Miejsca te są oznakowane specjalnymi taśmami. Uważam osobiście, że grozi nam zawalenie się stropu. Brak renowacji w tym zakresie, grozi w najbliższym czasie, zamknięciem kościoła i wyłączeniem go z użytku na rzecz sprawowania w nim jakichkolwiek nabożeństw. Dalsza renowacja będzie wymagała kolejnych milionów dotacji. Co wyniknie z naszych nadziei, okaże się w przyszłości. Jedno jest pewne. Gdyby nie renowacje, które miały miejsce w ostatnich dziesięciu latach, kościół nasz, nie byłby już do użytku.
7. Ofiary na remont kościoła można wpłacać na numer konta:
Parafia św. Mateusza Apostoła Nowy Staw
02 8304 0005 0000 4037 2000 0010

8. Gość Niedzielny i Gazetka Parafialna, do nabycia przy wyjściu z kościoła,

9. Wszystkim parafianom i gościom życzymy wiele zdrowia i łask Bożych.
Dodano 05 Mar 2018 przez Redaktor
Powered by CuteNews


Kancelaria parafialna


Poniedziałek

800 - 1000

Wtorek i czwartek

1600 - 1700

Środa i piątek

800 - 1000
1600 - 1700

Msze święte


Dni powszednie:

630, 1800

Niedziele i święta:

700, 800, 1000, 1130, 1300, 1800

Liturgia dnia


Kontakt


82-230 Nowy Staw
Plac Kardynała Wyszyńskiego 1
55 271 51 68
www.kolegiatans.pl