× Strona główna Ogłoszenia Intencje Grupy duszpasterskie Msze św. i Nabożenstwa Galeria Dekanat Nowy Staw Kapituła Kolegiacka Polecane strony

Serdecznie witamy na stronie parafii pw. św. Mateusza Apostoła w Nowym Stawie!

Ogłoszenia
DRODZY PARAFIANIE, MILI GOŚCIE!
W XII Niedzielę Zwykłą, u progu wyczekiwanych przez dzieci i młodzież wakacji, wspominamy ubiegłotygodniową uroczystość rocznicy Pierwszej Komunii Świętej. W minioną niedzielę ośmioro uczniów klas czwartych Szkoły Podstawowej modliło się podczas Eucharystii o godz. 11:30. Jest tradycją Kościoła, że rok po pierwszym pełnym uczestnictwie we Mszy świętej dzieci obchodzą rocznicę przyjęcia Jezusa do swojego serca. Serdecznie dziękujemy tym rodzicom, którzy tak pięknie przygotowali swoje pociechy do tej kameralnej, ale jakże ważnej dla naszej wspólnoty parafialnej uroczystości. Dzisiaj publikujemy kilka zdjęć z ubiegłotygodniowej Mszy świętej o godz. 11:30.
Dobiega końca rok szkolny i katechetyczny 2019/2020. We wrześniu nikt nie spodziewał się, że przyniesie on tyle zmian oraz będzie swoistym egzaminem dla nauczycieli, wychowawców, a przede wszystkim uczniów. Trudny czas pandemii niemal z tygodnia na tydzień wymusił zmianę w organizacji zajęć, przyzwyczajeń oraz nawyków szkolnych, nabieranych przez dzieci i młodzież. Z pewnością ostatnie miesiące były dla wszystkich niełatwe. Dlatego tym bardziej – uczniom, nauczycielom, pracownikom administracyjnym należy się czas wypoczynku. Dzieci i młodzież, rodziców i wychowawców zapraszamy do udziału w tradycyjnej Mszy świętej sprawowanej w intencji opieki i błogosławieństwa Bożego w okresie letnim oraz dziękczynnej za łaski i zdrowie w mijającym roku szkolnym. Msza święta na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego 2019/2020 będzie sprawowana w piątek, 26 czerwca o godz. 8:00. Zachęcamy do wspólnej modlitwy.
W miniony piątek, 19 czerwca uroczystością Najświętszego Serca Pana Jezusa zakończyliśmy oktawę Bożego Ciała. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim tym, którzy aktywnie włączyli się w upiększenie procesji w trakcie oktawy. Szczególne słowa podziękowania składamy dzieciom, które gorliwie posługiwały w sypaniu kwiatów oraz uczestniczyły w procesjach z Najświętszym Sakramentem.
Warto odnotować, iż z dniem 1 lipca 2020 r. nastąpi zmiana na stanowisku rektora Wyższego Seminarium Duchownego w Elblągu. Ks. kanonika dra Sławomira Małkowskiego, prepozyta Kapituły Kolegiackiej Żuławskiej w Nowym Stawie zastąpi ks. dr hab. Marek Karczewski, profesor Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Lipiec jest także tradycyjnym miesiącem zmian personalnych w parafiach naszej diecezji. W kolejnym numerze tygodnika parafialnego omówimy ten temat szerzej.
Przypominamy, że od 30 maja 2020 r. zniesiono obostrzenia związane z limitem osób przebywających w kościołach. Prosimy jednak o zachowanie zaleceń sanitarnych: utrzymywania dystansu oraz zakrywania nosa i ust.
Wszystkim Parafianom i miłym Gościom składamy życzenia obfitych łask Bożych oraz opieki Matki Najświętszej.
Dodano 27 Jun 2020 przez Redaktor
Powered by CuteNews


Kancelaria parafialna


Poniedziałek

800 - 1000

Wtorek i czwartek

1600 - 1700

Środa i piątek

800 - 1000
1600 - 1700

Msze święte


Dni powszednie:

630, 1800

Niedziele i święta:

700, 800, 1000, 1130, 1300, 1800

Liturgia dnia


Kontakt


82-230 Nowy Staw
Plac Kardynała Wyszyńskiego 1
55 271 51 68
www.kolegiatans.pl