× Strona główna Ogłoszenia Intencje Grupy duszpasterskie Msze św. i Nabożenstwa Galeria Dekanat Nowy Staw Kapituła Kolegiacka Polecane strony

Serdecznie witamy na stronie parafii pw. św. Mateusza Apostoła w Nowym Stawie!

Ogłoszenia
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 28 VI 2020
1. Trwają nabożeństwa czerwcowe. We wtorek zakończenie. Zapraszamy do wspólnej modlitwy na godz. 17.30
2. Jutro Uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. O godz. 18.00, msza św. z kazaniem.
3. W środę po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00, w czwartek modlitwy o powołania, w piątek do Najświętszego Serca Pana Jezusa (w tym dniu święto św. Tomasza Apostoła), w sobotę różaniec w kościele o godz. 17.30 ze zmianą tajemnic różańcowych.
4. Najnowsze zarządzenia Służb Sanitarnych dotyczące kościołów pochodzą z 22 czerwca 2020 r, gdzie zawarte jest przypomnienie o obowiązku zasłaniania w kościołach ust i nosa. Pamiętajmy, że zakrywanie nosa i ust, jest przede wszystkim troską o to, aby nie zaszkodzić tym osobom, które przebywają blisko nas. Przypominam też, że gości weselnych obowiązują maseczki w kościele, również parę młodą (tylko na czas przysięgi zdejmują i w czasie Komunii św.) i świadków. Sanepid podkreśla, że maseczkę trzeba wciąż obowiązkowo nosić m.in.:
- w autobusie, tramwaju i pociągu,
- w samochodzie osobowym, jeśli jedziesz z kimś, z kim nie mieszkasz
na co dzień,
- w sklepie, banku, na targu i na poczcie,
- w kinie i teatrze,
- u lekarza, w przychodni, w szpitalu, salonie masażu i tatuażu,
- w kościele, w szkole, na uczelni
- w zakładach pracy oraz budynkach użyteczności publicznej.
5. Tegorocznym maturzystom przypominamy, że Elbląskie Seminarium Duchowne czeka na pragnących podjąć drogę kapłaństwa i studiów teologicznych. Rozmowa kwalifikacyjna dla kandydatów odbędzie się 13 sierpnia. Szczegóły na stronie internetowej uczelni. Zachęcamy także do podjęcia studiów teologicznych oraz studiów o rodzinie w Wydziale Teologii UWM w Olsztynie.
6. Zapowiedzi przedmałżeńskie:
- Krokwiński Artur i Brucka Agata – zap. II
- Korycki Sylwester i Gutowska Małgorzata – zap. II
- Lackowski Damian i Siemaszko Magdalena – zap. I
7. Bardzo proszę, aby rodziny, którą mają groby swoich zmarłych na naszym cmentarzu sprawdziły, czy nie utraciły już prawa do tego miejsca. Rodzina jest właścicielem miejsca pochówku przez 20 lat od pogrzebu. Potem traci własność, chyba że przedłuży opiekę nad grobem na następne lata. Obecnie jest na naszym cmentarzu dokładnie 417 grobów, które można przeznaczyć na inny pochówek. Miejsca na cmentarzu powoli się kończą. Dlatego ogłaszam wszystkim, że w miejscach pochówku, którymi rodziny nie interesują się, będziemy chować zmarłych. Przedłużenie opieki nad grobem można dokonać w naszej kancelarii parafialnej lub telefonicznie. Dokumenty prześlemy pocztą, a opłatę można przelać na konto parafii.
8. Bóg zapłać za ofiary złożone na utrzymanie parafii: Ofiary można wpłacać w zakrystii, kancelarii czy też na numer konta:
Parafia św. Mateusza Apostoła Nowy Staw 02 8304 0005 0000 4037 2000 0010.
9. Dziś w Gościu Niedzielnym ciekawe artykuły: o procesie beatyfikacyjnym ośmioletniej dziewczynki Anne-Gabrielle z Francji, o lekarstwie na koronawirusa, a także o kozach, które leczą, czyli o tym jak naukowcy z Niemiec zmodyfikowali genetycznie kozy, aby dawały mleko, w którego składzie będzie lek antynowotworowy. Zachęcamy do lektury! Nasza gazetka jak zawsze do nabycia przy wyjściu z kościoła.
10. Parafianom i gościom życzymy dobrego wypoczynku, bezpiecznych i udanych urlopów, dzieciom słonecznych i radosnych wakacji, a wszystkim zdrowia i obfitych łask Bożych.
Dodano 02 Sep 2020 przez Redaktor
Powered by CuteNews


Kancelaria parafialna


Poniedziałek

800 - 1000

Wtorek i czwartek

1600 - 1700

Środa i piątek

800 - 1000
1600 - 1700

Msze święte


Dni powszednie:

630, 1800

Niedziele i święta:

700, 800, 1000, 1130, 1300, 1800

Liturgia dnia


Kontakt


82-230 Nowy Staw
Plac Kardynała Wyszyńskiego 1
55 271 51 68
www.kolegiatans.pl