× Strona główna Ogłoszenia Intencje Grupy duszpasterskie Msze św. i Nabożenstwa Galeria Dekanat Nowy Staw Kapituła Kolegiacka Polecane strony

Serdecznie witamy na stronie parafii pw. św. Mateusza Apostoła w Nowym Stawie!

Ogłoszenia
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XVII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 26 VII 2020
1. W tym tygodniu I sobota miesiąca. O godz. 17.30 różaniec w kościele ze zmianą tajemnic różańcowych.
2. W związku z apelem Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości, zachęcamy do trzeźwości a nawet abstynencji od napojów alkoholowych w nadchodzącym miesiącu sierpniu.
3. Zapowiedzi przedmałżeńskie:
- Bogalecki Szymon i Wróblewska Natalia – zap. II
- Baranowski Mateusz i Wycichowska Anna – zap. II
4. Pamiętajmy o przedłużaniu opieki nad grobem po upływie 20 lat od pochówku.
5. Gazetka parafialna do nabycia przy wyjściu z kościoła. Zachęcamy także do lektury „Gościa Niedzielnego”. Dziś między innymi o babci Pana Jezusa, czyli o św. Annie. A imię to nosi bardzo dużo osób. Ania, kojarzy się zawsze z dobrocią, ciepłem i wdziękiem.
6. SPRAWA KANDYDATA NA MATKĘ CZY OJCA CHRZESTNEGO. Coraz częściej, w tej sprawie, zgłaszają się do nas osoby, które żyją w konkubinatach, na kontraktach cywilnych, nie mające bierzmowania, nie mające jeszcze 16 lat, nie przystępujące do Komunii św. nawet jeden raz w roku, i nie uczestniczące we Mszy św. niedzielnej czy świątecznej, czyli mówiąc jasno, nie chodzą do kościoła. Takie osoby nie mogą dostąpić godności rodzica chrzestnego, gdyż nie spełniają warunków, jakich wymaga w tej sprawie Prawo Kościelne, spisane w Kodeksie Prawa Kanonicznego. Nie oznacza to, że te osoby są złymi ludźmi. Nie spełniają jednak warunków, wymaganych dla rodziców chrzestnych. Te osoby, w razie poproszenia ich przez rodziców dziecka na chrzestnych, powinny już tym rodzicom powiedzieć tak: ”Nie mogę być chrzestną czy chrzestnym waszego dziecka, ponieważ żyję niezgodnie z zasadami Kościoła Rzymskokatolickiego”. A nie przychodzić do kancelarii parafialnej, aby proboszcza parafii uczynić tym niedobrym, który nie wyraził na to zgody. Nie może żaden proboszcz napisać takiej osobie, że spełnia wszystkie powyższe warunki, skoro ich nie spełnia. Nikt nie może nikomu nakazać, jak ma żyć. To są wybory każdego z nas. Ale trzeba mieć też świadomość konsekwencji, które także mają miejsce w Kościele. Jednym zdaniem: Osoba, która nie spełnia warunków, aby być rodzicem chrzestnym, nie może nim być.
7. Ponieważ pandemia nie ustaje i w niektórych krajach powracają obostrzenia, zachowujmy nadal dyscyplinę dotyczącą zakrywania ust i nosa w kościołach. W naszej parafii wygląda to wzorowo i za tę odpowiedzialność za bliźnich i za siebie, serdecznie dziękuję wszystkim uczestnikom Mszy świętych i nabożeństw w naszym kościele. W ten sposób chronieni są także kapłani. Bóg zapłać za troskę o nas.
8. Wszystkim parafianom i gościom życzymy spokojnych dni, zasłużonego wypoczynku, nadziei na ustanie pandemii i wszelkich łask Bożych.
Dodano 02 Sep 2020 przez Redaktor
Powered by CuteNews


Kancelaria parafialna


Poniedziałek

800 - 1000

Wtorek i czwartek

1600 - 1700

Środa i piątek

800 - 1000
1600 - 1700

Msze święte


Dni powszednie:

630, 1800

Niedziele i święta:

700, 800, 1000, 1130, 1300, 1800

Liturgia dnia


Kontakt


82-230 Nowy Staw
Plac Kardynała Wyszyńskiego 1
55 271 51 68
www.kolegiatans.pl