× Strona główna Ogłoszenia Intencje Grupy duszpasterskie Msze św. i Nabożenstwa Galeria Dekanat Nowy Staw Kapituła Kolegiacka Polecane strony

Serdecznie witamy na stronie parafii pw. św. Mateusza Apostoła w Nowym Stawie!

Ogłoszenia
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 30 VII 2020
1. We wtorek Dzień Modlitw o pokój na świecie i Dzień Pamięci ofiar II wojny światowej. Msza św. w naszej kolegiacie w tych intencjach o godz. 18.00.
2. We wtorek rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny. W związku z tym, o godz. 8.00, Msza św. dla uczniów wszystkich szkół, na rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego. Będziemy modlić się o błogosławieństwo Boże dla dzieci, młodzieży, nauczycieli i katechetów i o ustanie pandemii koronawirusa.
3. Wszystkich uczniów zapraszamy na Mszę św. niedzielną o godz. 11.30. Dzieci śpiewające w scholce proszę o zaangażowanie. Za tydzień o 11.30 poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych, uczniom klas pierwszych.
4. W tym tygodniu przypada: - I środa miesiąca – adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 20.00. I czwartek miesiąca – wieczorem modlitwy przed Najświętszym Sakramentem o powołania i za nasze Seminarium Duchowne. I piątek miesiąca – odwiedziny chorych od godz. 9.00. Spowiedź w kościele rano i wieczorem. Nabożeństwo do NSPJ po Mszy św. wieczornej. I sobota miesiąca – o 16.00 spotkanie rodziny różańcowej, o 17.30 różaniec przed wystawionym Najświętszym Sakramentem i zmianą tajemnic różańcowych.
5. Swoje spotkania rozpoczną też Grupy Biblijne i Grupa Przemiana. Bardzo proszę o zachowanie wymogów sanitarnych. W salce będą wystawione środki do dezynfekcji rąk. Proszę z nich korzystać.
6. Prosimy też o mobilizację dla ministrantów i lektorów. Dni służby przy ołtarzu proszę uzgadniać z ks. Maciejem. Zbiórek ministranckich na razie nie będzie. Ale służba przy ołtarzu, niech będzie odnowiona. Prosimy o wsparcie ze strony rodziców.
7. Uroczystości I Komunii św. odbędą się w 2021 roku – 23 maja – grupa dzieci, które zgodnie z decyzja rodziców, wciąż jeszcze oczekują na tę uroczystość , natomiast 30 maja, nowa grupa dzieci klas trzecich, które w terminie wcześniej zapowiedzianym, przyjmą Komunię świętą. Dzieci tej grupy, otrzymają w szkole deklaracje zgłoszenia do przyjęcia Komunii świętej. Nabożeństwo zgłoszenia dzieci do I Komunii św., odbędzie się w niedzielę 13 września o godz. 11.30. Wszystkie dzieci, oczekujące na przyjęcie I Komunii św., uczestniczą we Mszy św. w niedzielę o godz. 11.30. Pamiętajmy o tym, że w maseczkach przebywamy wewnątrz kościoła.
8. W przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godz. 10.00, spotkanie z młodzieżą, która miała być bierzmowana w czerwcu. Na tym spotkaniu sporządzona zostanie nowa lista tych, którzy ten sakrament chcą przyjąć w październiku tego roku. Co do innych grup, ogłoszenie będzie za tydzień.
9. Przy wyjściu z kościoła, nasza gazetka parafialna i Gość Niedzielny. Zamówiliśmy więcej egzemplarzy. Dziś artykuły o tym, co czeka Białoruś, o tym, że zaczyna brakować katechetów, że w całej Irlandii, która jeszcze nie tak dawno wysyłała misjonarzy na cały świat, został w tym roku, wyświęcony tylko jeden kapłan, o Matce Teresie z Kalkuty, o ks. Jerzy Popiełuszce, o policjancie z Mińska Mazowieckiego, który będąc na urlopie nad morzem w Sztutowie, uratował tonącą 12 letnią dziewczynkę, a sam utonął, zostawiając żonę i 15 miesięczne dziecko, o złodzieju, który okradł kościół w Iławie i został ujęty dzięki kamerom, a przede wszystkim o naszej św. Marii Magdalenie, której sprawa renowacji i prawie jej cudownego powrotu do całej Grupy Ukrzyżowania, poruszyła całą Polskę. Jest też Mały Gość Niedzielny z wieloma artykułami, z nalepkami na zeszyty oraz z obfitą dawką humoru.
10. Zapowiedzi przedmałżeńskie: - Topór Kamil i Papka Katarzyna – zap. II; Babciak Mateusz i Marciniak Patrycja – zap. I.
11. Wszystkim parafianom i gościom życzymy radosnego tygodnia, bogatego w Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej.
Dodano 02 Sep 2020 przez Redaktor
Powered by CuteNews


Kancelaria parafialna


Poniedziałek

800 - 1000

Wtorek i czwartek

1600 - 1700

Środa i piątek

800 - 1000
1600 - 1700

Msze święte


Dni powszednie:

630, 1800

Niedziele i święta:

700, 800, 1000, 1130, 1300, 1800

Liturgia dnia


Kontakt


82-230 Nowy Staw
Plac Kardynała Wyszyńskiego 1
55 271 51 68
www.kolegiatans.pl