× Strona główna Ogłoszenia Intencje Grupy duszpasterskie Msze św. i Nabożenstwa Galeria Dekanat Nowy Staw Kapituła Kolegiacka Polecane strony

Serdecznie witamy na stronie parafii pw. św. Mateusza Apostoła w Nowym Stawie!

Ogłoszenia
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXVII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 4.10.2020
1. Przez cały miesiąc październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Różaniec z wystawieniem Najświętszego Sakramentu codziennie o godz. 17.30.
2. W środę wspomnienie Matki Bożej Różańcowej. Jest to święto Żywego Różańca. Dlatego zapraszamy wszystkie matki różańcowe i nowych kandydatów, na godz. 18.00. Nastąpi uroczyste odnowienie przynależności do tej modlitewnej wspólnoty i przyjęcie nowych członkiń oraz błogosławieństwo wspólnoty. Różaniec po Mszy św. wieczornej w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu.
3. W przyszłą niedzielę będziemy także obchodzić Dzień Papieski pod hasłem: ”Totus Tuus!”. Przy drzwiach kościoła odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz Fundacji „Dzieło Trzeciego Tysiąclecia”, która wspiera utalentowanych młodych ludzi. Po Mszy św. o godz. 10.00, spotkanie z kandydatami do bierzmowania, którzy zaczynają drugi rok przygotowania i będą bierzmowani w przyszłym roku.
4. Na zakończenie Tygodnia Papieskiego odbędzie się Koncert Organowy. Będzie to 10 pażdziernika o godz. 18.30.
5. Za 2 tygodnie we wszystkich kościołach, odbędzie się liczenie wiernych, potrzebne do statystyk kościelnych.
6. W miesiącu listopadzie, chcemy nieść większą duchową pomoc naszym zmarłym. Czynimy to przez ofiarowanie w ich intencji Mszy świętych. oraz przez modlitwę Kościoła podczas wypominek.
Kartki wypominkowe wyłożone są na stoliku, pod chórem. Organizujemy 4 formy modlitw za zmarłych:
- wypominki miesięczne czyli różaniec przez cały miesiąc listopad
- wypominki roczne – modlitwy w każdą niedzielę o godz. 9.30.
- Msza św. w Dniu Zadusznym o godz. 18.00 za zgłoszonych zmarłych z procesją wokół kościoła
- Msza św. gregoriańska składkowa – odprawiana będzie przez 30 dni
Wypełnione kartki wypominkowe składajmy tylko do skarbony ustawionej z przodu kościoła z napisem „WYPOMINKI”.
7. Zgodnie z zaleceniem Wojewódzkiego Pomorskiego Konserwatora Zabytków, w naszym kościele zostały wykonane odkrywki na ścianach, w celu wykrycia ewentualnych zabytkowych. Takowych nigdzie nie znaleziono. Malowidła, które są na łukach miedzy kolumnami, nie stanowią wartości zabytkowej. Teraz nastąpi ostatni etap starań na prace przy wymianie instalacji, a są to konieczne pozwolenia konserwatorskie i budowlane. Do końca października muszę złożyć wnioski o dotacje.
8. W przedsionku kościoła jest do nabycia nasz tygodnik parafialny oraz Gość Niedzielny a w nim komentarze do Słowa Bożego, o św. Franciszku, o św. Wawrzyńcu, który jest patronem chorych na stawy, o walce z koronawirusem, o wartości modlitwy różańcowej i inne.
9. Wszystkim parafianom i gościom życzymy zdrowia i obfitości łask Bożych, które chcemy wypraszać sobie przez ręce Matki Bożej Różańcowej.
Dodano 03 Oct 2020 przez Redaktor
Powered by CuteNews


Kancelaria parafialna


Poniedziałek

800 - 1000

Wtorek i czwartek

1600 - 1700

Środa i piątek

800 - 1000
1600 - 1700

Msze święte


Dni powszednie:

630, 1800

Niedziele i święta:

700, 800, 1000, 1130, 1300, 1800

Liturgia dnia


Kontakt


82-230 Nowy Staw
Plac Kardynała Wyszyńskiego 1
55 271 51 68
www.kolegiatans.pl