× Strona główna Ogłoszenia Intencje Grupy duszpasterskie Msze św. i Nabożenstwa Galeria Dekanat Nowy Staw Kapituła Kolegiacka Polecane strony

Serdecznie witamy na stronie parafii pw. św. Mateusza Apostoła w Nowym Stawie!

Ogłoszenia
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 10.10.2021
1. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych przed Najświętszym Sakramentem. Różaniec odprawiamy codziennie o godz. 17.30.
2. Dziś obchodzimy XXI Dzień Papieski pod hasłem: „Nie lękajcie się”. Sięgamy głębiej do nauczania św. Jana Pawła II i wspieramy fundację którą stworzył: Dzieło Nowego Tysiąclecia. Kto ma takie życzenie, może złożyć ofiarę do skarbonki oznakowanej na ten cel.
3. Spotkania dla dzieci I-komunijnych odbywają się w każdą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30. W sobotę 23 października, w kościele o godz. 12.00 odbędzie się spotkanie z rodzicami tych dzieci.
4. W środę ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie. Zapraszamy na godz. 18.00. Różaniec odmówimy w czasie procesji.
5. Pamiętajmy o tym, że nasi bliscy zmarli czekają wciąż na modlitwę. Zgłaszajmy więc ich do modlitwy Kościoła w miesiącu listopadzie. Kartki wypominkowe wyłożone są na stoliku, pod chórem. Organizujemy 4 formy modlitw za zmarłych: wypominki miesięczne, czyli różaniec przez cały miesiąc listopad – ofiary dowolne; wypominki roczne – modlitwy w każdą niedzielę o godz. 9.30, składka roczna wynosi 100 zł.; Msza św. w Dniu Zadusznym o godz. 18.00 za zgłoszonych zmarłych z procesją wokół kościoła – ofiary dowolne; Msza św. gregoriańska składkowa – odprawiana będzie przez 30 dni – ofiary dowolne. Wypełnione kartki wspominkowe składajmy tylko do skarbony ustawionej z przodu kościoła z napisem „WYPOMINKI”.
6. W sobotę o godz. 18.30, odbędzie się X Koncert Organowy na zakończenie tygodnia papieskiego. Koncert wykona Pan Gedymin Grubba, organista światowej sławy. Naprawdę warto skosztować tej niezwykłej strawy duchowej. Koncert poprowadzi menadżer i kronikarz naszych koncertów - Pan Marcin Flizikowski.
7. Bóg zapłać parafianom i dobrodziejom spoza parafii, za ofiary na odbudowę plebanii. Podziękowanie także dla Księży Proboszczów i wiernych z parafii Frednowy, Niepokalanego Serca Maryi w Nowym Dworze Gdańskim, Miłosierdzia Bożego w Malborku, św. Andrzeja w Lasowicach, św. Marcina w Nowej Cerkwi, ks. Marcinowi Marciniakowi z parafii MBNP w Malborku i ponownie ks. Piotrowi Chmura. Cały czas trwają prace nad projektem i odpowiednimi pozwoleniami na budowę.
8. Trwa wymiana instalacji elektrycznej i nagłośnieniowej w kościele. Podziękowanie dla elektryków za dyskretną, ale jakże wytężoną pracę. Kościół funkcjonuje, a instalacja zmienia się każdego dnia ze starej na nową. To wielkie dzieło, że po kilkudziesięciu latach, Kolegiata Nowostawska zostanie wyposażona w nowe instalacje.
9. W przedsionku kościoła jest do nabycia nasz tygodnik parafialny i Gość Niedzielny.
10. Wszystkim parafianom i gościom życzymy zdrowia i obfitości łask Bożych na cały tydzień oraz opieki Matki Bożej Różańcowej.
Dodano 09 Oct 2021 przez Redaktor
Powered by CuteNews


Kancelaria parafialna


Poniedziałek

800 - 1000

Wtorek i czwartek

1600 - 1700

Środa i piątek

800 - 1000
1600 - 1700

Msze święte


Dni powszednie:

630, 1800

Niedziele i święta:

700, 800, 1000, 1130, 1300, 1800

Liturgia dnia


Kontakt


82-230 Nowy Staw
Plac Kardynała Wyszyńskiego 1
55 271 51 68
www.kolegiatans.pl