× Strona główna Ogłoszenia Intencje Grupy duszpasterskie Msze św. i Nabożenstwa Galeria Dekanat Nowy Staw Kapituła Kolegiacka Polecane strony

Serdecznie witamy na stronie parafii pw. św. Mateusza Apostoła w Nowym Stawie!

Ogłoszenia
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO, 21 IV 2019 R.
1. Składam serdeczne podziękowanie tym parafianom, którzy pomagali w przygotowaniu całej świątyni na Święta Zmartwychwstania Pańskiego. Ogrom pracy w dekoracje kwiatami i inne dekoracje, włożyła nasza Zakrystianka, Pani Renata Kot. Za tak wielki, prawie tygodniowy trud, który zaowocował takim pięknem, składamy serdeczne podziękowanie. Bóg zapłać także dla Pani Karoliny Ceran. Wielkie podziękowanie dla ks. Jerzego, Pana Wiesława Całka, Pana Kazimierza Witkowskiego i Pana Eugeniusza Tylickiego, za wykonanie grobu Pańskiego. Dla ks. Pawła, Pana Katechety Tomasza Witkowskiego i młodzieży, podziękowanie za wykonanie ciemnicy.
Bóg zapłać naszym strażakom za pełnioną straż przy grobie Pańskim, za udział w procesji rezurekcyjnej i wszystkim parafianom, którzy nieśli baldachim i sprzęt procesyjny oraz orkiestrze dętej.
2. Jutro drugi Dzień Świąt Wielkanocnych. Msze św. jak w każdą niedzielę. Jest to dzień Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Odczytany zostanie list Rektora KUL-u, a ofiary zebrane w kościele będą przeznaczone na tę uczelnię. Dzieci, które przystąpią do I Komunii św., otrzymają książeczki do nabożeństwa.
3. W sobotę, 27-go kwietnia, o godz. 10.00, spotkanie dzieci, które przystąpią do I Komunii świętej w dniu 16 czerwca oraz ich rodziców.
4. Trwa nowenna do Miłosierdzia Bożego, która odprawiana będzie w tym tygodniu codziennie o godz. 17.30. W przyszłą niedzielę, przed każdą Mszą św. odśpiewamy dziesiątek Koronki do Miłosierdzia Bożego. O godz. 15.00 nabożeństwo w tzw. Godzinie Miłosierdzia. Parafialny Zespół Caritas, proszę o zebranie ofiar do puszek na cele charytatywne naszej diecezji.
5. Również w przyszłą niedzielę, o godz. 10.30, odbędzie się przepiękny koncert Elbląskiej Orkiestry Kameralnej. Zapraszamy do skosztowania z tej niesamowicie bogatej uczty duchowej.
6. Za ofiary na kwiaty dziękuję parafianom z Kącika – 100 zł, przekazali PP. Renata Czeplińska i Ryszard Oracz
7. Zapowiedzi: Turo Filip i Kosałka Izabela – zapowiedź II;
Patan Paweł i Choszcz Karolina – zapowiedź I;
Giełczyński Bartosz i Matusiak Agata – zapowiedź I.
8. We wtorek po świętach, kancelaria parafialne będzie nieczynna.
9. Gazetka parafialna i Gość Niedzielny do nabycia przy wyjściu z kościoła.
10. Wszystkim parafianom i miłym gościom, razem z ks. Jerzym i ks. Pawłem oraz z całą służbą ołtarza, składamy parafianom i gościom, najpiękniejsze życzenia świąteczne. Niech Radosne Alleluja będzie dla Was ostoją zwycięskiej Miłości i niezłomnej Wiary. Niech pogoda ducha towarzyszy Wam w trudzie czynienia dobra każdego dnia.
Dodano 25 Apr 2019 przez Redaktor
Powered by CuteNews


Kancelaria parafialna


Poniedziałek

800 - 1000

Wtorek i czwartek

1600 - 1700

Środa i piątek

800 - 1000
1600 - 1700

Msze święte


Dni powszednie:

630, 1800

Niedziele i święta:

700, 800, 1000, 1130, 1300, 1800

Liturgia dnia


Kontakt


82-230 Nowy Staw
Plac Kardynała Wyszyńskiego 1
55 271 51 68
www.kolegiatans.pl