× Strona główna Ogłoszenia Intencje Grupy duszpasterskie Msze św. i Nabożenstwa Galeria Dekanat Nowy Staw Kapituła Kolegiacka Polecane strony

Serdecznie witamy na stronie parafii pw. św. Mateusza Apostoła w Nowym Stawie!

Ogłoszenia
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ, 8 IX 2019 R.
1. W tym tygodniu przypada:
- W piątek przedostatnie nabożeństwo fatimskie. Msza św. o godz. 18.00, potem procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej.
-W sobotę, 14 września, przypada Święto Podwyższenia Krzyża. Wszyscy włączymy się do akcji ogólnopolskiej pod hasłem „Polska pod krzyżem”. Msza św. o godz. 18.00, potem przejście w procesji pod krzyż misyjny i modlitwy o wolność wyznawania wiary i poszanowanie krzyża. Na zakończenie ucałowanie krzyża i powrót do kościoła na błogosławieństwo.
2. Zgłoszenie dzieci do I Komunii św. przez ich rodziców i złożenie wypełnionych deklaracji, które poprzez dzieci dostarczymy rodzicom do 15 września, odbędzie się po Mszy św. odpustowej, w sobotę 21 września (godz. 11.00), dzieci klas III, otrzymają wtedy książeczki do udziału w życiu liturgicznym kościoła. Uczniowie klas II również otrzymają takie dzienniczki.
3. Już niedługo rozpocznie się wymiana podestów podłogowych pod ławkami na nowe. Będziemy to robić segmentami na miarę naszych finansowych możliwości. W tej chwili trwają prace przygotowawcze i kosztorysowe. Dotacji na to nie możemy otrzymać, ponieważ podesty nie są zabytkowe. Dlatego otwieram listę ofiarodawców na ten cel.
4. Powoli finalizowane są też prace nad przygotowaniem projektów na wymianę całej instalacji elektrycznej kościoła i nagłośnieniowej na nową oraz na zainstalowanie instalacji przeciwpożarowej w całym kościele. Koszty tych prac będą sięgały kwoty nawet 250 tysięcy złotych. Tutaj będę się starał o pozyskanie jak najwięcej środków z dotacji. Dodać należy, że najwięcej pożarów spowodowanych jest przestarzałą i wadliwą instalacją elektryczną. Instalacja w naszym kościele cała nadaje się do wymiany.
5. Przy wyjściu z kościoła, nasza gazetka parafialna i Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny. Zachęcamy do lektury "Gościa Niedzielnego". W dzisiejszym numerze ciekawy artykuł o tym jak niszczono polską kolej i jakie są szanse na jej modernizację. Zapraszamy do lektury!
6. Zapowiedzi przedmałżeńskie: Szymański Michał i Forma Paulina – zap. II
7. Wszystkim parafianom i gościom życzymy radosnego tygodnia, obfitującego w Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej
Dodano 08 Sep 2019 przez Redaktor
Powered by CuteNews


Kancelaria parafialna


Poniedziałek

800 - 1000

Wtorek i czwartek

1600 - 1700

Środa i piątek

800 - 1000
1600 - 1700

Msze święte


Dni powszednie:

630, 1800

Niedziele i święta:

700, 800, 1000, 1130, 1300, 1800

Liturgia dnia


Kontakt


82-230 Nowy Staw
Plac Kardynała Wyszyńskiego 1
55 271 51 68
www.kolegiatans.pl